ظرفیت نگهداری پلاسمای خون در البرز دو برابر افزایش یافت
پرینت
#٢۶٧٠
94/06/16 دوشنبه 17:58

ظرفیت نگهداری پلاسمای خون در البرز دو برابر افزایش یافت

فردیس نیوز - مدیرکل اداره انتقال خون البرز گفت: افتتاح سردخانه ۴۰- در البرز ظرفیت نگهداری پلاسما در استان را دو برابر افزایش داده است.

به گزارش فردیس نیوز ، سید حسن حسینی گفت: با وجود محدودیت منابع مالی اداره کل انتقال خون استان، با تلاش و فعالیت پرسنل و افزایش ۱۱درصدی اهدای خون در پنج ماهه نخست سال مشکل کمبود خون در استان وجود ندارد.

حسینی در ادامه گفت: آمار مراجعه اهداکنندگان خون در ۵ ماهه نخست سال در البرز بیش از ۳۳ هزار نفر است این افراد به مراکز ثابت و سیار انتقال خون در استان مراجعه کرده اند از این میزان بیش از ۲۴ هزار نفر موفق به اهدای خون شدند و حدود ۱۰ هزار نفر از این مراجعان، اهدا کنندگان مستمر استان هستند.

وی گفت: با توجه به افتتاح سردخانه ۴۰- که ظرفیت نگهداری پلاسما در استان را دو برابر افزایش داده، در مصرف انرژی صرفه جویی بدنبال داشته و در آینده ای نزدیک اداره انتقال خون به وضعیت مطلوبتری خواهد رسید.

مدیرکل اداره انتقال خون البرز در پایان با معرفی ۴ پایگاه ثابت انتقال خون در استان که عبارتند از پایگاه مرکزی واقع در چهارراه گلزار غربی، پایگاه میدان توحید کرج، پایگاه میدان آزادگان، و پایگاه فردیس، افزود: اکیپ سیار انتقال خون نیز در سطح استان فعالیت دارد و در صورت درخواست و هماهنگی ارگان ها یا نهادهای مختلف در آن مکان مستقر خواهد شد.

منبع : مهر 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز