عملیاتی کردن ارکان انتخابات زبان قانون و با اقتدار کامل

حقیقی: در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها آنچه که به دنبال آن هستیم عملیاتی کردن واقعی ارکان انتخابات است

فردیس نیوز - معاون سیاسی،  امنیتی و اجتماعی استانداری البرز گفت:در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها آنچه که به دنبال آن هستیم عملیاتی کردن واقعی ارکان انتخابات است و در عملیاتی کردن ارکان انتخابات به زبان قانون و با اقتدار کامل رفتار می کنیم.

به گزارش فردیس نیوز، فتح الله حقیقی با بیان اینکه برای اجرایی و عملیاتی کردن ارکان انتخابات، جایگاه افراد  برای مجریان امر انتخابات هیچ تفاوتی ندارد گفت: هیچ کس حق ندارد بالاتر از قانون زیاده خواهی کند چرا که اگر در انتخابات موارد ابهامی پیش می آید به دلیل زیاده خواهی افراد بالاتر از قانون است.

وی در ادامه گفت : به فرموده مقام معظم رهبری انتخابات حق الناس است و حق الناس بودن یعنی عملیاتی شدن ارکان انتخابات. برای برگزاری هر چه بهتر انتخابات، 11 مرحله برنامه ریزی انجام شده که اکنون در مرحله نخست اجرایی هستیم.

معاون استاندار البرز با تأکید بر اینکه در تمام مراحل انتخابات از زمان ثبت نام تا اعلام نتایج همه باید به قانون تمکین کنند بیان داشت:خطوط قرمز باید مراعات شود و هیچکس حق تخطی وعبور از خطوط قرمز برای رسیدن به اهدافش را ندارد. در صورت مشاهده  به جد دراین خصوص برخورد قانونی میکنیم .

وی در ادامه با اشاره به شعارهای اغراق آمیز انتخاباتی گفت: باید شعارهایی از سوی کاندیدا ها مطرح شود که جنبه عملیاتی داشته باشد، انتخابات باید رقابتی باشد یعنی باید شرایطی را ایجاد کنیم که همه بتوانند در یک فضای سالم و منطقی با یکدیگر رقابت داشته باشند.

معاون استاندار البرز ضمن تاکید بر اینکه در انتخابات آنچه که حکم می کند قانون است افزود: ذی نفعان، طرفداران نامزدها و خود نامزدهای انتخاباتی باید قانون را رعایت کنند چرا که هدف ما این است که اقتدار و اتحاد نظام را به دنیا نشان دهیم و اگر رقابت سالم نباشد این موضوع تحقق نخواهد گرفت.

حقیقی افزود:در صورتی که مردم متوجه شوند که قانون را در تمامی مراحل اجرا کرده ایم شاهد حضوری پرشور و گسترده مردم در انتخابات سال آینده خواهیم بود.

وی ادامه داد: نخبگان و سمن ها به عنوان نهادهای مدنی که می توانند در تصمیم سازی نقش داشته باشند، نباید تماشاچی باشند چرا که همه نسبت به نظام، منافع ملی و وحدت، مسئولیت داریم بنابراین هیچ کسی در بستر سازی برگزاری انتخابات نباید تنها نقش تماشاچی را داشته باشد.

معاون استاندار البرز در ادامه با بیان اینکه رکن چهارم انتخابات احساس امنیت است تاکید کرد: تمام انتخابات در امنیت کامل برگزار شده و قاعدتا انتخابات سال آینده نیز در امنیت کامل برگزار خواهد شد.

حقیقی ضمن تأکید بر اهمیت انتخابات اردیبهشت ماه سال آتی خاطر نشان کرد:  انتخابات ریاست جمهوری  اهمیت استراتژیکی دارد و جایگاه شوراها نیز بسیار مهم است چرا که در مسائل خدمات شهری، بهداشتی،مدیریت شهری و راهبردی حضور دارند و کسانی که در این جایگاه می خواهند قرار بگیرند باید قدرت تجزیه و تحلیل در تمامی مسایل را داشته باشند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه