فلاح نژاد تاکید کرد؛

برنامه ریزی اساسی برای مدیریت آب های سطحی البرز توسط شهرداری ها ضروری است

فردیس نیوز- مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز بر لزوم برنامه ریزی اساسی شهرداری های استان در خصوص مدیریت آب های سطحی شهرها و استفاده بهینه از آن تاکید کرد.

به گزارش فردیس نیوز، محمدرضا فلاح نژاد در گفتگویی اختصاصی، با اشاره به بارش های اخیر، از آماده باش کلیه فرمانداری ها، شهرداری ها، سازمان آب منطقه ای و سایر نهادهای ذیربط در شهرستان های استان خبر داد و افزود: در حال حاضر به جز زیر گذر روستای خور که صبح امروز مسدود بود، تمامی راه های استان باز است؛ ظرفیت سدهای البرز نیز گنجایش ذخیره آب را دارد و احتمال سرریز شدن سدها وجود ندارد.

وی با بیان اینکه ذوب شدن برف ها در ارتفاعات البرز سیلاب های کوچکی را در استان به راه انداخته است؛ گفت: این سیلاب ها در مسیر رودخانه ها، سدها و آبراه های استان هدایت شد و خوشبختانه تا کنون مشکلی را در سطح شهرها ایجاد نکرده است.

فلاح نژاد با اشاره به پیش بینی های هواشناسی، از استمرار بارندگی ها تا یکشنبه در استان البرز خبر داد و تاکید کرد: طرح جامع جمع آوری و هدایت آب های سطحی باید توسط شهرداری ها در شهرهای استان به ویژه فردیس اجرا شود که پیگیری آن توسط مدیریت بحران استانداری البرز در دستور کار است.

وی ضمن تقدیر از اقدام به موقع شهرداری های استان در خصوص جمع آوری آب های سطحی و رفع آبگرفتگی های معابر در بارندگی های اخیر، برنامه ریزی اساسی در خصوص مدیریت آب های سطحی توسط شهرداری ها را ضروری دانست و افزود: باتوجه به اینکه منابع آب مصرفی شهرهایی از جمله فردیس از آب های زیرزمینی تامین می شود، جمع آوری، هدایت و حفظ آب های سطحی برای آبیاری فضای سبز و استفاده صنعتی در نیروگاه و غیره، از اهمیت بیشتری برخوردار است و باید مورد توجه قرار گیرد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه