طبق اعلام رئیس اداره دامپزشکی: آنفولانزای فوق حاد پرندگان در فردیس مشاهده نشد

2200 قطعه از ماکیان زنده پرنده فروش های غیرمجاز در مشکین دشت جمع آوری شد

فردیس نیوز- رئیس اداره دامپزشکی شهرستان فردیس گفت: تا کنون هیچ موردی از آنفولانزای فوق حاد دام و طیور در سطح شهرستان مشاهده نشده است.

به گزارش فردیس نیوز، دکتر محمدمهدی راهنورد با بیان اینکه پایش و کنترل و نظارت بصورت مستمر بر طیور بومی و صنعتی شهرستان فردیس انجام می شود افزود: پایش طیور بومی، نمونه برداری و ارسال نمونه به آزمایشگاه در سطح شهرستان فردیس توسط اداره دامپزشکی انجام شده و طیور صنعتی نیز بصورت روزانه تحت پایش، کنترل و نظارت قرار دارندکه خوشبختانه تا کنون مورد مشکوکی از بیماری آنفولانزای فوق حاد در طیور بومی و صنعتی شهرستان مشاهده و گزارش نشده است.

وی با اعلام تشدید نظارت بر مراکز عرضه دام و طیور شهرستان فردیس گفت: نظارت بر مراکز عرضه دام و طیور سطح شهرستان توسط بازرسان اداره دامپزشکی بصورت روزانه انجام می گیرد. تاریخ کشتار، نوع بسته بندی و  کلیه موارد بهداشتی کنترل و در صورت تخلف برخورد قانونی صورت گرفته و محصول مورد نظر معدوم می گردد.

رئیس اداره دامپزشکی فردیس همچنین گفت: طی بازدید مشترک اداره دامپزشکی و محیط زیست شهرستان فردیس از پرنده فروشی ها 3 الی 4 دوره در هفته تا کنون تلفات یا  مورد مشکوکی از بیماری آنفولانزا مشاهده نشد.

وی افزود: طی این بازدیدها زنده فروشی های غیرمجاز در خیابان زارع مشکین دشت پاکسازی و بیش از 2200 قطعه از ماکیان زنده جمع آوری شده و پس از انجام آزمایشات لازم تعدادی از آنها معدوم و مابقی به کشتارگاه اعزام شدند.

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه