فعالیت۵۶ حزب و تشکل سیاسی به صورت قانونی در البرز

فردیس نیوز- مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری البرز گفت:۵۶ حزب و تشکل سیاسی در استان البرز مجوز فعالیت از کمیسیون ماده ۱۰ قانون احزاب دارند که این آمار خوبی است و نشان از پویایی و تحرک استان در این حوزه است.

به گزارش فردیس نیوز، یگانه در جلسه احزاب با قدردانی از حضور مسئولین و دبیران احزاب و تشکل های سیاسی استان، افزود: در راستای مشی سیاسی و سیاست های دولت تدبیر و امید، وزارت کشور و همچنین نماینده عالی دولت در استان، ارتباط و تعامل و هم اندیشی با احزاب و تشکل های سیاسی را مورد تاکید قرار داده و اولویت های کاری می داند.

مدیر کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری با بیان اینکه لازمه پویایی، بالندگی و تحرک یک سیستم و ساختار سیاسی، تشکیل و تقویت احزاب همفکری و مشورت با آنها و مهیا نمودن زمینه فعالیت آنهاست، افزود: با توجه به نقش خطیر احزاب در برنامه محوری، کادر سازی و شفاف سازی زمینه و ساختار سیاسی، شایسته سالاری و شایسته گزینی و آگاهی بخشی عمومی و ترویج و تعمیق مشارکت سیاسی اجتماعی ضرورت دارد.پ

یگانه افزود: ۵۶ حزب و تشکل سیاسی در استان البرز مجوز فعالیت از کمیسیون ماده ۱۰ قانون احزاب دارند که این آمار خوبی است و نشان از پویایی و تحرک استان در این حوزه است.

وی اضافه کرد: برنامه ما دیدار و هم اندیشی با احزاب و تشکل های سیاسی به صورت فصلی است و امید است با همراهی و همفکری احزاب پیشنهادها و راهکارها بتوانیم نقشه راه های این هم اندیشی ها و تعاملات و غنای بیشتر آن باشد.

مدیر کل سیاسی،انتخابات و تقسیمات کشوری با بیان اینکه این جلسه مختص مسائل سیاسی نیست، افزود: دوستان در زمینه های مختلف سیاسی، اجتماعی،فرهنگی، عمرانی و اقتصادی پیشنهادات و نقطه نظرات ارائه دهند.

وی در ادامه گزارش مختصری از اقدامات انجام شده در ستاد انتخابات استان ارائه داد و افزود: تا کنون ۱۳ جلسه ستاد انتخابات استان تشکیل شده است.

یگانه افزود: همچنین مراحل تایید و رد صلاحیت ها در جریان است و ۲ مرحله را پشت سر گذاشتیم که یکی از آنها هیات های اجرایی بود و دیگری هیات های نظارت و هیات مرکزی نظارت و مرحله سوم و نهایی که شورای نگهبان است باقی مانده که مهلت آن تا پایان روز ۱۱ بهمن ۹۸ است .

وی با بیان اینکه بعد از آن داوطلبان ۳ روز فرصت اعتراض دارند یعنی تا ۱۴ بهمن ماه ۹۸ است،افزود: البته داوطلبانی که در مراحل قبلی تایید صلاحیت شده اند اما در این مرحله توسط شورای نگهبان رد صلاحیت شده اند مد نظر هستند.

وی افزود: در این مرحله نیز که شورای نگهبان از ۱۵ بهمن الی ۲۱ بهمن ۹۸ بایستی رسیدگی و نظر خود را به وزارت کشور اعلام کند.

یگانه گفت: از ۲۲ بهمن  با اعلام قطعی اسامی نامزدها به مراکز حوزه های انتخابیه توسط وزارت کشور صورت می گیرد و از ۲۳ بهمن ماه ۹۸ انتشار آگهی اسامی نامزدهای صورت می گیرد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه