فردیس و بحران کمبود فضای آموزشی
پرینت
#۴٧٣٨
95/12/05 پنجشنبه 21:13

فردیس و بحران کمبود فضای آموزشی

فهمیده: وضعیت فضای آموزشی در ارم، پیک و اهری بحرانی است؛ شهرک های چند هزار واحدی فردیس مدرسه ندارند

فردیس نیوز- مدیر آموزش و پرورش شهرستان فردیس در هفتمین نشست شورای آموزش وپرورش شهرستان که صبح امروز 5شنبه پنجم اسفندماه در سالن شهید باهنر برگزار شد از کمبود فضای آموزشی در شهرستان خبر داد و بر ضرورت مشارکت و حمایت خیرین برای رفع نیاز های آموزش و پرورش منطقه تأکید کرد.

به گزارش فردیس نیوز، فرشته فهمیده گفت: تعداد کل دانش آموزان زیرمجموعه این اداره در   ناحیه 2  و شهرستان فردیس 92637 نفر می باشد که از این تعداد بیش از 73 هزار نفر در 194مدرسه دولتی و مابقی در 296  مدرسه غیردولتی مشغول به تحصیل می باشند.

وی ضمن اشاره به کمبود فضای آموزشی در شهرستان فردیس متوسط تراکم دانش آموزی در این شهرستان را 35 الی 40 نفر اعلام کرد و افزود: در مشکین دشت با وجود مدرسه زکریای رازی با حجم 500 نفر دانش آموز در هر دوره ، یک مدرسه ابتدایی نیاز است. مدرسه البرز در مرکز شهر با قدمت بالا دچار فرسودگی شده و نیاز به تخریب و بازسازی دارد. حداقل مبلغ مورد نیاز برای بازسازی این مدرسه 200 میلیون تومان است که امیدواریم با حمایت خیرین بتوانیم نسبت به ساخت مجدد این مدرسه اقدام کنیم.

با بیان اینکه آموزش و پرورش از هرگونه کمک و مشارکت خیرین برای ایجاد فضای آموزشی حمایت می کند ادامه داد: با همکاری شورا و شهرداری مشکین دشت زمینی به مساحت 2هزار متر مربع برای ساخت مدرسه در منطقه ابراهیم آباد در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفته که هنوز خیری برای ساخت مدرسه پیشقدم نشده است.

وی مناطقی چون ارم، پیک و اهری را از مناطق بحرانی و نیازمند ساخت فضای آموزشی عنوان کرد و افزود: شهرک نگارستان با 8 هزار واحد مسکونی از فضای آموزشی بی بهره بوده و مدرسه شهرک وحدت پاسخگوی نیاز این منطقه نیست. مجموعه هزارواحدی در شهرک ناز ، شهرک سپاه جنب ثارالله و شهرک ایثار با مجموعه 1200 واحدی هیچ کدام مدرسه ندارند.

فهمیده از شهرداران خواست انجام تعهدات و ایجاد فضای آموزشی در شهرک های مسکونی توسط شهرک سازان را پیگیری نمایند تا بار تراکم دانش آموزان مناطق مسکونی جدید به فضای آموزشی موجود وارد نشود.  

وی افزود: در فلکه 4 فردیس نیز با مشکل کمبود مدرسه مواجهیم. مدرسه فرزانگان با حضور درصد بالایی از دانش آموزان نخبه شهرستان فردیس در منطقه ساسانی واقع است و متاسفانه فضایی در محدوده شهرستان برای انتقال این مدرسه نداریم. مدرسه شاهد فاطمه عرب در انبار نفت که از مدارس تمام هوشمند و ویژه این منطقه است در ابتدای سال تحصیلی جاری به دلیل کمبود فضا از 120 نفر متقاضی امتیاز دار تنها توانست 30 نفر را جذب کند.  

مدیر آموزش و پرورش شهرستان فردیس همچنین گفت: علاوه بر کمبود فضای اموزشی در سال تحصیلی گذشته با کمبود  500 میز و نیمکت مواجه بودیم که با تعمیر تجهیزات بسیار فرسوده این کمبود جبران شد و تنها 80 میز و نیمکت برای مدرسه بهار آزادی از سوی اداره کل نوساری مدارس تأمین شد.

وی مبلغ هر میز و نیمکت را 130 هزار تومان عنوان کرد و افزود: مشارکت خیرین هرچند کوچک باشد نیز می تواند ما را در تأمین نیازهای تجهیزات مدارس و رفع مشکلات انها یاری نماید.

فهمیده همچنین از اعضای شورا خواست تا راهکارهایی برای درآمدزایی مدارس به دبیرخانه شورا ارائه نمایند که به پیشنهاد شهردار منطقه 3 مقرر شد کارگروه درآمدزایی در شورای آموزش و پرورش تشکیل و نسبت به این موضوع بصورت کارشناسی اقدام شود.

وی همچنین گفت: تا قبل از 20 اسفند اولین نشست مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان برای انتخاب هیئت مدیره این مجمع، تشکیل خواهد شد تا بتوانیم از ظرفیت خیرین منطقه برای رفع نیازهای آموزش و پرورش شهرستان بهره مند شویم.

 

 
 

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...
ضرورت  توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس	ضرورت توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس
سرویس مدارس می تواند یک کلاس فرهنگی باشد ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان
قاسمی: با سیل مهربانی و سد دانایی با مشکلات مقابله می کنیم ...
بارش های امسال و تغییر  وضعیت در حوزه منابع آبی کشور بارش های امسال و تغییر وضعیت در حوزه منابع آبی کشور
کولیوند: سیل کمک های مردمی به سیل زدگان، نتیجه همبستگی ملت ایران است ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز سیل مهربانی همکلاسی های البرز
و مشارکت بیش از 700 مدرسه و مرکز آموزشی در آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج ...