عزادار واقعی امام حسین(ع) حتی به دشمن خود هم ظلم نمی کند
پرینت
#۶۵٧٩
98/06/15 جمعه 18:46

عزادار واقعی امام حسین(ع) حتی به دشمن خود هم ظلم نمی کند

مهدی مزرئی/امام جمعه فردیس با انتقاد از برخی نمایندگان و کاندیداهای مجلس در برپایی مراسمات عزاداری با هدف کسب رای و جایگاه، بر لزوم افزایش شعور و درک واقعی از آرمان های امام حسین(ع) در مراسمات عزاداری تاکید کرد.

به گزارش فردیس نیوز، حجت الاسلام علی اکبر ایمانی در خطبه های نماز جمعه امروز شهرستان فردیس با بیان اینکه برخی ها عزاداری امام حسین(ع) را وسیله ای برای رسیدن به اهداف خود قرار می دهند، گفت: این افراد عزاداری امام حسین را وسیله ای برای جمع آوری رای قرار داده و از هر ابزاری برای رسیدن به اهداف خود استفاده می کنند.

وی با اشاره به اینکه برخی از عزاداری ها از بصیرت لازم برخوردار نیست؛ افزود: برخی افراد، شعارها و آرمان های امام حسین(ع) را با پیکر ایشان مدفون می بینند و عزاداری را وسیله ای قراردادند تا خود را به رخ دیگران بکشند.هدف برخی دیگر در عزاداری ها فقط ایجاد شور حسینی است و برخی دیگر با استفاده از ابزاری مثل قمه زنی در عزاداری ها، با تفرقه افکنی بین شیعیان و زشت نشان دادن چهره تشیع، آب به آسیاب دشمن می ریزند.

خطیب جمعه فردیس با تاکید بر لزوم بصیرت افزایی در عزاداری های امام حسین(ع) خاطر نشان کرد: در عزاداری ها باید آرمان های امام حسین(ع) مورد توجه قرار گیرد؛ امام حسین (ع) زیر بار ظلم نرفت، به دشمن خود ظلم نکرد و عزادار واقعی امام حسین(ع) حتی به دشمن خود هم ظلم نمی کند. امروز ما باید نشان دهیم در مقابل یزید زمانمان ایستاده ایم چرا که انسان های آزاده اطاعت انسان های لعین را نمی پذیرند.

وی با بیان اینکه عزادار واقعی امام حسین(ع) حاضر نیست بخاطر کسب رای بیشتر از هر روشی استفاده کند؛ تصریح کرد: متاسفانه امروز می بینیم برخی حاضرند برای رسیدن به اهداف خود و رسیدن به جایگاهی در مجلس، ریاست جمهوری و یا شورا از هر ابزاری استفاده کنند. این راه امام حسین نیست.عزادار واقعی امام حسین(ع) حتی به دشمن خود هم ظلم نمی کند.

حجت الاسلام ایمانی با تاکید بر اینکه مجالس عزاداری امام حسین(ع) باید به گونه ای باشد که مسیر هدایت را روشن کند؛ افزود: در مجالس عزاداری امام حسین(ع) باید شعارها و آرمان های ایشان زنده شود، مردم به سمت دین و اهل بیت(ع) و شعائر دینی جمع شوند. عزاداری ها نباید با ایجاد مزاحمت برای دیگران و زیر پا گذاشتن ارزش های اسلامی برگزار شود.

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
حجت الاسلام واثق امام جمعه گرمدره: حجت الاسلام واثق امام جمعه گرمدره:
شهردار جدید گرمدره نه در یک جلسه بلکه در محفلی تاریک انتخاب شد! / مسئولان نظارتی استان سریعاً فشاره ...
تأکید مدیر کل آموزش و پرورش بر توسعه فرهنگ پژوهش در مدارس البرز؛ تأکید مدیر کل آموزش و پرورش بر توسعه فرهنگ پژوهش در مدارس البرز؛
هر معلم باید یک پژوهشگر و هر مدرسه یک پژوهش سرای دانش آموزی باشد ...
رکورد صادرات استان شکسته شد رکورد صادرات استان شکسته شد
خسارت آسیب دیدگان اغتشاشات جبران می شود؟ ...
البرز؛ آخرین استان کشور در سرانه آموزشی البرز؛ آخرین استان کشور در سرانه آموزشی
قاسمی: با استقلال آموزش و پرورش فردیس موافقیم؛ مجوز سازمان امور اداری و استخدامی کشور لازم است ...