فرماندار فردیس: شهدا و موضوع شهادت مهمترین انگیزه وحدت ملی و همدلی افراد جامعه است

نتیجه حرف بدون عمل بی اعتباری مسئولین نزد مردم است/ مراسم تشریفاتی برای شهدا و آزردگی خاطر خانواده های آنان/ادارات از جذب و بکارگیری خانواده های شهدا امتناع می کنند

فردیس نیوز- فردیس در نشست کارگروه فرهنگ ایثار و شهادت که صبح امروز 22 آذرماه با حضور امام جمعه، فرماندار معاونت سیاسی انتظامی فرمانداری و سایر اعضادر محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد در خصوص مصوبات جلسات گذشته، اقدامات انجام شده توسط ادارات و نهادهای شهرستان در این راستا و راهکارهایی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه بحث و تبادل نظر شد.

به گزارش فردیس نیوز، در این نشست فرماندار فردیس ضمن تبریک هفته وحدت حفظ حرمت و ارزش های شهدا و خانواده های آنان را وظیفه عرفی، ملی و میهنی تک تک افراد جامعه بویژه مسئولین عنوان کرد و افزود: متأسفانه ما نسبت به شهدا غفلت کردیم و آنچنان که باید و شاید در جامعه  برای شهدا حرمت قائل نشدیم. حق مطلب را در خصوص ترویج نماز و فرهنگ ایثار و شهادت ادا نکردیم.

حمید احدی در ادامه گفت: ما در مقابل جوانانی که با شور و اشتیاق، بدون کوچکترین عامل مادی و دنیوی خون خود را به پای  درخت انقلاب اسلامی نثار نمودند، چه کردیم؟! از یادگاران این بزرگمردان چگونه حمایت کردیم؟! از سرداران ، ایثارگران و جانبازان دفاع مقدس چگونه یادکردیم؟!

 وی افزود: ما نباید در اعمال و رفتارمان بویژه در خصوص شهدا شعاری عمل کنیم. حرف بدون عمل، موجب بی اعتباری مسئولین نزد مردم است. مردم و خانواده های شهدا باید در عمل شاهد اقدامات مسئولین در جهت تکریم خانواده های شهدا و تأمین رفاه عمومی باشند. برگزاری برخی مراسمات ظاهری و تشریفاتی برای شهدا موجب ایجاد وهم در ذهن مردم نسبت به خانواده های شهدا و شرایط آنها در جامعه و  همچنین آزرده خاطر شدن خانواده های معظم شهدا و ایثارگران است. تصمیمات در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه عملی شود.

فرماندار فردیس در ادامه خاطر نشان کرد: همانطور که دین مبین اسلام اصلی ترین عامل انسجام شیعه و سنی است، شهدا و موضوع شهادت از مهمترین عوامل هماهنگی جامعه، مهمترین انگیزه وحدت ملی و همدلی افراد جامعه است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

در ادامه این نشست معاون سیاسی انتظامی فرمانداری فردیس با تأکید بر اجرای مصوبات جلسات گذشته بر ضرورت توجه به مسکن، اشتغال و مشکلات خانواده های شهدا و ترویج روحیه ایثار و شهادت در نسل جدید تأکید کرد و افزود: در نسل جدید گویا روحیه ایثار و شهادت در حال فروکش کردن اسنت که باید با اجرای برنامه های فرهنگی مختلف این موضوع مورد توجه ویژه مسئولین قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در خصوص گلباران مزار شهدا کم لطفی می کنیم گفت: تا کنون مراسم رسمی در مزار شهدای فرخ آباد برگزار نکردیم. در دیدار با خانواده شهدا و یا گلباران مزار این عزیزان، نباید کسی از قلم بیفتد و با برنامه ریزی مناسب و گروهبندی مسئولین به گونه ای باشد که کسی محجور نماند.

دکتر محمدرضا فلاح نژاد گفت: باید تلاش کنیم در مراسم فوت خانواده های شهدا تبعیض قائل نشویم . گاهی برای فوت یکی از این عزیزان سطح شهر و استان پر از بنرهای تبلیغاتی است اما مادر شهیدان آخوندی در این خصوص محجور ماند.

رئیس بنیاد شهید شهرستان فردیس بر لزوم تقویت فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه بویژه در میان دانش آموزان مدارس و نسل آینده ساز کشور، توجه به اجرای برنامه های فرهنگی و آشنایی با اصول اعتقادی و آرمان های شهدا در جامعه  تأکید کرد و معرفی شهدا به جامعه را از مهمترین راهبردهای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خواند.

نصرالدین فریدونی تکریم خانواده های شهدا، دیدار و دلجویی از آنها را وظیفه مسئولین خواند و افزود: با احتساب تعداد شهدای دفاع مقدس و میزان خون در بدن هر انسان، تقسیم بر تعداد مسئولین کشور مشخص شد هر یک از میزهای مسئولین 20 سانت در خون شهدا فرورفته است. اقدامات مسئولین در مقابل این خون و جایگاهی که در آن قرار گرفتند چگونه بوده است؟!

وی افزود: بر اساس قانون 20 درصد از ظرفیت ادارات به خانواده های شهدا و ایثارگران تعلق دارد که متأسفانه این موضوع به انحاء مختلف توسط ادارات به دست فراموشی سپرده شده و دستگاه ها به بهانه های مختلف از جذب و بکارگیری خانواده های این عزیزان امتناع می کنند.

مدیر منطقه 10 شهرداری کرج در ادامه گفت: براساس مصوبه شورای فرهنگ عمومی در خصوص نامگذاری فردیس به نام شهر فاطمی شهدای اقتدار، اقدامات اولیه برای نصب المان ویژه  در سه ورودی این منطقه انجام و میزان 12میلیون و 500 هزارتومان  اعتبار برای هریک از آنها تعیین شده است. در ورودی شیخ آباد 50 درصد کار انجام شده و به زودی اجرا خواهد شد.

وی افزود: کوچه ها و معابر منطقه 10 جز اسکویی به نام شهدانامگذاری  شده که کوچه ها و معابر منطقه اسکویی نیز بر اساس اولویت خانواده های شهدای مستقر در منطقه با تأیید شورای نامگذاری به زودی با نام شهدا مزین خواهد شد.

معاون خدمات شهری شهرداری منطقه 3 نیز گفت: در منطقه 3 ساخت تابلو مزین به نام 6 تن از شهدای این منطقه در حال آماده سازی است و به زودی نصب می شود . ضمن اینکه ادامه بلوار فرگاز به نام شهدای اقتدار و پارک شهرک سپاه نیز پس از تدفین شهدای گمنام در همان روز به نام شهدای گمنام مزین و تابلوی آن نیز نصب شد.  

 

 

 

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه