فلاح نژاد تأکید کرد: مصوبات باید اجرایی شود؛ جلسات برای رفع مشکل مردم است نه وقت گذرانی

میرحسینیان : گاهی مناسب سازی ها به گونه ای اجرا می شود که افراد عادی نیز به سختی از آن عبور می کنند

فردیس نیوز- نشست ستاد مناسب سازی شهرستان فردیس با حضور معاون سیاسی انتظامی فرمانداری و نمایندگان ادارات مرتبط برگزار و بر ضرورت شناسایی اولویت ها و اجرایی شدن مصوبات تأکید شد.

به گزارش فردیس نیوز، در این نشست معاون سیاسی انتظامی فرمانداری فردیس با واکنش نسبت به اجرایی نشدن مصوبات گذشته در ستاد مناسب سازی فردیس گفت: برپایی نشست ها و مصوبات جلسات برای  رفع مشکلات مردم است نه وقت گذرانی. اگر قرار است که مصوبات اجرایی و عملیاتی نشود برگزاری جلسات فصلی ستاد بی معناست. دبیر ستاد موظف است در صورت قصور اعضا در اجرای وظایف، مراتب را به فرماندار به عنوان رئیس ستاد مناسب سازی گزارش نماید تا در اسرع وقت قصور مسئول مربوطه از طریق ادارات کل پیگیری شود.

وی بر لزوم فرهنگسازی و آموزش رفتارهای صحیح در راستای مناسب سازی به عموم جامعه تأکید کرد و تشکیل کمیته آموزش و اطلاع رسانی با مسئولیت صدا و سیما را یک نیاز ضروری دانست و افزود: فرهنگ مناسب سازی باید برای رعایت مواردی چون ایجاد رمپ در ساختمان ها، رعایت حقوق دیگران، عدم ایجاد سد معبر و استفاده شخصی از پیاده روها و فضاهای عمومی باید از طریق نهادهای فرهنگی و رسانه ها در جامعه نهادینه و از سوی دیگر اقدامات مسئولین در این راستا اطلاع رسانی شود.

محمدرضا فلاح نژاد همدلی و مشارکت جدی کمیته های ستاد مناسب سازی را در اجرای مصوبات و رسیدن به اهداف مورد نظر در راستای تسهیل در تردد معلولین، جانبازان، سالمندان و غیره ضروری دانست  و افزود: باید اولویت ها برای مناسب سازی به لحاظ نیاز و حجم تردد توسط کمیته فنی در اسرع وقت شناسایی و گزارش آن به دبیرخانه ستاد ارسال گردد.

وی ادامه داد: یکی از خیابان های اولویت دار توسط شهرداری ها مناسب سازی شود و زشتی ها و زیبایی های انجام و عدم انجام مناسب سازی توسط کمیته آموزش و اطلاع رسانی به سمع و نظر مردم برسد.

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری فردیس با بیان اینکه حفاری در سطح شهر و توسط هر یک از ادارات خدمات رسان باید با هماهنگی شهرداری صورت گیرد گفت: علاوه بر آن با تشکیل کمیسیون حفاری در فرمانداری، هر یک از ادارات خدمات رسان پروژه های حفاری خود را بر اساس زمان بندی به کمیسیون ارجاع می دهند تا در صورت امکان حفاری یک خیابان توسط دو اداره همزمان صورت گیرد و از کنده کاری های متعدد جلوگیری شود.

وی همچنین بر ضرورت استقرار اداره مسکن و شهرسازی شهرستان فردیس بصورت مستقل  تأکید کرد و افزود: با تشکیل شهرداری فردیس و استقلال کامل این شهرستان از کرج ، اداره راه و شهرسازی برای نظارت بیشتر بر کار شهرداری باید در فردیس مستقر شود.

در ادامه رئیس تشکل های مردمی معلولین استان البرز ارائه الگوی صحیح مناسب سازی به شهرداری ها را ضروری دانست و افزود: گاهی مناسب سازی ها به گونه ای اجرا می شود که افراد عادی نیز به سختی از آن عبور می کنند. اولویت بندی ها بر حسب ضرورت، استفاده از مصالح مرغوب، بکارگیری افراد متخصص و نظارت دقیق در اجرای صحیح مناسب سازی بسیار مؤثر است.

سید حسن میرحسینیان گفت: علاوه بر وجود پیاده روهای پله پله در سطح شهر که باید اصلاح شود، رمپ پارکینگ برخی ساختمان ها عرض پیاده روها را اشغال کرده و علاوه بر معلولین، عبور افراد عادی را غیرممکن می کند که متأسفانه کمیسیون ماده 100 شهرداری تنها به جریمه این ساختمان ها بسنده کرده، سازنده را ملزم به اصلاح ساختمان نمی کند؛ بنابراین مشکل همچنان باقیست.

گفتنی است در این نشست مصوب  شد در صورت اشغال پیاده روها توسط رمپ های ساختمانها، کمیسیون ماده 100 شهرداری از ارائه پایان کار به این ساختمان ها خودداری کند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه