علاج واقعه قبل از وقوع بايد كرد...

غروب روز شنبه، فلكه ٥، سربازي كه در قبال انجام وظيفه مورد ضرب و شتم اراذل قرار گرفت!!

فرديس نيوز-غروب روز شنبه، فلكه ٥، سربازي كه در قبال انجام وظيفه مورد ضرب و شتم اراذل قرار گرفت!!

به گزارش فرديس نيوز، مردم بارها از مزاحمتهاي ناشي از حضور افرادي تحت عنوان كارگران فصلي كه هيچوقت سر كار نميروند! گلايه كرده اند، بارها به زبانهاي مختلف گفته اند و رسانه ها انعكاس داده اند.

بارها از قمه كشي و تهديد و مزاحمت ها گفته شد و به كرات از تهديدهايي كه وجود برخي از اراذل در ميان جمعيت كارگران با شخصيت موجود در فلكه ٥ براي امنيت عمومي ايجاد مي كنند، نوشته شد.

اما دريغ از اقدامي مناسب كه تصوير زشت نا امني را از فلكه 5 بزدايد!

اتفاق شنبه شب براي اولين بار نبود كه رخ مي داد و قطعا براي آخرين بار نيز نخواهد بود.

يادمان نرفته كه چند وقت پيش نيز چنين اتفاق تلخي براي يك افسر با غيرت كه براي جلوگيري از مزاحمت ناموسي همين اراذل اقدام مي كرد رخ داد و وي مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

 بايد قبول كرد كه چشم هاي بسته به روي عدم ساماندهي كارگران فصلي حاضر در اين منطقه از شهر كه هر كدام نقطه اي را پاتوق خود كرده اند را نبايد براي اتفاقات ناخوشايد آينده نزديك بي تقصير دانست.

بارها گفته شده كه برخي از افراد حاضر ميان اين كارگران به فروش مواد مخدر، توزيع مشروبات الكلي و مزاحمت براي نواميس مردم مي پردازند.

بايد سوال كرد كه تا به كي شهرداري مي تواند از عدم ارتباط حضور كارگران به اين سازمان سخن به ميان آورد و دستگاه هاي انتظامي و امنيتي از عدم برخورد با اين افراد مخل آسايش عمومي تا زمان بروز مشكل بگويند؟!

آيا تنها وجود يك كيوسك نيروي انتظامي و آنهم با چند نيروي ناكافي مي تواند تهديدهاي احتمالي موجود را از بين ببرد؟!!

آيا تجمع تكه تكه اين كارگران در هر بخش فلكه ٥ و جلوه نازيباي اين تجمع به همراه ظاهر برخي از آنها موجب زشت شدن جلوه شهر نشده كه شهرداري شانه خود را از زير بار مسئوليت آن خالي مي كند؟!!!

 چه کسی مسئول ساماندهی این کارگران ، رفع سد معبر و تأمین نظم و امنیت شهر است؟!

آيا مزاحمتهاي پي در پي برخي از اين به ظاهر كارگران فصلي براي نواميس مردم كه حتي جرات شكايت را از برخي از خانواده ها به دليل تهديدهاي آنها مي گيرد و يا اتفاقاتي همچون ضرب و شتم نيروهاي خدوم انتظامي دليل كافي براي حل اين معضل براي هميشه نيست؟!!

واقعا نبايد يك بار براي هميشه چاره اي براي يك تهديد انديشيد تا خدايي نكرده نگوييم نوشدارو بعد از مرگ سهراب بوده است؟!!

و اما كلام آخر؛ ديروز و امروز شاهد انجام وظيفه يك نيروي متعهد در قبال لباسي كه پوشيده، بوده ايم، اما چه تضميني وجود دارد كه در صورت تكرار اين اتفاق و سكوت و عدم اقدامي مناسب از سوي مسئولين ذيربط در تهديدي بزرگتر، يك فرد مسئوليت پذير به مقابله با آن بپردازد و اتفاقي ناخوشايند و غير قابل جبران رخ ندهد!!

علاج واقعه قبل از وقوع بايد كرد...

 

مهدی مزرئی


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه