فلاح نژاد در نشست کمیته اجتماعی، فرهنگی پشگیری از مصرف مواد مخدرفردیس :

تقویت اصول اعتقادی و اخلاقی در افراد مؤثرترین شیوه پیشگیری از اعتیاد است

فردیس نیوز کمیته اجتماعی، فرهنگی پشگیری از مصرف مواد مخدر با حضور معاون سیاسی انتظامی فرمانداری ، رئیس اداره بهزیستی و سایر اعضا ظهرامروز 5 شنبه 25 آذر ماه در محل فرمانداری فردیس برگزار شد.

به گزارش فردیس نیوز، در این نشست ضمن بررسی مصوبات جلسه گذشته، راهکارهای مناسب پیشگیری از آسیب های اجتماعی بویژه مواد مخدرمورد بحث و بررسی قرار گرفت.

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری فردیس ضمن تأکید بر ضرورت آموزش و فرهنگسازی در خصوص پیشگیری از مصرف مواد مخدر در جامعه، همکاری و هم افزایی کلیه دستگاه های مرتبط را در خصوص برگزاری کارگاه های آموزشی در محلات، دانشگاه ها، محیط های کارگری و غیره از مسئولین این دستگاه ها خواستار شد.

وی با بیان اینکه در پیشگیری از آسیب های اجتماعی هیچ موضوعی به اندازه اعتقادات مؤثر نیست گفت: علاوه بر آموزش و افزایش سطح آگاهی عمومی در خصوص مضرات موادمخدر و آسیب های مختلف ناشی از مصرف آن، باید مصرف و عدم مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی از دیدگاه اعتقادی و اصول اسلامی مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

دکتر محمدرضا فلاح نژاد ادامه داد: گاهی پایین بودن میزان امید به زندگی در برخی افراد موجب می شود که نسبت به آسیب های جسمانی و اجتماعی مصرف مواد مخدر بی اعتنا باشندکه با تقویت باورها و  اصول اعتقادی و اخلاقی در افراد، بعنوان شیوه ای مؤثر می توان آنها را به سوی سلامتی و عدم مصرف مواد مخدر هدایت کرد.

وی همچنین بر استفاده از ظرفیت روحانیون و ائمه جماعات در حوزه آموزش و پیشگیری از مواد مخدر تأکید کرد و  افزود: اداره بهزیستی شهرستان فردیس با دعوت از ائمه جمعه و روحانیون نسبت به روشنگری مردم در خصوص مواد مخدر و استفاده از ظرفیت مساجد و مجالس روحانیون اقدام نماید.

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری فردیس گفت: ستاد مبارزه با مواد مخدر شهرستان فردیس نسبت به ساماندهی، توزیع و تحویل بیماران معتاد جمع آوری شده از سطح شهرستان اقدام نموده و اداره بهزیستی نیز در خصوص آموزش و اقدامات لازم برای پیشگیری از لغزش این افراد اقدامات لازم را انجام دهد.

وی همچنین از دستگاه ها خواست تا طرح ها و پروژه های خود را در خصوص پیشگیری از مواد مخدر و تعیین ، جامعه هدف و ضرورت ها و ابزار رسیدن به هدف، به فرمانداری ارائه نمایند تا فرمانداری از طریق شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کل کشور اعتبار لازم برای اجرای آن را درخواست نماید.

در ادامه این نشست رئیس اداره بهزیستی شهرستان فردیس اعتیاد را عامل و زمینه ساز بسیاری از جرائم و یکی از عوامل مهم مرگ و میر  عنوان کرد و گفت: اعتیاد از آسیب زا ترین پدیده های اجتماعی در ایران و منشأ بسیاری از جرائم است. سرمنشأ 65 درصد همسرآزاری ها، 55 درصد طلاق، 30 درصد کودک آزاری و 20 درصد از جرائم قتل، اعتیاد است.

علیرضا فتاح پور با بیان اینکه بیماری اعتیاد امنیت فکری، روحی و جسمی افراد و بطور کلی سلامت جامعه را تهدید می کند گفت:  در هر دقیقه یک معتاد میمیرد و هر معتاد 10 نفر را به کام اعتیاد می کشد. بنابراین پیشگیری از مصرف مواد مخدر نیازمند تلاش همگانی و توجه ویژه مسئولین کلیه دستگاه ها در خصوص آموزش، فرهنگسازی و اقدامات پیشگیرانه در سطح جامعه و همکاری بیشتر با اداره بهزیستی در این راستاست.

در این نشست مقرر شد کمیته امنیتی و انتظامی با هماهنگی دادستان و حضور دستگاه های ذیربط تشکیل  و در راستای رفع مشکلاتی از قبیل توزیع معتادان کمپ ها، بازدید کمپ ها و غیره اقدام نماید.

همچنین تلفن 1448با عنوان صدای مشاور  برای استفاده  مردم از مشاوره رایگان اعلام شد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه