قائم مقام وزیر بهداشت در بازدید سرزده از مراکز درمانی کرج: شرمنده مردم ایران کوچک هستیم
پرینت
#٢۴۴٩
94/05/18 يكشنبه 16:39

قائم مقام وزیر بهداشت در بازدید سرزده از مراکز درمانی کرج: شرمنده مردم ایران کوچک هستیم

امکانات درمانی کرج متناسب با توسعه این شهر نیست

فردیس نیوز - قائم مقام وزیر بهداشت به صورت سرزده از مراکز درمانی استان البرز و پنج بیمارستان شهید باهنر، شهید مدنی، شهید رجایی، کمالی و دکتر شریعتی و نیز پایگاه‌های بهداشتی شهری این استان بازدید کرد .

به گزارش  فردیس نیوز،  دکتر ایرج حریرچی گفت: متاسفانه امکانات بهداشتی درمانی استان البرز و شهر کرج متناسب با توسعه الیرز گسترش نیافته است و مردم این استان مجبور به مراجعه به تهران برای دریافت خدمات درمانی هستند.

در حاشیه این بازدیدها گفت: متاسفانه امکانات بهداشتی درمانی استان البرز و شهر کرج متناسب با توسعه الیرز گسترش نیافته است و مردم زحمتکش این استان که بیشتر از اقشار متوسط جامعه هستند مجبور به مراجعه به تهران برای دریافت خدمات درمانی هستند.

قائم مقام وزیر بهداشت گفت: شرمنده مردم ایران کوچک هستیم ولی با اقدامات معنی داری که در حوزه بهداشت و درمان آغاز شده است، در یکسال آینده تغییرات جدیدی در چهره بهداشت و درمان این استان ایجاد خواهیم کرد و از شرمندگی مردم این استان در خواهیم آمد.

بنابر اعلام وب‌دا، استان البرز به جهت مهاجرت زیاد از اکثر شهرهای کشور به این استان، به ایران کوچک معروف شده است.

حریرچی با بیان اینکه در حال حاضر سرانه تخت در کشور به ازای هر 1000 نفر 1.7 است، گفت: از این لحاظ نسبت به کشورهای منطقه که سرانه تخت آنها به ازای هر 1000 نفر بالای 2.5 و در سایر کشورهای دنیا 3.5 است وضعیت خوبی نداریم و این در حالیست که در استان البرز سرانه تخت 0.4 است.

وی یادآور شد: در حال حاضر در استان البرز تنها 930 تخت درمانی با توجه به جمعیت بالای این استان وجود دارد و خوشبختانه با همت و تلاش و تدبیر دانشگاه علوم پزشکی البرز و حمایت‌های لازم امیدواریم تا یکسال آینده 1000 تخت به مجموع تخت‌های بیمارستانی این استان اضافه کنیم.

قائم مقام وزیر بهداشت افزود: امیدواریم تا آبان ماه سال جاری با توجه به تخت‌های جدیدی که در کنار بیمارستان‌های موجود راه‌اندازی خواهیم کرد، تخت‌های درمانی استان البرز را به بیش از دو برابر وضعیت فعلی برسانیم و مشکلات درمانی مردم این استان را مرتفع کنیم.حریرچی در عین حال یادآور شد: البته با همین وضعیت موجود و تدابیر اندیشیده شده و با تامین پزشک و نیروی انسانی مناسب، به نحو مطلوبی از تخت‌های موجود استفاده می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در یکسال اخیر میزان ارایه خدمات بهداشتی درمانی به مردم استان البرز به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کرده است، اما هنوز هم برای رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم که امیدواریم در کوتاه مدت و میان مدت مشکلات موجود را برطرف کنیم و خدمات بهتری به مردم ارایه دهیم .

قائم مقام وزیر بهداشت در پایان یادآور شد: در پایگاه‌های بهداشتی و پایگاه‌های بهداشتی مشارکتی استان البرز اقدامات خوبی به همت همکاران دانشگاه علوم پزشکی البرز صورت گرفته است و این استان با توجه به پوشش همگانی سلامت و اقدامات مناسب بهداشتی از استان‌های پیشرو کشور است.

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز