قاسمی: اصلاح ساختار مدیریتی مدارس در دستور کار است

مزرئی/ مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز شعار سال تحصیلی جدید را ، ساختار مدیریت مدارس در جهت نشاط و شادابی علمی و معنوی اعلام کرد.

به گزارش فردیس نیوز، سالار قاسمی در مراسم رونمایی ۴ سامانه ناحیه ۳ آموزش و پرورش کرج که عصر امروز برگزار شد، جوهره و روح اموزش و پرورش را پرورش تقوای الهی و تقویت کرامات انسانی دانش آموزان دانست و بر لزوم آموزش مهارت های سیاسی و مدیریتی و ایجاد روحیه خود اتکایی و عزت نفس در بین نسل آینده ساز این کشور تاکید کرد.

وی در ادامه از آغاز طرح پروژه مهر و شکل گیری کمیته های آن در آموزش و پرورش استان البرز خبر داد و افزود: پروژه مهر نماد مدیریت آموزش و پرورش هر استان است که در صورت اجرای صحیح آن در مدارس، سال تحصیلی جدید ، به خوبی و بدون مشکل در مدارس آغاز می شود.

قاسمی رویکرد جدید آموزش و پرورش را مدرسه محوری ذکر کرد و افزود: این امر می تواند به تفویض اختیار، کاهش بخشنامه ها و اجرای برنامه های آتی کمک کند.

مدیر کل آموزش و پرورش البرز با بیان اینکه سال تحصیلی جدید را با شعار ارتقای مدیریت، نشاط علمی و معنوی در البرز آغاز خواهیم کرد، گفت: اساس این امر، اصلاح ساختار مدارس و انتخاب مدیران شایسته است که نتیجه آن ایجاد نشاط علمی و معنوی است؛اما باید مرز بین ابتذال و نشاط مشخص باشد.

وی در جمع مدیران مدارس ناحیه ۳ آموزش و پرورش بر توجه ویژه مدیران در خصوص همراهی با مردم، رفع مشکلات و وجوه دریافتی زمان ثبت نام تاکید کرد.

قاسمی با تشریح ویژگی های مدیران موفق در سطوح مختلف، گفت: انگیزه به عنوان موتور محرکه فعالیت، مهمترین ویژگی مدیران موفق است.

وی خود اتکایی، اعتماد به نفس، صداقت و صراحت در گفتار، شجاعت درکار، انتقادپذیری، جمع گرایی و برنامه محوری را از جمله ویژگی های مدیران موفق و برجسته برشمرد و افزود: مدیران باید خودارزشیابی را در دستور کار قرار داده و برای عملکرد معلمان و شوراهای مختلف مدارس نیز کارنامه داشته باشند.

مدیر کل آموزش و پرورش البرز ضمن تقدیر از تلاش های مدیر و معاونان آموزش و پرورش ناحیه ۳ در جهت ارتقای سیستم مدیریت گفت: راه اندازی سامانه های مختلف در راستای اجرای دولت الکترونیک و اصلاح فرایندهاست که جای تقدیر دارد .


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه