فرهادی ؛ پارک‌های تخصصی در زمینه هنر و کشاورزی راه‌اندازی می شود

از تعداد 36 پارک فعال در کشور 3 پارک در دولت یازدهم تاسیس شده است و در پارک‌های فعال در کشور 600 شرکت نیز مستقر و زمینه توسعه علوم را فراهم کرده است.

فردیس نیوز - وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: راه‌اندازی پارک‌های تخصصی در زمینه هنر و کشاورزی در دستور کار است.

به گزارش فردیس نیوز ، محمد فرهادی ظهر امروز در مراسم رونمایی از 13 دستاورد علمی نوین و فن بازار در دانشکده کشاورزی کرج اظهار داشت: هم‌اکنون 36 پارک علم و فناوری فعال در کشور داریم که با تمهیدات و برنامه‌ریزی‌های انجام شده راه‌اندازی پارک‌های تخصصی در زمینه هنر و کشاورزی نیز در دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: از تعداد 36 پارک فعال در کشور 3 پارک در دولت یازدهم تاسیس شده است و در پارک‌های فعال در کشور 600 شرکت نیز مستقر و زمینه توسعه علوم را فراهم کرده است.

فرهادی با اشاره به اینکه نزدیک به 900 شرکت دیگر نیز در بیرون از پارک‌ها در زمینه‌های علم و فناوری فعالیت دارند افزود: این مراکز فناوری در دانشگاه‌ها نیز فعال هستند که در این راستا هم‌اکنون 90 مرکز فناوری در دانشگاه‌ها فعال است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به توسعه علم و دانش بیشتر در کشور تأکید کرد و گفت: کشور باید با تکیه به دانش خود به سمت توسعه و پیشرفت بیشتر گام بردارد و در این راستا یکی از برنامه‌های ما برای تحقق اهداف مورد نظر جهت‌گیری‌ها برای ایجاد دانشگاه‌های نسل سوم، کارآفرین و ماموریت‌گرا است.

وزیر علوم بر ضرورت فعالیت‌های دانش‌بنیان تأکید کرد و بیان داشت: نیازهای کشور با استفاده از محصولات دانش بنیان بسیار مهم است.

وی در ادامه به فعالیت دانشگاه‌های جامع اشاره کرد و گفت: امیدواریم با توسعه فعالیت‌های این دانشگاه‌ها این مراکز نیز به عنوان دانشگاه‌های برتر شناخته شوند.

وزیر علوم تحقیفات و فناروی در ادامه سخنان خود بر تعامل دانشگاه‌های کشور تأکید کرد و افزود: البته تمام دانشگاه‌های کشور و مراکز علمی باید هم‌سو باشند و برای انجام تحقیقات و پژوهش‌ها با یکدیگر تعامل و ارتباط تنگاتنگ داشته باشند در واقع ارتباط دانشگاه‌ها با صنایع نیز یکی از مهمترین اولویت‌ها باشد.

وی در ادامه از تفاهمنامه همکاری‌های علمی با ژاپن به منظور برقراری دوره‌های آموزشی مشترک، تحصیلات تکمیلی و تحقیقات مشترک منعقده شده خبر داد و گفت: در این راستا تحقیقات مشترکی نیز با فرانسه و آلمان داریم که قرار است این تحقیقات گسترش یابد.

منبع : فارس 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه