قصاص قبل از جنايت و انحلال شورا !
پرینت
#۶٨۴٢
98/10/18 چهارشنبه 18:54

قصاص قبل از جنايت و انحلال شورا !

مهدی مزرئی/ به نظر شما اگر اتاقي از يك ساختمان باب ميل ما نبود يا ايراداتي داشت، ساختمان را بايد ويران كرد و از نو ساخت؟!

صحبت از انحلال شوراي شهر فرديس در پي اتفاقات اين چند سال اخير بسيار زياد شده به نحوي كه تقريبا به جامعه اینگونه القا شده كه تنها راه برون رفت از بحران حال حاضر، انحلال شوراي شهر است! در اين تفكر، چند نكته مهم نهفته است كه براي پاسخ به سوالات متعدد شهروندان فرديسي، اندكي به آن مي پردازم.

انحلال شورا از گوشه روشن آن بيانگر اين مهم است كه ماهيت وجودي حال حاضر شوراي شهر فرديس تنها موجب اضرار جامعه بوده و نبود آن به نفع مردم است! به زبان ساده تر هيچيك از اعضا و يا حداقل ٥ عضو فعلي صلاحيت حضور در پارلمان شهري را ندارند! بسيار خوب! اگر فرض را بر اين بگذاريم و قصاص قبل از جنايت كنيم! (به نگاه شخصي بنده هم بعضي اعضاي حال حاضر صلاحيت حضور در اين جايگاه مهم شهري را ندارند) همچنان ٤ عضو علي البدل ومنتخب مردم همين شهر، آماده حضور بر مسند عضويت در شوراي شهر هستند، به عبارتي ديگر با در نظر گرفتن فرضيه انحلال شورا، قبل از حضور و بررسي عملكرد تك تك اعضاي علي البدل، حكم به عدم صلاحيت آنها داده مي شود! و باز هم قصاص قبل از جنايت؛ يعني توهين به آراي مردمي كه قبل از بررسي عملكرد منتخبين آنها، حكم بر تخلفات آشكار آنها داده شده است!

به راستي از ١٢ نفر منتخب فعلي مردم، ٩ منتخب درستكار و داراي صلاحيت وجود ندارد؟!

هيچ عقل سليمي قبول نمي كند كه براي تغيير يك يا چند اتاق، همه ساختمان ويران و بنايي جديد احداث شود! براي اصلاح امور بايد به كارشناسان اعتماد كرد و يكي از آن كارشناسان براي بررسي عملكرد اعضاي شورا، دادستان است كه خوشبختانه در اين خصوص ثابت كرده كه براي احقاق حقوق عامه مردم با هيچ فرد يا گروهي تعارف نداشته و در زمان درست، تصميم درست اتخاذ مي كند.

بدون شك اتفاقات اخير در پارلمان شهري، انگيزه و اميد را نزد مردم كمرنگ كرده و انتظارات را از دادستان محترم فرديس براي برخورد قاطع تر افزايش داده و اميد مي رود با خروج هر چه سريعتر بعضي از اعضاي خودخواه شورا و حضور اعضاي علي البدل، جان دوباره اي به شوراي شهر داده شود.

البته اين مهم را نيز بايد در نظر داشت كه مراودات سياسي و دخالت هاي خارج از عرف همچون غده اي چركين، شوراي شهر فرديس را در بر گرفته كه نياز به جراحي و اصلاح امور را بيش از پيش نمايان مي سازد.

سوال ديگر كه بايد به آن پاسخ داد اين است كه بر فرض انحلال شورا، منتخبين بعدي چه عملكردي خواهند داشت؟ بر اساس استدلال هاي حاميان انحلال شورا، آيا باز هم بايد شورا منحل شود و اين دور باطل تا كي ادامه خواهد داشت؟!

پيشگيري و سپس درمان همواره مورد تاكيد بوده و اي كاش قبل از تاييد صلاحيت كانديداها، همه آنچه هم اكنون مطرح مي شود، آن زمان در نظر گرفته شود و اي كاش مردم با ديدي وسيع تر برخي از افراد را انتخاب كنند، اتفاقي كه در انتخابات مجلس هم از آن بيم مي رود.

زاويه پنهان اختلافات فعلي شوراي شهر فرديس كه شايد خوب به نظر برسد، ترس از تخلف است كه در صورت انجام آن، سريعا به گوش مقامات بالادستي رسيده و بايد به آن توجه داشت.

نكته مهم بعدي منيت اغلب اعضاي شوراست كه به دليل نبود تجربه كار گروهي و به نظر شخصي خودم، سابقه مديريت بيشتر اعضا در مجموعه شخصي خود و تك محوري در تصميم گيري، چالشي تمام نشدني در اين دوره شوراي شهر فرديس است.

به هر حال شهر در حال آسيب ديدن است، اما مي توان اميد داشت كه سرمايه هاي شهر خورده و برده نمي شود و از همه مهمتر بدتر از دوراني كه در لواي مديريت شهري كرج بوديم، در حال حاضر نيستيم و مردم بايد بدانند كه اين حق هميشگي آنها براي مطالبه شفاف سازي و روشنگري از افراديست كه به آنها راي داده اند. پس در هر جمع و نشستي از منتخبين خود بخواهيد كه واقعيت ها را بگويند تا وعده هاي پوچ و اتهام زني به رقبا و همكاران در نقطه اي پايان يابد.

اين نكته لازم به ذكر است كه حكم موقت دادستان محترم فرديس در خصوص يكي از اعضاي فعلي شوراي شهر مبني بر عدم حضور در صحن علني شورا و بر اساس اطلاعات دريافت شده، كيفر خواست صادره ارتباطي به فعاليت ايشان در شوراي شهر نداشته و به دور از انصاف است كه گمانه زني هاي نادرست نسبت به عملكرد وي در شورا مطرح شود.

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری