طرح برخورد ویژه با مشاوران املاک فاقد جواز کسب در فردیس
پرینت
#۶٩٠۴
98/11/23 چهارشنبه 10:49

طرح برخورد ویژه با مشاوران املاک فاقد جواز کسب در فردیس

فردیس نیوز- طرح ویژه برخورد  با واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب،  با همکاری اداره اماکن نیروی انتظامی به همت اتحادیه مشاورین املاک شهرستان فردیس برگزار شد.

به گزارش فردیس نیوز، رئیس اتحادیه مشاورین املاک شهرستان فردیس ضمن اعلام خبر فوق  گفت: با هدف قانونمند کردن واحدهای صنفی مشاورین املاک فاقد پروانه کسب، الزام واحدهای صنفی دارای پروانه کسب به اخذ کد رهگیری و رعایت ضوابط در انجام معاملات، در جهت تکریم ارباب رجوع،  افزایش اعتماد و رضایتمندی شهروندان از خدمات صنف مشاورین املاک، با همکاری نیروی انتظامی طرح تشدید نظارت بر واحدهای صنفی توسط این اتحادیه انجام شد.

پیمان مددی با بیان اینکه طرح تشدید نظارت بر واحد های صنفی مشاورین املاک شهرستان فردیس با هماهنگی مقام قضایی، در قالب ۴۰ گروه بازرسی اجرا شد؛ افزود: در جریان این بازدیدها که طی  مانوری یکروزه  و همزمان در نقاط مختلف شهرستان انجام شد؛ تعداد ۲۷۰واحد صنفی مورد  بازدید قرار گرفت؛ ضمن اینکه برای ۴۶واحد صنفی فاقد جواز اخطاریه پلمب صادر و تعداد ۳واحد صنفی بدون جواز  نیز پلمب شد. همچنین به ۷۳واحد صنفی درخصوص رعایت ضوابط  تذکرات لازم داده شد.

وی قانونمندی را لازمه کار صنف مشاورین املاک و مهمترین شرط افزایش اعتماد شهروندان برای انجام معاملات دانست و خاطر نشان کرد: داشتن پروانه رسمی در صنف مشاورین املاک از سوی اتحادیه که طی مراحل مختلف انجام شده و نشاندهنده نظارت اتحادیه بر فعالیت واحد صنفی است، موجب اطمینان خاطر  شهروندان در  انجام معاملات خواهد بود.

رئیس اتحادیه مشاورین املاک فردیس در ادامه بر لزوم آموزش قوانین مرتبط به امور مشاورین املاک و آگاهی بخشی به اعضای این صنف تأکید کرد و افزود: متقاضیان راه اندازی دفتر مشاوره املاک، با مراجعه به اتحادیه و تشکیل پرونده برای کسب جواز، باید در  دوره های تخصصی که توسط اتحادیه برگزار می شود؛ شرکت کنند تا ضمن آشنایی با قوانین معاملات از حقوق خود و مراجعان آگاه شوند.

وی در پایان از تلاش و  همکاری فرمانده انتظامی،  رئیس پلیس امنیت و رئیس اداره اماکن نیروی انتظامی  در جهت ساماندهی و قانونمندی واحدهای صنفی شهرستان تقدیر و تشکر کرد.

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری