مترو کرج ، كلان ترین پروژه عمرانی تاریخ كرج

تزریق هزار میلیارد تومان تا پایان سال 94 گره متروی کرج را باز خواهد کرج؟

فردیس نیوز – شهردار کرج از ایجاد شبکه مترو به عنوان کلان ترین پروژه عمرانی تاریخ این کلانشهر یاد کرد و از تزریق هزار میلیارد تومان اعتبار به شرکت سابیر تا پایان سال ۹۴ خبر داد .

به گزارش فردیس نیوز ، علی ترکاشوند گفت: بر اساس قانون، ایجاد شبکه حمل و نقل ریلی در کلانشهرها باید با مشارکت دولت و شهرداریها (هر طرف 50 درصد از کل هزینه ها) صورت پذیرد که در شرایط کنونی، مدیریت شهری و استانداری در حال رایزنی برای تامین منابع مالی لازم و قرار دادن پروژه قطار شهری روی ریل بهره برداری هستند و شهرداری کرج با درک صحیح از شرایط اقتصادی کشور، اصراری بر حرکت پایاپای با دولت در تامین هزینه های این پروژه عظیم ندارد ..


وی از اختصاص 500 میلیارد تومان اعتبار به پروژه مذکور با فروش بخشی از اراضی سرمایه ای مدیریت شهری در بلوار جمهوری کرج خبر داد و گفت: بنابر وعده پیمانکار پروژه، با تزریق اعتبارات مورد نیاز و رفع موانع پیش رو، شهروندان تا پایان سال آتی شاهد حرکت واگن های مترو در برخی ایستگاه های خط 2 خواهند بود و به مرور سهم ناوگان مترو از حمل و نقل عمومی افزایش می یابد ..

 

به گفته این مسئول، مدیریت شهری بنا دارد پنج هزار میلیارد ریال دیگر نیز تا پایان سال 94 در اختیار شرکت سابیر قرار دهد تا روند ریل گذاری، آماده سازی و خرید تجهیزات بویژه واگن ها جهت تسریع در راه اندازی ایستگاه ها شتاب بیشتری به خود بگیرد.


خسارتهای فقدان شبکه ریلی در کرج یک عدد نجومی است

ترکاشوند با بیان اینکه خسارت های مستقیم و غیرمستقیم فقدان شبکه ریلی در کرج یک عدد نجومی است و دیگر زمانی برای تاخیر در بهره برداری از این پروژه حساس باقی نمانده، اذعان داشت: واقعیت این است که اگر بخواهیم حمایت مالی از پروژه مترو را منوط به تزریق اعتبارات مساوی از سوی دولت کنیم، حتی تا یک دهه آینده نیز خبری از افتتاح ایستگاه ها نخواهد بود و این به معنای تحمیل بیشتر مشکلات اقتصادی و زیست محیطی می باشد.

شهردار کرج در پایان همچنین به احداث 51 تقاطع غیر همسطح در مناطق مختلف این کلانشهر با اعتباری افزون بر چهار هزار میلیارد تومان در راستای روان سازی ترافیک و تسهیل در آمد و شد وسایط نقلیه خبر داد . 

 

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه