فضای مجازی را دریابید!
پرینت
#۶٣۵٢
98/02/14 شنبه 20:22

فضای مجازی را دریابید!

سرهنگ علیزاده: فضای مجازی بستری مناسب برای انتقال مفاهیم انقلابی و تمدن سازی اسلامی است

فردیس نیوز - فرمانده سپاه ناحیه امام رضا(ع)شهرستان فردیس از تعلیم و تربیت به عنوان  مهمترین اصل تمدن سازی یادکرد و گفت: برای دستیابی  به تمدن اسلامی و پیشبرد اهداف انقلاب ، باید نسلی انقلابی تربیت کنیم.

به گزارش فردیس نیوز، سرهنگ احسان علیزاده در مراسم تجلیل از مربیان و روحانیون عقیدتی سیاسی سپاه ناحیه امام رضا (ع) شهرستان فردیس که به مناسبت هفته عقیدتی سیاسی در مسجد جامع المهدی برگزار شد، با اشاره به هجمه های مختلف دشمنان و آرایش متنوع جنگی آنها در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و غیره، گفت: امروز بیش از هر زمان  دیگری به تعمیق باورهای دینی و استحکام عقاید انقلابی افراد جامعه نیاز داریم.

وی حوزه علمیه خواهران و برادران و وجود مبلغان و اساتید علم و اخلاق در شهرستان فردیس را از ظرفیت های مثبت برای تقویت اصول اخلاقی و اعتقادی در جامعه دانست و بر ضرورت تشکیل قرارگاه عقیدتی  از طریق ارتباط مؤثر بین فعالان این حوزه در شهرستان تأکید کرد.

فرمانده سپاه فردیس با بیان اینکه گام اول انقلاب توسط شاگردان معلمانی چون شهید مطهری برداشته شد، گفت: از مربیان، معلمان و فعالان حوزه آموزش انتظار می رود که علاوه بر تحصیل علم و خودسازی، نسلی را تربیت کنند که در گام دوم انقلاب و تحقق اهداف آن مؤثر باشند.

وی از تعلیم و تربیت به عنوان  مهمترین اصل تمدن سازی یادکرد و افزود: برای دستیابی  به تمدن اسلامی، باید نسلی جدید با توانایی ویژه برای پیشبرد اهداف انقلاب، تربیت کنیم. اگر بخواهیم تمدن نو بسازیم؛ در مرحله اول  باید خودسازی را آغاز کنیم و به جامعه پردازی برسیم. عدم توجه به اصول تربیتی منابع انسانی به عنوان سرمایه یک کشور، جامعه ای وابسته به دیگر کشورها را به دنبال خواهد داشت.

سرهنگ علیزاده با تأکید بر لزوم توجه ویژه مربیان تربیتی و عقیدتی به حوزه فضای مجازی گفت: فضای مجازی که فضای حقیقی حاکم بر جامعه است، را دریابید.  فضای مجازی با توجه به جمعیت مخاطبان و زمان طولانی مورد استفاده کاربران، بسترمناسبی برای ایجاد تمدن نوین اسلامی است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه فضای مجازی دنیای استدلال و عقلانیت نیست؛ لزوم انتقال مطالب با شیوه های نوین و در قالب هنر را مورد تأکید قرار داد و افزود: تلفیق منابع علمی و فقهی همچون حوزه های علمیه با جلوه های فرهنگی و هنری برای انتقال مفاهیم اعتقادی و تربیتی توسط مربیان می تواند در هدایت افکار جامعه و پرورش نسلی انقلابی نقش مؤثری را ایفا کند.

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
ضرورت  توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس	ضرورت توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس
سرویس مدارس می تواند یک کلاس فرهنگی باشد ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان
قاسمی: با سیل مهربانی و سد دانایی با مشکلات مقابله می کنیم ...
بارش های امسال و تغییر  وضعیت در حوزه منابع آبی کشور بارش های امسال و تغییر وضعیت در حوزه منابع آبی کشور
کولیوند: سیل کمک های مردمی به سیل زدگان، نتیجه همبستگی ملت ایران است ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز سیل مهربانی همکلاسی های البرز
و مشارکت بیش از 700 مدرسه و مرکز آموزشی در آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج ...
اقدام ارزشمند جانبازان و پاسداران فرهنگی ناحیه 3؛ تقدیم هدایا به سیل زدگان اقدام ارزشمند جانبازان و پاسداران فرهنگی ناحیه 3؛ تقدیم هدایا به سیل زدگان
حمایت تمام قد آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج از سبزپوشان سپاه ...
فراخوان ثبت‌نام جشنواره «جوان موفق» فراخوان ثبت‌نام جشنواره «جوان موفق»
فراخوان ثبت‌نام در جشنواره «جوان موفق»، ویژه جوانان استان البرز باهدف شناسایی جوانان نخبه، توانمند و ...
توسط اداره بهزیستی کرج انجام شد؛ توسط اداره بهزیستی کرج انجام شد؛
جمع آوری و ارسال ۲۷ تن کمک های مردمی از اقلام مورد نیاز سیل زدگان ...