قصور در انجام وظیفه مسئولان و ایجاد دردسر برای مردم
پرینت
#۶۶٨۶
98/08/09 پنجشنبه 18:53

قصور در انجام وظیفه مسئولان و ایجاد دردسر برای مردم

آقانوری/ لابلای مشغله های ذهنی و کاری فراموش کرده بودم که هفته گذشته چند عکس از اقدام غیر اصولی یکی از دستگاه ها در پر کردن نوار حفاری و دردسرهای پیش آمده برای عابران، توسط یکی از اهالی منطقه ای همجوار فردیس برایم ارسال شده و می خواستم آن را در قالب خبرهای ارسالی مخاطبان در فضای مجازی منتشر کنم. اما در بارندگی های چندشب اخیر که مشکلات آبگرفتگی معابر فردیس، بسیار مطرح می شد؛ این موضوع به خاطرم آمد و دعا کردم، در این کوتاهی ناخواسته من، مشکل حادی برای عابران آن منطقه به وجود نیامده باشد.

پس از گذشت بیش از یک هفته با این تصور که شاید در این فاصله زمانی در خصوص رفع این مشکل اقدامی شده باشد، با همان مخاطب، تماس گرفتم؛ اما متأسفانه گفتندکه با وجود پیگیری ها هیچگونه اقدامی در این خصوص انجام نشده و تلاش های اهالی منطقه برای رسیدگی به این امر از طریق دستگاه های مربوطه، بی نتیجه بوده است.

چندماه قبل و در پی کم آبی های فردیس، در خصوص شهرک طالقانی واقع در حاشیه رودخانه فردیس  و اهالی آن که نام آنها بیش از 4 سال  است، به عنوان مهمترین معارضان خط انتقال لوله 900 میلیمتری آب شُرب فردیس به شهرک جهان نما  مطرح است؛ گزارشی با عنوان "اهالی شهرک طالقانی کجای تصمیم گیری قرار دارند؟" نوشتیم و در آن، مشکلات فنی و عدم امکان اجرای این عملیات از داخل شهرک، گلایه های اهالی از عدم توجه مدیران به خواسته های آنها و جزئیات این موضوع، به نقل از ساکنان این شهرک،  مطرح شد که به مذاق برخی از مدیران، خوش نیامد.

 در همان ایام، عملیات لوله گذاری از بالای شهرک، حدفاصل ریل راه آهن تا اتوبان آغاز شد که ظاهرا به اجرا رسیده و نوار حفاری نیز آسفالت شده است.

اما گویا مشکلات شهرک طالقانی و بی توجهی ها نسبت به این منطقه که توسط ریل راه آهن و رودخانه، به منطقه ای پرت و دور از دسترس محدود شده، تمامی ندارد. 

پس از حدود 4 ماه، عکس های ارسالی از محل عملیات لوله گذاری و آسفالت اجرا شده در نوار حفاری، نشست نوار حفاری را نشان می دهد که در برخی نقاط به 10 سانت می رسد.

 این میزان نشست در این زمان اندک نشانه چیست؟! ما هرگز منکر زحمات مسئولان و نیروهای زحمتکش آبفا نیستیم.  اما آیا این موضوع، جز اجرای غیراصولی عملیات پرکردن نوار حفاری وآسفالت، توسط پیمانکار مربوطه و عدم نظارت کافی بر اجرای این عملیات را در ذهن هر بیننده ای متصور نمی کند؟! حتی اگر قرار باشد شهرداری منطقه، کل معبر را آسفالت کند، تا زمان انجام آن، مردم چطور باید بی خطر و بدون آسیب از این معبر عبور کنند؟! آیا با اینگونه کم کاری ها و قصور در انجام وظیفه، حالا اهالی شهرک طالقانی سال ها ممانعت از عبور خط انتقال  لوله 900 از داخل شهرک، به خود حق نمی دهند؟!

در این منطقه که حتی در روزها هم خلوت و کم تردد است. این موضوع می تواند برای عابران به ویژه در شب های بارانی مشکل ساز شود. بطوریکه در چند شب گذشته و پیش از بارندگی ها، در تاریکی شب، خودرویی که سرنشینان آن را یک خانواده با دو بچه کوچک تشکیل می دادند، در یکی از فرورفتگی ها گرفتار می شود و پس از گذشت حدود دو ساعت با عبور یکی از اهالی، چند نفر برای امداد رسانی فراخوانده شده و خودروی گرفتار را نجات می دهند.

بی توجهی ها تا کی ادامه دارد؟! شاید نهاد های نظارتی و حاکمیتی این شهرک با 51 خانوارش را فراموش کرده اند؟! چه کسی مسئول است؟! شهرداری منطقه یا اداره آب و فاضلاب استان یا شهرستان کرج و یا حتی فردیس؟! آیا عمل به فرمایش رهبر در خصوص تکریم ارباب رجوع و افزایش رضایتمندی مردم نباید در اولویت ادارات و دستگاه ها باشد؟!

ما برحسب وظیفه اطلاع رسانی و مطالبه گری، درخواست مردم که البته به جا، معقول و منطقی است را درج می کنیم و آمادگی درج هرگونه پاسخ از سوی مسئولان مربوطه را داریم.

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛ آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛
طرح ترنم با هدف توسعه عدالت آموزشی و ارتقای سطح کیفی مدارس کم برخوردار ...
مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز: مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز:
نقشه استراتژی منابع انسانی شرکت گاز استان البرز تا پایان شهریور رونمایی می شود ...
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...