فعالیت۵۶ حزب و تشکل سیاسی به صورت قانونی در البرز
پرینت
#۶٨۶۴
98/11/02 چهارشنبه 14:39

فعالیت۵۶ حزب و تشکل سیاسی به صورت قانونی در البرز

فردیس نیوز- مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری البرز گفت:۵۶ حزب و تشکل سیاسی در استان البرز مجوز فعالیت از کمیسیون ماده ۱۰ قانون احزاب دارند که این آمار خوبی است و نشان از پویایی و تحرک استان در این حوزه است.

به گزارش فردیس نیوز، یگانه در جلسه احزاب با قدردانی از حضور مسئولین و دبیران احزاب و تشکل های سیاسی استان، افزود: در راستای مشی سیاسی و سیاست های دولت تدبیر و امید، وزارت کشور و همچنین نماینده عالی دولت در استان، ارتباط و تعامل و هم اندیشی با احزاب و تشکل های سیاسی را مورد تاکید قرار داده و اولویت های کاری می داند.

مدیر کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری با بیان اینکه لازمه پویایی، بالندگی و تحرک یک سیستم و ساختار سیاسی، تشکیل و تقویت احزاب همفکری و مشورت با آنها و مهیا نمودن زمینه فعالیت آنهاست، افزود: با توجه به نقش خطیر احزاب در برنامه محوری، کادر سازی و شفاف سازی زمینه و ساختار سیاسی، شایسته سالاری و شایسته گزینی و آگاهی بخشی عمومی و ترویج و تعمیق مشارکت سیاسی اجتماعی ضرورت دارد.پ

یگانه افزود: ۵۶ حزب و تشکل سیاسی در استان البرز مجوز فعالیت از کمیسیون ماده ۱۰ قانون احزاب دارند که این آمار خوبی است و نشان از پویایی و تحرک استان در این حوزه است.

وی اضافه کرد: برنامه ما دیدار و هم اندیشی با احزاب و تشکل های سیاسی به صورت فصلی است و امید است با همراهی و همفکری احزاب پیشنهادها و راهکارها بتوانیم نقشه راه های این هم اندیشی ها و تعاملات و غنای بیشتر آن باشد.

مدیر کل سیاسی،انتخابات و تقسیمات کشوری با بیان اینکه این جلسه مختص مسائل سیاسی نیست، افزود: دوستان در زمینه های مختلف سیاسی، اجتماعی،فرهنگی، عمرانی و اقتصادی پیشنهادات و نقطه نظرات ارائه دهند.

وی در ادامه گزارش مختصری از اقدامات انجام شده در ستاد انتخابات استان ارائه داد و افزود: تا کنون ۱۳ جلسه ستاد انتخابات استان تشکیل شده است.

یگانه افزود: همچنین مراحل تایید و رد صلاحیت ها در جریان است و ۲ مرحله را پشت سر گذاشتیم که یکی از آنها هیات های اجرایی بود و دیگری هیات های نظارت و هیات مرکزی نظارت و مرحله سوم و نهایی که شورای نگهبان است باقی مانده که مهلت آن تا پایان روز ۱۱ بهمن ۹۸ است .

وی با بیان اینکه بعد از آن داوطلبان ۳ روز فرصت اعتراض دارند یعنی تا ۱۴ بهمن ماه ۹۸ است،افزود: البته داوطلبانی که در مراحل قبلی تایید صلاحیت شده اند اما در این مرحله توسط شورای نگهبان رد صلاحیت شده اند مد نظر هستند.

وی افزود: در این مرحله نیز که شورای نگهبان از ۱۵ بهمن الی ۲۱ بهمن ۹۸ بایستی رسیدگی و نظر خود را به وزارت کشور اعلام کند.

یگانه گفت: از ۲۲ بهمن  با اعلام قطعی اسامی نامزدها به مراکز حوزه های انتخابیه توسط وزارت کشور صورت می گیرد و از ۲۳ بهمن ماه ۹۸ انتشار آگهی اسامی نامزدهای صورت می گیرد.

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز