عزیزی: آیین نامه تجلیل از ورزشکاران فردیس راهگشا خواهد بود
پرینت
#۶٣١٩
98/01/28 چهارشنبه 18:22

عزیزی: آیین نامه تجلیل از ورزشکاران فردیس راهگشا خواهد بود

عزم جدی مدیریت شهری فردیس در تجلیل از افتخار آفرینان ورزشی

مزرئی/ رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان فردیس ضمن تشریح مشکلات و کمبودهای ورزشی شهرستان، حمایت مدیریت شهری در امر توسعه زیرساخت ها، تقویت هیئت های ورزشی و معرفی نخبگان ورزشی را از مدیریت شهری خواستار شد. 

به گزارش فردیس نیوز، داوود عزیزی در حاشیه نشست کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهرفردیس که صبح امروز به منظور بررسی آیین نامه تجلیل از مدال آوران ورزشی شهرستان در محل شورای اسلامی شهر فردیس برگزار شد، با قدردانی از حسن نظر مدیریت شهری فردیس نسبت به حمایت از ورزشکاران گفت: آیین نامه تدوین شده در صورت اجرا، بسیار راهگشا و موجب افزایش انگیزه  ورزشکاران برای کسب افتخارات بیشتر خواهد بود.

وی افزود: معرفی و تجلیل از نخبگان ورزشی علاوه بر الگوسازی برای جوانان و ترغیب آنها به سمت ورزش، موجب ایجاد انگیزه در ورزشکاران برای کسب افتخارات بیشتر در صحنه میادین ملی و بین المللی است؛ به نحوی که می توانم قول بدهم با اجرای این آیین نامه، در سال 98 تعداد مدال آوران فردیس به دو برابر سال گذشته برسد.

 وی با بیان اینکه عزم جدی مدیریت شهری بر تصویب و اجرای این آیین نامه است، گفت: به نظر می رسد عزم شهردار و اعضای محترم شورای اسلامی شهربر تصویب و اجرای این آیین نامه جدی است و امیدواریم این آیین نامه که می تواند گامی مؤثر برای پیشرفت  ورزش شهرستان باشد با همت مدیریت شهری به اجرا برسد.

رئیس اداره ورزش فردیس در ادامه با تأکید براینکه تجلیل از ورزشکاران در چارچوب قانون صورت می گیرد، افزود: در تجلیل مدال آوران، احکام و مدارک ورزشی قهرمانانی مورد پذیرش است که از سوی فدراسیون های مربوطه با مجوز شورای برون مرزی و دفتر مشترک فدراسیون ها به مسابقات برون مرزی اعزام شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر آمار جامعی از مدال آوران شهرستان در دست نیست، گفت: در این راستا اطلاعات و احکام مربوط به قهرمانان توسط اداره ورزش و جوانان از هیئت های ورزشی شهرستان دریافت و پس از بررسی به شورا ارسال می شود.  

این مسئول فردیس را فقیرترین شهرستان در سرانه های ورزشی در سطح کشور دانست و افزود: سرانه ورزشی شهرستان فردیس به ازای هر نفر ۶ سانتیمترمربع و استاندارد کشوری ۱۲۰ سانتی متر مربع است و نسبت به جمعیت متراکم و روبه رشد این شهرستان، با فقر زیرساخت های ورزشی مواجهیم.  

وی با اشاره به املاک موجود اداره ورزش و جوانان شهرستان به ویژه در روستای فرخ آباد زیبادشت، گفت: اداره ورزش در خصوص ایجاد زیرساخت های ورزشی، آمادگی مشارکت با بخش خصوصی در املاک تحت اختیار خود را دارد و امیدواریم در صورت آمادگی بخش خصوصی، مدیریت شهری در تأمین زمین مورد نیاز جهت توسعه زیرساخت های ورزشی همکاری لازم را داشته باشد.

رئیس اداره ورزش فردیس در ادامه بر لزوم نیاز هیئت های ورزشی شهرستان به حمایت مدیریت شهری، گفت: اداره ورزش نمی تواند هیچگونه کمک مالی به ۲۴۷ باشگاه خصوصی موجود در سطح شهرستان داشته باشد؛ تنها حمایت این اداره کمک به ۴۳ باشگاه ورزشی برای أخذ وام تجهیزات بوده است. اعتبار 2-3 میلیونی ناچیزی که در اختیار هیأت های ورزشی قرار می گیرد پاسخگوی نیازهای آنها نیست و حمایت مدیریت شهری را می طلبد.

وی همچنین از شهرداری خواست تا در واگذاری و تخصیص اماکن ورزشی تحت اختیار خود، هیئت های ورزشی شهرستان را در اولویت قرار دهد.

عزیزی با اشاره به قهرمانان و پتانسیل های ورزشی شهرستان، میزبانی مسابقات بین المللی برای معرفی قهرمانان فردیس به جامعه جهانی ورزش در شهرستان را ضروری دانست و اظهار داشت: فقدان زیرساخت های لازم از مشکلات موجود برای میزبانی و برگزاری مسابقات بین المللی در فردیس است. در ورزشگاه های ما سکوی مناسب برای حضور تماشاگران وجود ندارد و از استانداردهای جهانی برخوردار نیست، ضمن اینکه در تأمین  محل اسکان تیم های میهمان نیز مشکل داریم. 

وی افزود: در حال حاضر بیش از 30 هزار ورزشکار در سطح شهرستان وجود دارد که از این تعداد ۲۲ هزار ورزشکار سازمان یافته و بیمه شده هستند.

رئیس اداره ورزش و جوانان فردیس با بیان اینکه مهمترین شرط میزبانی مسابقات بین المللی، حمایت و مشارکت عمومی دستگاه ها و نهادها به ویژه مدیریت شهری است، افزود. سال گذشته علیرغم همه کمبودها ۲۴ مسابقه کشوری به میزبانی فردیس برگزار شد و برگزاری مسابقات بین المللی نیز با تأمین شرایط لازم امکانپذیر خواهد بود.

وی ضمن تشکر از تخصیص بودجه 50 میلیون تومانی برای هزینه مربیان و تقویت ورزش همگانی گفت: در صورت حمایت مدیریت شهری، در سال 98 به همت هیئت ورزش های همگانی فردیس آمادگی برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی با پخش تلویزیونی از شبکه سراسری، را داریم

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان
قاسمی: با سیل مهربانی و سد دانایی با مشکلات مقابله می کنیم ...
بارش های امسال و تغییر  وضعیت در حوزه منابع آبی کشور بارش های امسال و تغییر وضعیت در حوزه منابع آبی کشور
کولیوند: سیل کمک های مردمی به سیل زدگان، نتیجه همبستگی ملت ایران است ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز سیل مهربانی همکلاسی های البرز
و مشارکت بیش از 700 مدرسه و مرکز آموزشی در آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج ...
اقدام ارزشمند جانبازان و پاسداران فرهنگی ناحیه 3؛ تقدیم هدایا به سیل زدگان اقدام ارزشمند جانبازان و پاسداران فرهنگی ناحیه 3؛ تقدیم هدایا به سیل زدگان
حمایت تمام قد آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج از سبزپوشان سپاه ...
فراخوان ثبت‌نام جشنواره «جوان موفق» فراخوان ثبت‌نام جشنواره «جوان موفق»
فراخوان ثبت‌نام در جشنواره «جوان موفق»، ویژه جوانان استان البرز باهدف شناسایی جوانان نخبه، توانمند و ...
توسط اداره بهزیستی کرج انجام شد؛ توسط اداره بهزیستی کرج انجام شد؛
جمع آوری و ارسال ۲۷ تن کمک های مردمی از اقلام مورد نیاز سیل زدگان ...
تیم اقتصادی البرز مسلط و قوی عمل می کند تیم اقتصادی البرز مسلط و قوی عمل می کند
شهبازی : رونق اقتصادی و امنیت سیاسی البرز را با جدیت دنبال می کنیم ...
اتحاد مسئولان برای نیل به توسعه  البرز و ایجاد آرامش اتحاد مسئولان برای نیل به توسعه البرز و ایجاد آرامش
گشایش برخی از تنگناهای البرز نیازمند تدبیر ملی است ...
تأکید سرپرست استانداری البرز ؛ تأکید سرپرست استانداری البرز ؛
تعیین تکلیف بیمارستان امام خمینی (ره) در اسرع وقت ...