غفاری: عقیم سازی سگ های بلاصاحب همکاری شهرداری های همجوار را می طلبد

فردیس نیوز- شهردار فردیس بر لزوم همکاری شهرداری های مجاور برای جمع آوری و عقیم سازی سگ های بلاصاحب تاکید کرد.

به گزارش فردیس نیوز، منوچهر غفاری در آیین افتتاح مرکز ساماندهی سگ های بلاصاحب در فردیس، با بیان اینکه این مرکز برای اولین بار است که در شهرستان فردیس راه اندازی می شود، اظهار داشت: با توجه به افزایش تعداد سگ ها در سطح شهر و نارضایتی شهروندان از این موضوع، مدیریت شهری فردیس در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به راه اندازی مرکز نگهداری و ساماندهی سگ های بلاصاحب اقدام کرد.

وی با اشاره به برگزاری نشستی با شهرداران شهرهای همجوار فردیس، تصریح کرد: امیدواریم شهرهای همجوار فردیس نیز به ساماندهی سگ های بلاصاحب اقدام کنند؛ تا شاهد موفقیت این طرح باشیم. چراکه سگهای بلاصاحب در یک مکان خاص ساکن نیستند و از شهری به شهر دیگر می روند.

شهردار فردیس ارتقاء سطح فرهنگ عمومی در مواجهه و برخورد با سگ های بلاصاحب را یکی از اقدامات در دستور کار مدیریت شهری دانست و گفت: در این راستا کلاس های آموزش شهروندی در فرهنگسراهای فردیس برگزار می شود.

وی با اشاره به این‌که سگهای بلاصاحب پس از عقیم سازی هیچ خطری برای شهروندان ندارند، افزود: مدیریت شهری فردیس اقدامات لازم را برای واکسیناسیون این سگ ها انجام می دهد.

غفاری گفت: برخی از شهروندان حامیان خوب سگ های بلاصاحب هستند و تقاضای مدیریت شهری فردیس از این افراد ، استمرار حمایت از این حیوانات است.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه