فردیس در محاصره تبلیغات انتخابات

کاندیداهای متخلف، بمباران تبلیغاتی و تبدیل شهر به زباله دانی

فردیس نیوز-  این روزها فردیس حال و هوای دیگری دارد. این شهر در آستانه انتخابات اولین شورای مستقل قرار گرفته و شور انتخاباتی در همه جا حتی در محافل خانوادگی موج می زند. فضای مجازی پرشده از عکسها و مطالب انتخاباتی کاندیداها و شهر مملواز خرابی های حاصل از بمباران تبلیغاتی کاندیداها.

در و دیوار شهر مانند آلبومی شده که طلق های آن پاره و عکس ها نامنظم و بدون نظم و قاعده روی هم انباشته شده ، صندوق های صدقه، سطل های مکانیزه زباله، جداول و سنگفرش خیابان، درو دیوار اماکن عمومی و بانکها  هم از تبلیغات مدیران آینده شهر بی نصیب نمانده است. فردیس در محاصره تبلیغات بی قاعده قرار گرفته  وگویی در ظرف چند روز بارانی از کاغذ و بنر به ابعاد مختلف، برسر شهر باریده است.

کسانی که قرار است در مسند عضویت شورای اسلامی برای عمران و آبادانی شهر ، به عبارتی قانونگذاری، برنامه ریزی و تصمیم گیری کنند، نشان دادند برنامه ای برای حفظ نظم شهر نداشتندو برای رسیدن به هدف، تصمیم گرفتند که پا روی قوانین تبلیغات انتخاباتی گذاشته،  شهر را به زباله دانی تبدیل کنند، زحمت پاکبانان و هزینه های شهرداری را افزایش دهند.

برخی از این افراد با هزینه های بسیار گزاف سرتاسر شهر را از بنرهایی با ابعاد مختلف پر کرده و با بمباران تبلیغاتی به هر طریق ممکن، می خواهند خود را در ذهن شهروندان جا کنند.

حتی گفته می شود این افراد برای اینکه مبالغ هزینه ها پنهان بماند، چاپ پوسترها و بنرهای تبلیغاتی خود را در شهرهای اطراف انجام داده و حاضر نشدند برای رسیدن به اهداف منفعت طلبانه سودی به جیب همشهریان خود برسانند!

اکنون هر بار که به خیابان قدم بگذاری، دیوار، درخت و تابلوی روبروی خانه یا محل کارت را به یک رنگ می بینی! پوستر هایی که بدون رعایت اخلاق انتخاباتی، روی پوستر دیگری چسبانده شده و کاغذپاره هایی که تمام پیاده رو ها و جداول خیابان را پر کرده، توجهت را جلب می کند! البته با این حجم داربست و بنرهای بزرگی که در خیابان است باید با نیم نگاهی به هشدارهای هواشناسی، مراقب باشی که در صورت وزیدن باد شدید زیر آوار بنرها و داربستها، آسیب نبینی!

برخی افراد با سوء استفاده از اعیاد مذهبی و برپایی جشن، پذیرایی های آنچنانی و هزینه های بسیار می خواهند رأی مردم را از آن خود کنند. البته در این میان هستند افرادی که با وجود تمکن مالی تنها در راستای اخلاق و قانون حرکت کرده و ناگفته پیداست که برای ورود به پارلمان شهری به شعور و آگاهی مردم تکیه دارند.

کاندیداهای  متخلف که بدون رعایت قانون و اخلاق انتخاباتی تنها با نیت منفعت طلبانه و نه خیرخواهانه پا به عرصه انتخابات گذارده، شعور مردم را نادیده گرفته و  برای رسیدن به هدف به هر ریسمانی متوسل می شوند،  باید بدانند که مردم بر اساس اخلاق، تعهد، تخصص و آگاهی کامل مدیران آینده شهر را انتخاب می کنند .

 

 


1 دیدگاه
[1] فرزاد - 96/02/25 دوشنبه 17:29
شهر تبدیل به یک زباله دان شدهبه نظر من باید با کاندیداها با این نوع تبلیغ برخورد شود تا شهر کثیف نشود - پاسخ
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه