قبل از خروج از کشور

سارقان مامور نما در اشتهارد دستگیر شدند

فردیس نیوز- فرمانده انتظامی شهرستان اشتهارد از دستگیری فردی که با معرفی خود به عنوان مامور اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی اقدام به سرقت بار خودروها و گرفتن وجه نقد از رانندگان آن دراین شهرستان می کردند، خبر داد.

به گزارش فردیس نیوز، سرهنگ عبدالرضا مظلومی با اعلام این خبر افزود: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر یک فقره اخاذی تحت عنوان مامور انتظامی از سوی دو نفر ناشناس با یک دستگاه خودرو پراید در جاده اشتهارد به سمت ماهدشت بلافاصله پیگیری موضوع در دستور کار ماموران پلیس اگاهی این شهرستان قرار گرفت .

 وی گفت: در جریان بررسی ها یکی از شاکیان به پلیس گفت، هنگامی که با اتومبیلم که حاوی مقادیری لوازم خانگی بود در مسیر اشتهارد به سمت ماهدشت در حرکت بودم دو نفر ناشناس خودرو من را متوقف و با ارایه یک کارت شناسایی خود را به عنوان مامور اداره کالای قاچاق و ارز پلیس آگاهی معرفی کردند.

 مظلومی افزود: این دو فرد مامورنما با ادعای قاچاق بودن بار این خودرو، به دستان راننده دستبند زده و پس از به سرقت بردن چهار میلیون و ۶۰۰ هزار ریال وجه نقد و لوازم داخل خودرو راننده را به حال خود رها کردند که شاکی تنها توانسته بود چند شماره از پلاک خودرو را به ذهنش بسپارد .

 فرمانده انتظامی شهرستان اشتهارد گفت : با توجه به حساسیت موضوع و احتمال وقوع سرقت و اخاذی با همین شیوه از سوی سارقان ، بلافاصله اکیپی از ماموران مجرب پلیس اگاهی اقدامات اولیه را انجام و پس از استعلام از شماره پلاک مورد نظر مشخص شد که خودرو متعلق به زنی به نام ‘س’ ساکن شهرستان فردیس است.

 پس از شناسایی خودرو مذکور مشخص شد که خودرو در اختیار همسرش است و وی دارای سابقه کیفری اخاذی تحت عنوان مامور نیز می باشد.

وی اظهارکرد : هماهنگی های لازم در این زمینه صورت گرفت و با تحت نظر قرار دادن متهم مشخص شد که وی قصد خروج از کشور را دارد لذا در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه نامبرده دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد .

 متهم در مواجهه با شاکی لب به اعتراف گشود و ضمن معرفی همدست خود بیان داشت که با یکدستگاه خودرو پراید که متعلق به همسرش می باشد با پوشیدن لباس مامور نیروی انتظامی و معرفی خود به عنوان مامور اداره قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی جلوی خودروهای حمل بار را گرفته و اقدام به توقیف خودرو و سرقت بار آن می کردند.

 همدست متهم نیز در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

منبع:ایرنا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه