فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست البرز:هیچ‌ خرسی در حصار وجود ندارد

فردیس نیوز - فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست استان البرز ورود خرس به منطقه حصار کرج را تکذیب کرد .

به گزارش فردیس نیوز ،  اداره‌کل حفاظت محیط‌زیست استان البرز،علی ناصری با تکذیب خبر ورود خرس به منطقه حصار کرج اظهار داشت: بر اساس گزارشات تلفنی یک نفر از اهالی منطقه حصار کرج مبنی بر ورود یک یا دو قلاده خرس به منطقه حصار کرج بلافاصله با هماهنگی به عمل آمده موضوع از طریق نیروهای این یگان شامل محیط‌بانان منطقه حفاظت شده، مأموران مستقر در محل موزه پارک چمران و مأموران این یگان و دامپزشک محیط‌زیست و مجموعه نیروهای آتش‌نشانی استان در دستور کار قرار گرفت  .

وی ادامه داد: علی‌رغم بارندگی اخیر که ردپای هر جنبنده‌ای درگل و لای بستر و حریم رودخانه را مشخص می‌نمود هیچ‌گونه اثر و ردپای از خرس مشاهده و مورد تایید قرار نگرفت لذا به منظور اطمینان حاصل و رعایت شرط احتیاط گزارش واصله تمام مسیر رودخانه از ناحیه بیلقان تا حصار در دو مرحله مورد بازرسی قرار گرفت .

این مسئول افزود: در این راستا به دلیل اینکه در محل تعدادی سگ با رنگ قهوه‌ای در مسیر رودخانه در حال پرسه‌زنی بوده لذا به نظر می‌رسد تشخیص فرد گزارش‌دهنده با خرس اشتباه بوده و با قاطعیت اعلام می‌شود هیچ‌گونه خرسی در محل وجود ندارد .

انتشار خبر وجود خرس در منطقه حصار کرج توسط برخی از رسانه‌های البرز سبب هراس و وحشت مردم شده بود که توسط اداره‌کل محیط‌زیست استان البرز تکذیب شد .


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه