ماه رمضان، دستان سخاوتمند خیرین و کاسه خالی انجمن خیرین مدرسه ساز فردیس!
پرینت
#۴٩٩٨
96/04/01 پنجشنبه 17:36

ماه رمضان، دستان سخاوتمند خیرین و کاسه خالی انجمن خیرین مدرسه ساز فردیس!

فرصت سوزی اعضای انجمن خیرین مدرسه ساز فردیس در جذب و بهره مندی از ظرفیت خیرین

فردیس نیوز- ماه مبارک رمضان، ماه نزول قرآن و ماه خدا،  برکات فراوانی دارد. رقت قلب نسبت به فقرا، میل کمک به نیازمندان و انجام امور خیریه و عام المنفعه از جلوه های زیبای این ماه نورانی است. این ویژگی به قدری آشکار است که اغلب نهادها  و انجمن های مردمی، چون هلال احمر، کمیته امداد و... از برکات این ماه نهایت استفاده را برده و با برگزاری مراسم گلریزان و ضیافت های افطاری برای تأمین نیازهای موجود از کمک خیرین و مردم بهره مند می شوند.

در شهرستان نوپای فردیس نیز که تاکنون زیر سایه کرج از اغلب  زیرساخت های لازم شهرستانی بی بهره مانده است، هرساله مراسم گلریزان و جمع آوری کمک توسط اغلب نهادها برگزار می شود.

این مراسم ها ماه رمضان امسال با وجود اعضای منتخب اولین شورای اسلامی شهر فردیس، رنگ و بویی تازه به خود گرفته و مسئولین برگزار کننده علاوه بر جمع آوری کمک، درخواست های خود را از شورا و شهرداری آینده فردیس مطرح می کنند و امیدوارند تا دستانی معجزه گر، آنچه را که تا کنون مدیریت شهری کرج از فردیس دریغ کرده، به دست آنها برساند. حتی انجمن خیرین کتابخانه ساز نیز که مدتی بیشتر از تشکیل آن نگذشته، از این فرصت استفاده کرده و با انگیزه رسیدن به هدف دوم، یعنی مطالبات خود از شهرداری کرج، ضیافتی را با حضور اعضای منتخب شورا برگزار کرد.

 و البته هرچند اعضای شورا در هر مراسم ناچار به پرداخت مبلغی از جیب مبارک برای کمک به اهداف برگزارکنندگان  این مراسمات هستند، اما این ویژگی را نمی توان نادیده گرفت که منتخبین اولین شورای فردیس، بدون دردسر از ابتدای ماه مبارک رمضان تا کنون، اطلاعات جامعی را در خصوص اغلب نیازهای فردیس  کسب کردند که می تواند در مدیریت آینده شهر بسیار راهگشا باشد.

اما نکته قابل توجه جای خالی انجمن خیرین مدرسه ساز در این ضیافت هاست!

انجمنی که با تلاش های بی وقفه مسئولین فرمانداری و آموزش و پرورش شهرستان در بهمن ماه گذشته تشکیل شد اما با وجود بحرانی بودن زیرساخت های آموزشی فردیس بویژه در مناطقی چون ارم، اهری، پیک، منظریه و... تا کنون هیچگونه اقدامی از سوی این انجمن حتی برای تشکیل نشست هیئت مدیره صورت نگرفته است.

به گفته مسئولین آموزش و پرورش، در حال حاضر شهرستان فردیس  با رشد 7 درصدی جمعیت دانش آموزی، به بیش از 100 کلاس نیاز دارد و بیش از 30 مدرسه فرسوده در شهرستان نیازمند بهسازی است. ضمن اینکه اداره آموزش و پرورش شهرستان نیز مکانی برای استقرار در فردیس ندارد.

با توجه به نیازهای آموزش و پرورش شهرستان فردیس، انجمن خیرین مدرسه ساز  می توانست با برگزاری مراسم گلریزان، کمک هایی هرچند کوچک، جمع آوری و حداقل آن را برای بهسازی مدارس فرسوده هزینه نماید که متأسفانه تا کنون هیچ اقدامی از سوی این انجمن صورت نگرفته است.

به عبارتی فرصت سوزی اعضای انجمن برای استفاده مناسب از این ایام، را می توان نشان از بی برنامگی و عدم تعهد در وظیفه اصلی آنها، یعنی جذب سرمایه خیرین برای بهبود وضعیت بحرانی مدارس فردیس دانست.

و البته باید گفت این مسکوت بودن  انجمن خیرین مدرسه ساز فردیس تا به حدی است که در نشست اخیر  شورای آموزش و پرورش شهرستان مورد اعتراض امام جمعه محترم قرار گرفته و ایشان ارائه گزارش کار این انجمن در جلسه آتی شورای اموزش و پرورش را خواستار شدند.

کلام آخر اینکه به اذعان بسیاری افراد، وضعیت فضای آموزشی فردیس از بحران نبود بیمارستان، اورژانس، تکیه، هیأت و کودکان کار بحرانی تر است . با آموزش صحیح است که جرم و جنایت کاهش می یابد و با تربیت افراد تحصیلکرده و ارائه سبک زندگی سالم آمار بیماران تقلیل خواهد یافت و با آموزش مناسب مفاهیم اسلامی در مدارس، دانش آموخته متدین ایرانی تحویل جامعه خواهد شد.

 مریم آقانوری

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...
ضرورت  توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس	ضرورت توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس
سرویس مدارس می تواند یک کلاس فرهنگی باشد ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان
قاسمی: با سیل مهربانی و سد دانایی با مشکلات مقابله می کنیم ...
بارش های امسال و تغییر  وضعیت در حوزه منابع آبی کشور بارش های امسال و تغییر وضعیت در حوزه منابع آبی کشور
کولیوند: سیل کمک های مردمی به سیل زدگان، نتیجه همبستگی ملت ایران است ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز سیل مهربانی همکلاسی های البرز
و مشارکت بیش از 700 مدرسه و مرکز آموزشی در آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج ...