ماجرای کاهش محدوده قانونی شهر طالقان و استعفای اعضای شورای این شهر

موضوع کاهش محدوده قانونی شهر سبب اعتراض اعضای شورای شهر طالقان و استعفای آنها بصورت نمادین شد

فردیس نیوز - فرماندار طالقان: استعفای اعضای شورای شهر طالقان جنبه نمادین دارد

به گزارش فردیس نیوز ، فرماندار طالقان با بیان اینکه موضوع کاهش محدوده قانونی شهر سبب اعتراض اعضای شورای شهر طالقان شده است، گفت: استعفای شورای شهر طالقان در این زمینه جنبه نمادین دارد چراکه روال قانونی و شرایط استعفا طی نشده است.

مصطفی علی‌آبادی‌فراهانی با اشاره به استعفای دسته‌جمعی اعضای شورای شهر طالقان اظهار داشت: موضوع کاهش محدوده قانونی شهر سبب اعتراض اعضای شورای شهر طالقان شده است.

وی با بیان اینکه اعضا نامه‌ای به معاون عمرانی استانداری البرز تهیه و توضیحاتی مبنی بر اینکه با کاهش محدوده، منابع درآمدی شهرداری به قدری کاهش می‌یابد که اداره شهر با مشکل روبه‌رو می‌شود، افزود: به همین سبب درخواست داشتند که این موضوع مورد بازنگری قرار گیرد.

فرماندار شهرستان طالقان تاکید کرد: استعفای این افراد به صورت نمادین است، چراکه شرایط استعفا، روال قانونی دارد که از آن مسیر باید طی شود.

وی خاطرنشان کرد: برای استعفا باید پس از صورت جلسه، استعفای خود را به فرمانداری محل تحویل دهند و چنانچه موافقت شد، سیر مراحل استعفا و رسیدگی به آن طی می‌شود و در حال حاضر تنها به صورت نامه است که بیشتر جنبه نمادین دارد.

فراهانی با بیان اینکه کاهش محدوده قانونی شهر موضوعی کارشناسی است، گفت: مراحل این موضوع باید در استان و شورای عالی معماری شهرسازی طی شود و این امر هم‌اکنون در کارگروه استانی و وزارتی در حال انجام است و خروجی نداشته که بتوانیم در مورد آن اظهار نظری داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه موضوع کاهش محدوده قانونی شهر تاکنون نهایی نشده و در مرحله رسیدگی قرار دارد، یادآور شد: بر اساس گزارشات غیررسمی کاهش قابل ملاحظه‌ای در این طرح در نظر گرفته شده است.

منبع : تسنیم 


1 دیدگاه
[1] نامشخص - 94/06/31 سه شنبه 16:20
از كجا معلوم كه دست اعضاي شوراي شهر در تبديل اراضي اطراف شهر در كار نباشد؟ - پاسخ
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه