قلیان ممنوع!

جمع آوری قلیان های فردیس با جدیت پیگیری می شود

فردیس نیوز- معاون سیاسی انتظامی فرمانداری فردیس گفت: به منظور بالا بردن سرانه سلامت، جمع آوری قلیان ها از سطح شهرستان با جدیت پیگیری می شود.

به گزارش فردیس نیوز، محمدرضا فلاح نژاد درگفتگو با خبرنگار فردیس نیوز و در تشریح خبر فوق اظهار داشت: طبق قانون سرو قلیان در اماکن عمومی ممنوع است و درحال حاضر هیچ واحد صنفی وجود ندارد که دارای مجوز عرضه قلیان باشد.

وی افزود: در دوره ای در دولت های گذشته مجوز عرضه قلیان صادر شد که هم اکنون نیز تاریخ جواز آنها گذشته و همه سفره خانه ها و قهوه خانه های موجود در هنگام أخذ جواز از شبکه بهداشت، متعهد شده اند که قلیان سرو نکنند.

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری فردیس با بیان اینکه مواد دخانی بویژه قلیان دروازه ورود مواد مخدر است گفت: به منظور ارتقای سرانه سلامت در شهرستان، طرح جمع آوری قلیان ها و جلوگیری از عرضه آن ها با جدیت پیگیری می شود.

وی در خصوص نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان فردیس که صبح امروز برگزار شد گفت:  اقدامات مثبتی از سوی نهادهای امنیتی و انتظامی در خصوص  ساماندهی معتادان متجاهر و جلوگیری از مواد مخدر در سطح شهرستان صورت گرفته که گزارش آن ارائه شد.

فلاح نژاد بر لزوم آموزش پیشگیری از آسیب های اجتماعی در سنین کودکی و قبل از مدرسه تأکید کرد و افزود: از آنجا که 80 درصد شخصیت اجتماعی فرد تا قبل از 6 سالگی شکل می گیرد، در این راستا اقدامات آموزشی و فرهنگی در خصوص پیشگیری از مواد مخدر باید  توسط نهادهای اجتماعی- فرهنگی از جمله بهزیستی در سطح محلات، خانواده ها و مهدکودک ها انجام شود و همه وظایف به آموزش و پرورش و سنین مدرسه سوق داده نشود.

وی افزود: همچنین آموزش و پرورش در دوران تحصیل نسبت به آموزش پیشگیری از مواد مخدر اقدام کند و در فضای کارخانجات، شرکت ها و ادارات نیز فضای فرهنگی برای آموزش و پیشگیری فراهم شود.

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری فردیس از تشکیل کمیته ای برای نظارت بر کمپ های ترک اعتیاد فردیس خبر داد و گفت: این کمیته با ریاست بخشداری ها و عضویت بهزیستی، بهداشت، دادستانی و نیروی انتظامی تشکیل شده و عملکرد کمپ های ترک اعتیاد شهرستان را مورد ارزیابی قرار می دهد.

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه