غفلت از امور فرهنگی تهدیدی برای بحران در جامعه آینده
پرینت
#۶٣١٢
98/01/26 دوشنبه 18:42

غفلت از امور فرهنگی تهدیدی برای بحران در جامعه آینده

حجت الاسلام ایمانی: توجه به امور جوانان اساسی ترین وظیفه مسئولان است

فردیس نیوز- امام جمعه شهرستان فردیس گفت: توجه به امور جوانان، تامین نیازها و رسیدگی به دغدغه های آنان  از جمله اساسی ترین وظایف مسئولان است.

 به گزارش فردیس، حجت الاسلام علی اکبر ایمانی در دیدار با مسئولان اداره ورزش و سمن های جوانان استان البرز و شهرستان فردیس که به مناسبت روز جوان انجام شد، از جوانان به عنوان سرمایه های ارزشمند  کشور یاد کرد و  سرمایه گذاری بر روی جوانان و پشتیبانی از آنها را از جمله ارزشمندترین امور در جهت ایجاد انگیزه برای جوانان و توسعه و پیشرفت آینده کشور دانست.

وی با ابراز رضایت و قدردانی از مشارکت گسترده جوانان شهرستان فردیس در کمک به سیل زدگان، تصریح کرد: پیوند علم، صنعت و جوانان، جامعه را به سمت پیشرفت سوق می دهد و پیوند جوانان با جامعه از طریق   ورزش و روحیه جوانمردی ورزشکاران  با مشارکت در امور خیرخواهانه و انسان دوستانه شکل می گیرد.

امام جمعه فردیس با تاکید بر لزوم توجه مسئولان به امور فرهنگی جامعه به ویژه جوانان، یادآور شد: ارزش های فرهنگی باید از طریق آموزش و پرورش در مدارس پیگیری شود؛ چرا که معلمان و آموزه های آنها بیشترین تاثیر  را بر ذهن و تفکر دانش آموزان و هدایت آنها دارد.

وی با اشاره به هجمه های فرهنگی دشمنان از طریق فضای مجازی، بر لزوم فرهنگسازی در این خصوص تاکید کرد و افزود: آگاه سازی جوانان و نوجوانان  و فرهنگ  استفاده صحیح از فضای مجازی، باید  از طریق مدارس در جامعه نهادینه شود.

نماینده ولی فقیه در شهرستان فردیس با بیان اینکه متاسفانه ما از شرایط حاکم بر فضای مجازی عقب افتاده ایم، گفت: همه دستگاه به ویژه متولیان امور فرهنگی  باید در این حوزه برای آگاه سازی جوانان و یادآوری ارزش های اعتقادی و ملی تلاش کنند. غفلت از امور فرهنگی و افزایش  آسیب های فرهنگی و اجتماعی، در آینده جامعه را با بحران فرهنگی مواجه خواهد کرد.

وی با بیان اینکه مسئولان از مشکلات در بدنه دستگاه ها آگاهی لازم را ندارند، از مسئولان مدارس و جوانان فعال در سمن های شهرستان خواست تا موارد لازم به ویژه در حوزه فرهنگی را به مسئولان اجرایی و تصمیم گیرنده انتقال دهند تا در اسرع وقت در خصوص آن تصمیم گیری شود.

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...
ضرورت  توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس	ضرورت توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس
سرویس مدارس می تواند یک کلاس فرهنگی باشد ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان
قاسمی: با سیل مهربانی و سد دانایی با مشکلات مقابله می کنیم ...
بارش های امسال و تغییر  وضعیت در حوزه منابع آبی کشور بارش های امسال و تغییر وضعیت در حوزه منابع آبی کشور
کولیوند: سیل کمک های مردمی به سیل زدگان، نتیجه همبستگی ملت ایران است ...