ضعف در قانون انتخابات به کشور آسیب می زند
پرینت
#۶٨١٢
98/10/06 جمعه 17:56

ضعف در قانون انتخابات به کشور آسیب می زند

حجت الاسلام ایمانی: مجلس در راس امور نیست؛ نمایندگان اهل زد و بند شده اند

فردیس نیوز- امام جمعه فردیس با انتقاد نسبت به ضعف در قانون انتخابات کشور، بر لزوم اصلاح این قانون و  دقت مردم در انتخاب افراد اصلح تاکید کرد.

به گزارش فردیس نیوز، حجت الاسلام علی اکبر ایمانی در خطبه های امروز نماز جمعه شهرستان فردیس با واکنش نسبت به تحرکات انتخاباتی کاندیداهای نمایندگی مجلس گفت: تحرکات غیرقانونی برخی کاندیداهای مجلس شورای اسلامی از ماه ها قبل شروع شده و به دادن ناهار و شام، برگزاری جلسات میتینگ و غیره برای جذب رای بیشتر، اقدام می کنند.

وی با اشاره به کثرت کاندیداها برای انتخاب دو نماینده در حوزه انتخاباتی فردیس، کرج، اشتهارد و آسارا، افزود: این حوزه در سطح کشور بیشترین کاندیدا را داشته به طوریکه برای کسب کرسی هر نماینده این حوزه، ۱۶۰ نفر ثبت نام کرده اند. این امر از سویی نشان دهنده داغی تنور انتخابات در این حوزه است؛ از سوی دیگر کثرت کاندیداها در این حوزه و مجموع ۱۱ هزار نفری کاندیداها در سطح حوزه های انتخاباتی کشور، که باید مراحل تایید آنها طی یک ماه از سوی شوای نگهبان و هیئت های اجرایی انتخابات انجام شود؛ به آسانی میسر نیست و این نشانه ضعف در قانون انتخابات است.

خطیب جمعه فردیس با بیان اینکه قانون انتخابات در تراز جمهوری اسلامی ایران نیست؛ گفت: برای تایید کاندیداهای نمایندگی مجلس، فقط استعلامات امنیتی و سجلی کافی نبوده و این امر در آینده برای کشور آسیب زاست.

وی با تاکید بر اینکه کاندیداها باید شرایط حداقلی، تخصص و تجربه برای نمایندگی مجلس شورای اسلامی را داشته باشند؛ ادامه داد: ای کاش همچون انتخابات مجلس خبرگان، دارا بودن شرایط حداقلی نمایندگی مجلس برای کاندیداها، از طریق برگزاری آزمون تعیین می شد.

حجت الاسلام ایمانی با اشاره به فرمایش امام خمینی(ره ) در خصوص اهمیت جایگاه مجلس شورای اسلامی و اینکه مجلس در راس امور است؛ گفت: امروز مسیر مجلس تغییر کرده و در راس امور نیست. برخی نمایندگان مجلس اهل زد و بند شده اند و حتی شرایط استیضاح با زد و بندهای پشت پرده تغییر می کند. وی با تاکید بر لزوم انتخاب صحیح توسط مردم، بیان کرد: امروز انتخاب ها بر اساس ملاک های صحیح، تجربه و تخصص صورت نمیگیرد و منتخبین اغلب بر اساس قومیت و طایفه انتخاب می شوند که این موارد کشور را دچار مشکل می کند.

نماینده ولی فقیه در شهرستان فردیس توصیه ای نیز برای کاندیداهای مجلس داشت و در این خصوص خاطر نشان کرد: کاندیداها اهداف و برنامه های درستی را ملاک عمل قرار دهند. نمایندگان مجلس با پیگیری اهداف صحیح می توانند در جهت رفع مشکلات مردم حرکت کنند.اما متاسفانه مصیبت بارتر از همه نقایص موجود، کاندیداتوری برای مطرح شدن است که در نتیجه آن، نمایندگان مردم فکری برای قشر ضعیف جامعه، جوانان و مشکلات اساسی کشور نمی کنند.

وی اظهار امیدواری کرد که با دقت مردم در انتخاب افراد اصلح، شاهد پوست اندازی و تشکیل مجلسی کارآمد باشیم و زمینه تشکیل دولتی جوان را فراهم کنیم.

حجت الاسلام ایمانی در بخش دیگری با اشاره به فرا رسیدن سالروز ۹ دی و روز بصیرت، بیان کرد: در این روز مردم با بصیرت و وقت شناسی، دشمن خود را شناسایی کردند و فتنه ۸۸ با حضور مردم در صحنه همچون آبی برآتش خاموش شد. مردم نشان دادند که برای حفظ انقلاب با هیچ کس تعارف نداشته و با آرمان های انقلاب پیوند ناگسستنی دارند.

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
برپایی ششمین همایش مرکز وکلای قوه قضائیه البرز برپایی ششمین همایش مرکز وکلای قوه قضائیه البرز
و تقدیر از وکلا و کارشناسان نمونه ...
آزادی  ۲۵  زندانی زن ندامتگاه فردیس آزادی ۲۵ زندانی زن ندامتگاه فردیس
بازدید رئیس کل دادگستری استان البرز از بند نسوان ندامتگاه فردیس ...
حجت الاسلام واثق امام جمعه گرمدره: حجت الاسلام واثق امام جمعه گرمدره:
شهردار جدید گرمدره نه در یک جلسه بلکه در محفلی تاریک انتخاب شد! / مسئولان نظارتی استان سریعاً فشاره ...
تأکید مدیر کل آموزش و پرورش بر توسعه فرهنگ پژوهش در مدارس البرز؛ تأکید مدیر کل آموزش و پرورش بر توسعه فرهنگ پژوهش در مدارس البرز؛
هر معلم باید یک پژوهشگر و هر مدرسه یک پژوهش سرای دانش آموزی باشد ...