قهرمانی تأکید کرد:
پرینت
#۶۴٣١
98/03/22 چهارشنبه 18:58

قهرمانی تأکید کرد:

کاهش قیمت کالاهای اساسی محسوس باشد/شکر با نرخ واحد 3400 تومان توزیع شود

آقانوری/ معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری فردیس با تأکید بر لزوم کنترل و نظارت جدی دستگاه های ذیربط بر قیمت کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم گفت: کاهش قیمت کالاهای اساسی  باید در جامعه محسوس و چشمگیر  باشد. 

به گزارش فردیس نیوز، مریم قهرمانی در نشست ستاد تنظیم بازار شهرستان فردیس که با هدف تعادل و کنترل قیمت کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم و جلوگیری از تخلفات احتمالی برخی سودجویان ، ظهر امروز و  با حضور اعضا در محل سالن جلسات فرمانداری تشکیل شد، با اشاره به توزیع بیش از 649 تن شکر از ابتدای سال تا کنون در سطح شهرستان ، افزود: با تلاش مجموعه ستاد تنظیم بازار شهرستان فردیس، تا کنون در توزیع شکر در سطح استان البرز پیشرو بوده ایم.

 وی با تأکید بر لزوم تک نرخی شدن قیمت شکر  ادامه داد: با توجه به توزیع گسترده و مستمر  شکر دولتی در بازار ،  شکر باید با  نرخ 3 هزار و 400 تومان توزیع شود.  شکر های بسته بندی شده با وزن 900 گرم نیز باید با همین مبلغ عرضه شود.  درحالیکه اکنون نرخ شکر فله در برخی مغازه ها و فروشگاه ها  بیش از 6 هزار تومان و شکر بسته بندی تا 8 هزار تومان است و تک نرخی شدن آن نظلرت جدی و مستمر نهادهای ذیربط را می طلبد.

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری فردیس  ضمن تقدیر از زحمات همه مسئولان دستگاه های حوزه نظارت و تنظیم بازار  گفت: خوشبختانه در شهرستان موضوع قاچاق و احتکار کالای دولتی در سطح شهرستان مشاهده نشده و مجموع کالاهای سهمیه شهرستان به دست مردم رسیده است.

وی همچنین بر لزوم توزیع عادلانه کالاهای تنظیم بازاری به ویژه  در مناطق محروم و روستایی سطح شهرستان تأکید کرد.

قهرمانی در ادامه به نقش مؤثر اصحاب رسانه در ایجاد آرامش روانی در جامعه در خصوص تأمین کالاهای اساسی، اظهار داشت:  در برخی موارد مردم ، از مهمترین عوامل کمبود،احتکار و ایجاد حباب قیمتی کالا هستند چرا که با  کوچکترین شایعه کمبود یک کالا، هجوم برای خرید و افزایش تقاضا، افزایش قیمت و کمبود کالا را به دنبال خواهد داشت. بر این اساس رسانه ها  با ایجاد امنیت روانی برای مردم در خصوص کالاهای اساسی می توانند در آرامش بازار نیز با مسئولان همراهی کنند.  

معاون فرماندار فردیس در بخش دیگری با اشاره به  اهمیت موضوع پوشاک مدارس، گفت: طی نشستی با آموزش و پرورش، اتحادیه مربوطه و  پیمانکاران معرفی شده از سوی اتحادیه صنفی،  آموزش و پرورش روند عقد  قرارداد با پیمانکاران  را گزارش دهد تا ساماندهی پوشاک مدارس به نحو مطلوب اجرا شود.  

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...
ضرورت  توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس	ضرورت توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس
سرویس مدارس می تواند یک کلاس فرهنگی باشد ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان
قاسمی: با سیل مهربانی و سد دانایی با مشکلات مقابله می کنیم ...
بارش های امسال و تغییر  وضعیت در حوزه منابع آبی کشور بارش های امسال و تغییر وضعیت در حوزه منابع آبی کشور
کولیوند: سیل کمک های مردمی به سیل زدگان، نتیجه همبستگی ملت ایران است ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز سیل مهربانی همکلاسی های البرز
و مشارکت بیش از 700 مدرسه و مرکز آموزشی در آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج ...