فرماندار فردیس توضیح می دهد؛
پرینت
#۶٨۵٢
98/10/24 سه شنبه 13:14

فرماندار فردیس توضیح می دهد؛

پساب آلوده، چاه های آب بلاتکلیف و عدم آلایندگی سوخت در نیروگاه منتظرقائم

فردیس نیوز-فرماندار فردیس گفت: نیروگاه منتظر قائم  تا تغییر سازو کار، سرد کرد توربین ها و یا جایگزین کردن فاضلاب، از آب شُرب استفاده می کند.

به گزارش فردیس نیوز، ابوالفضل اینانلو پیش از ظهر امروز در جمع خبر نگاران با تأکید بر اینکه  نیروگاه منتظر قائم(عج) هیچگونه آلودگی ندارد؛ اظهار داشت: در حال حاضرسوخت نیروگاه، گاز شهری است و از سوخت مازوت استفاده نمی شود و آنچه از لوله های نیروگاه ساطع می شود؛ صرفا بخار آب است.

فرمانداری فردیس همچنین به زمان احداث  نیروگاه منتظر قائم در سال 52 و پیش از تبدیل فردیس منطقه مسکونی در قالب  شهرک، اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به اهمیت این نیروگاه و تامین بخشی از برق کشور،  سیاست گذاری و تصمیم گیری برای وجود و یا عدم وجود نیروگاه منتظر قائم در حیطه اختیارات ما نیست و مسئولان کشوری باید در این خصوص تصمیم گیری کنند.

وی  با اشاره  به حواشی  در خصوص چاه های موجود، مصرف آب و پساب حاصل از نیروگاه منتظر قائم ، گفت: جلسات بسیاری در خصوص حل این مشکلات انجام شده؛ اما همچنان به نتیجه نرسیده است و باید تلاش کنیم مشکلات موجود از طریق تعامل و همکاری بین دستگاه های ذیربط حل شود.

اینانلو همچنین خاطر نشان کرد: به دلیل آلودگی و میزان بالای نیترات در پساب حاصل از نیروگاه وبه منظور جلوگیری از فراهم شدن زمینه بهره برداری از آن در مصارف کشاورزی و آلودگی محصولات، انتقال آب نیروگاه به کانال ممنوع است و درحال حاضر بهترین روش برای جلوگیری از آلایندگی آن، پذیرش پیشنهاد شهرداری برای تعبیه مخزن ذخیره و استفاده در زمینه آبیاری فضای سبز غیرمثمر در سطح شهر است.  

وی همچنین با تاکید بر لزوم بررسی حفر چاه جدید در نیروگاه وبرخی شرکت های صنعتی شهرستان، افزود: با توجه به مشکلات کمبود منابع آب در شهرستان فردیس، موضوع  استفاده از آب شرب در نیروگاه توسط  دادستان محترم به عنوان مدعی العموم در شورای تأمین  مطرح و حتی دستور پلمب چاه هم از سوی ایشان صادر شده بود.  

نماینده دولت در شهرستان فردیس در ادامه تصریح کرد:  تا ساز و کار سرد کردن توربین های  نیروگاه تغییر نکند و یا به جای آب شرب، پسابی جایگزین نشود، نیروگاه برای فعالیت به ناچار از آب شرب استفاده خواهد کرد. اگر بتوانیم پساب تصفیه شده تهران را به نیروگاه انتقال دهیم؛  چاه های نیروگاه را به شبکه آب شرب شهری  وارد خواهیم کرد.  

وی افزود: در حال حاضر چاه های غیرمجاز یا باید پلمب و یا مجاز شود و این موضوعات توسط دادستان شهرستان  به عنوان مدعی العموم  پیگیری می شود.

 

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
برپایی ششمین همایش مرکز وکلای قوه قضائیه البرز برپایی ششمین همایش مرکز وکلای قوه قضائیه البرز
و تقدیر از وکلا و کارشناسان نمونه ...
آزادی  ۲۵  زندانی زن ندامتگاه فردیس آزادی ۲۵ زندانی زن ندامتگاه فردیس
بازدید رئیس کل دادگستری استان البرز از بند نسوان ندامتگاه فردیس ...
حجت الاسلام واثق امام جمعه گرمدره: حجت الاسلام واثق امام جمعه گرمدره:
شهردار جدید گرمدره نه در یک جلسه بلکه در محفلی تاریک انتخاب شد! / مسئولان نظارتی استان سریعاً فشاره ...
تأکید مدیر کل آموزش و پرورش بر توسعه فرهنگ پژوهش در مدارس البرز؛ تأکید مدیر کل آموزش و پرورش بر توسعه فرهنگ پژوهش در مدارس البرز؛
هر معلم باید یک پژوهشگر و هر مدرسه یک پژوهش سرای دانش آموزی باشد ...