محبی: پروژه های ورزشی فردیس به دلیل کمبود بودجه در موعد مقرر به بهره برداری نرسید

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان فردیس از برگزاری همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی در روز بیست و چهارم اردیبهشت ماه جاری در فردیس خبر داد

فردیس نیوز رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان فردیس از مشکلات بسیار این اداره در جمع خبرنگاران سخن گفت و اداره ورزش را دستگاهی فعال، بدون چارت سازمانی،  بودجه و نیروی کافی خواند واظهار داشت: پروژه های ورزشی فردیس به دلیل کمبود بودجه در موعد مقرر به بهره برداری نرسید.

به گزارش فردیس نیوز، مهدی محبی در جمع خبرنگاران این شهر گفت: اداره ورزش برای پیشبرد اهداف خود، چه در حوزه ورزش و چه در حوزه جوانان با مشکلات بسیاری از جمله کمبود مکان، بودجه و نیروی اجرایی کارآمد مواجه است.

وی افزود: با گذشت نزدیک به سه سال از شهرستان شدن فردیس، هنوز چارت سازمانی برای این اداره تعریف نشده و با کمبود نیرو مواجهیم. از سوی اداره کل ورزش و جوانان بودجه ای دریافت نمی شود و هزینه ها از طریق هیئت های ورزشی تأمین می گردد. مکان مناسب برای استقرار هیئت های ورزشی در اختیار نداریم.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان فردیس اظهار داشت: در سال 93  به دلیل کمبود زیرساخت های ورزشی شهرستان فردیس، 15 میلیارد ریال بودجه برای ساخت سه پروژه ورزشی ، سالن طبقاتي در خيابان فرگاز، سالن چند منظوره در بلوار 44متري فلكه پنجم فرديس و استخر سرپوشيده در شهرك وحدت اختصاص يافت كه  با گذشت 2 سال 6 ميليارد ريال از اين اعتبار هنوز پرداخت نشده است.

وی با بیان اینکه کمبود بودجه موجب شد پروژه های عمرانی ورزشی در موعد مقرر به بهره برداری نرسد ادامه داد: در سال 94 دو متمم بودجه 9 و 2 میلیارد ریالی برای تکمیل پروژه های ورزشی درخواست شد که هیچکدام تحقق نیافت، اما امیدواریم به زودی با تأمین بودجه لازم، استخر سرپوشیده که بیش از 80 درصد کار آن انجام شده و سالن تندرستی را آماده بهره برداری نماییم.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان فردیس گفت: با وجود همه کمبودها و با حداقل امکانات در سال گذشته اداره ورزش 2 مسابقه کشوری، 4 استانی و  مسابقات مختلف محلی برگزار کرد .

وی افزود: تاکنون 30 هیئت ورزشی در شهرستان مستقر شده که بیش از 45 مسابقه برگزار کرده اند و در سال گذشته بیش از 120 فعالیت در این اداره در حوزه ورزش و جوانان انجام شده است.

محبی با بیان اینکه فعالیت های اداره ورزش روند صعودی دارد گفت : فقط در فروردین 95 اداره ورزش شهرستان فردیس 700 بیمه ورزشی بیش از سال گذشته در همین زمان صادر کرده است و فقط هیئت همگانی فردیس تا کنون 6 هزار بیمه شده دارد که به زودی این رقم به 18 هزار خواهد رسید.

وی ادامه داد: در سال گذشته 180 باشگاه ورزشی در شهرستان فردیس بازرسی شد که حدود 100 باشگاه مجوز گرفتند و مابقی در حال طی کردن پروسه دریافت مجوز می باشند.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان فردیس از برگزاری همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی در روز بیست و چهارم اردیبهشت ماه جاری در فردیس خبر داد.

وی هدف از برگزاری این همایش را تشویق مردم ورزش و ترویج فرهنگ ورزش همگانی عنوان کرد و افزود: این همایش با مشارکت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کرج برای اولین بار در شهرستان فردیس برگزار می شود که تحت پوشش خبری شبکه سراسری صدا و سیما قرار خواهد گرفت.

محبی با بیان اینکه برای برگزاری این همایش نیازمند مبلغ 50 میلیون تومان اعتبار بوده که تا کنون با 30 میلیون تومان آن موافقت شده است؛ افزود: این همایش در بلوار امام خمینی واقع در کانال غربی برگزار خواهد شد و با قرعه کشی و اجرای برنامه های شاد و متنوع همراه خواهد بود.

وی در پایان از زحمات اصحاب رسانه تقدیر کرد.

،

 

 

 

 

 

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه
تازه‌ها
مطالب پیشنهادی