قاسمی: اصلاح ساختار مدیریتی مدارس در دستور کار است
پرینت
#۶۴٠۴
98/03/09 پنجشنبه 00:16

قاسمی: اصلاح ساختار مدیریتی مدارس در دستور کار است

مزرئی/ مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز شعار سال تحصیلی جدید را ، ساختار مدیریت مدارس در جهت نشاط و شادابی علمی و معنوی اعلام کرد.

به گزارش فردیس نیوز، سالار قاسمی در مراسم رونمایی ۴ سامانه ناحیه ۳ آموزش و پرورش کرج که عصر امروز برگزار شد، جوهره و روح اموزش و پرورش را پرورش تقوای الهی و تقویت کرامات انسانی دانش آموزان دانست و بر لزوم آموزش مهارت های سیاسی و مدیریتی و ایجاد روحیه خود اتکایی و عزت نفس در بین نسل آینده ساز این کشور تاکید کرد.

وی در ادامه از آغاز طرح پروژه مهر و شکل گیری کمیته های آن در آموزش و پرورش استان البرز خبر داد و افزود: پروژه مهر نماد مدیریت آموزش و پرورش هر استان است که در صورت اجرای صحیح آن در مدارس، سال تحصیلی جدید ، به خوبی و بدون مشکل در مدارس آغاز می شود.

قاسمی رویکرد جدید آموزش و پرورش را مدرسه محوری ذکر کرد و افزود: این امر می تواند به تفویض اختیار، کاهش بخشنامه ها و اجرای برنامه های آتی کمک کند.

مدیر کل آموزش و پرورش البرز با بیان اینکه سال تحصیلی جدید را با شعار ارتقای مدیریت، نشاط علمی و معنوی در البرز آغاز خواهیم کرد، گفت: اساس این امر، اصلاح ساختار مدارس و انتخاب مدیران شایسته است که نتیجه آن ایجاد نشاط علمی و معنوی است؛اما باید مرز بین ابتذال و نشاط مشخص باشد.

وی در جمع مدیران مدارس ناحیه ۳ آموزش و پرورش بر توجه ویژه مدیران در خصوص همراهی با مردم، رفع مشکلات و وجوه دریافتی زمان ثبت نام تاکید کرد.

قاسمی با تشریح ویژگی های مدیران موفق در سطوح مختلف، گفت: انگیزه به عنوان موتور محرکه فعالیت، مهمترین ویژگی مدیران موفق است.

وی خود اتکایی، اعتماد به نفس، صداقت و صراحت در گفتار، شجاعت درکار، انتقادپذیری، جمع گرایی و برنامه محوری را از جمله ویژگی های مدیران موفق و برجسته برشمرد و افزود: مدیران باید خودارزشیابی را در دستور کار قرار داده و برای عملکرد معلمان و شوراهای مختلف مدارس نیز کارنامه داشته باشند.

مدیر کل آموزش و پرورش البرز ضمن تقدیر از تلاش های مدیر و معاونان آموزش و پرورش ناحیه ۳ در جهت ارتقای سیستم مدیریت گفت: راه اندازی سامانه های مختلف در راستای اجرای دولت الکترونیک و اصلاح فرایندهاست که جای تقدیر دارد .

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...
ضرورت  توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس	ضرورت توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس
سرویس مدارس می تواند یک کلاس فرهنگی باشد ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان
قاسمی: با سیل مهربانی و سد دانایی با مشکلات مقابله می کنیم ...
بارش های امسال و تغییر  وضعیت در حوزه منابع آبی کشور بارش های امسال و تغییر وضعیت در حوزه منابع آبی کشور
کولیوند: سیل کمک های مردمی به سیل زدگان، نتیجه همبستگی ملت ایران است ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز سیل مهربانی همکلاسی های البرز
و مشارکت بیش از 700 مدرسه و مرکز آموزشی در آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج ...