طرح رزمايش زمستاني پليس راه در البرز آغاز شد

اين طرح به منظور افزايش ايمني تردد در راههاي کوهستاني و برفگير استان، مديريت ترافيکي به هنگام وقوع حوادث غير مترقبه، افزايش حضور گسترده و به موقع پليس راه در محورهاي برفگير استان و روان سازي ترافيک با استفاده از دو تيم عملياتي و نظارتي اجرا مي شود

فردیس نیوز- فرمانده انتظامي استان البرز از آغاز طرح رزمايش زمستاني پليس راه از تاريخ 23 آذرماه الي 25 اسفندماه سال جاري در محورهاي استان البرز خبر داد.

به گزارش فردیس نیوز، سردار "کامراني صالح" در مراسم آغازين طرح زمستاني که در ستاد فرماندهي انتظامي استان البرز برگزار شد، اظهار داشت: طرح زمستاني پليس راه از امروز به مدت سه ماه در محورهاي اين استان طي 14 مرحله هفت روزه به اجراء گذاشته مي شود .

وي ادامه داد: اين طرح به منظور افزايش ايمني تردد در راههاي کوهستاني و برفگير استان، مديريت ترافيکي به هنگام وقوع حوادث غير مترقبه، افزايش حضور گسترده و به موقع پليس راه در محورهاي برفگير استان و روان سازي ترافيک با استفاده از دو تيم عملياتي و نظارتي اجرا مي شود .

فرمانده انتظامي استان البرز بيان داشت: در اين طرح براي رفع موانع ترافيکي، امداد و نجات، کمک به مسافران در مواقع نياز، ادارات راه و شهرسازي، حمل و نقل جاده اي، استانداري، شهرداري، هلال احمر، اورژانس، آتش نشاني، هواشناسي و امداد و خودرو و ساير سازمان هاي مرتبط مشارکت دارند .

سردار کامراني صالح با اشاره به نقش مهم نيروهاي امدادي در راههاي استان البرز خاطرنشان کرد: با همکاري مردم از ابتداي سال جاري تا کنون سه درصد تصادفات فوتي در استان کاهش يافته است .

وي با بيان اينکه استان البرز به دليل اينکه شاهراه ارتباطي 14 استان کشور است، گفت: روزانه بيش از 100 هزار وسيله نقليه از راههاي ارتباطي استان عبور مي کند لذا مي طلبد برنامه ريزي هاي مدون و دقيق تري در اين خصوص انجام شود .

سردار کامراني صالح افزود: در اين طرح سازمانهاي راه و ترابري، هلال احمر، اورژانس و فوريتهاي پزشکي، آتش نشاني و واحدهاي امداد خودرو با پليس همکاري دارند و به صورت ثابت و سيار در سطح محورها حضور خواهند داشت.

وي ادامه داد: رزمايش زمستاني پليس راه با هدف ارتقاء سطح ايمني تردد در جاده ها به اجرا درآمده و متناسب با شرايط جوي مدت زمان اين طرح افزايش خواهد يافت .

اين مقام انتظامي با اعلام اينکه آزاد راه تهران- کرج و آزاد راه کرج – قزوين با تردد روزانه 200 هزار دستگاه خودرو از پرحجم ترين جاده هاي کشور است، گفت: با اين شرايط همدلي و تلاش ماموران پليس و سازمانهاي مرتبط نتايج خوبي را در کاهش تصادفات و حفظ جان شهروندان داشته است .

فرمانده انتظامي استان البرز خاطرنشان کرد: با بررسي تماس هاي شهروندان با دفتر نظارت همگاني 197 ، شاهد قدرداني مردم از تلاش پليس و سازمانهاي خدماتي و امدادي در جاده ها هستيم .

سردار کامراني صالح همچنين به نقش رسانه ها و خبرنگاران در ارتقاء سطح ايمني جاده ها اشاره کرد و گفت: رسانه ها با اطلاع رساني و ارائه آموزش همگاني نقش موثري در فرهنگ سازي قوانين راهنمايي و رانندگي دارند.

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه