ضرورت ترویج فرهنگ کار در جامعه
پرینت
#۶۶۵۶
98/07/21 يكشنبه 16:27

ضرورت ترویج فرهنگ کار در جامعه

بهداروند: جوانان به مشاغل کارگری رغبت ندارند

فردیس نیوز-رئیس اداره تعاون,کار ورفاه اجتماعی فردیس بر لزوم ترویج فرهنگ کار و اشتغال در جامعه تأکید کرد.

به گزارش فردیس نیوز، بهنام بهداروند با تأکید بر اهمیت موضوع اشتغال و بازار کار در مسائل اقتصادی،اجتماعی وفرهنگی، ترویج فرهنگ کار و ارتقای سطح آن را ضروری دانست و افزود: در حال حاضر عدم رغبت جوانان به کار وتلاش در مشاغل کارگری، از جمله معضلات حوزه اشتغال است. در حالیکه  با وجود مشاغل جدید، کارگران محور گردش صنعت بوده و مشاغل کارگری از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی با بیان اینکه رشد و توسعه صنعت و تولید و رفع معضل بیکاری در گروی  همت و تلاش  جوانان در این عرصه است؛ اظهار داشت: با هدف ترویج فرهنگ کار و اشتغال، اداره تعاون,کار و رفاه اجتماعی شهرستان فردیس  در نظر دارد با همکاری دانشگاه، شهرداری و آموزش وپرورش، دوره های فرهنگ و بازار کار را برگزار کند.

رئیس اداره کار فردیس همچنین با اشاره به  مصوبات سومین کارگروه اشتغال شهرستان، ارجاع متقاضیان اشتغال توسط دستگاه های ذیربط به مراکز فنی و حرفه ای وجهاد دانشگاهی برای گذراندن دوره های آموزشی مورد نیاز را از جمله مصوبات این نشست دانست و گفت: اتاق اصناف و شهرک صنعتی سیمین دشت فرصت های شغلی به دست آمده را به صورت هفتگی به اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی شهرستان معرفی کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش به کاهش میانگین مدت زمان رسیدگی به  پرونده ها در هیات های تشخیص اداره کار فردیس اشاره کرد و افزود: کاهش زمان رسیدگی به پرونده ها از شاخص های مهم آرامش جامعه کارگری است  و این زمان در اداره کار فردیس به 13 روز و میانگین مدت زمان رسیدگی به هیات های حل اختلاف به 14 روز رسیده است.

بهداروند همچنین به تفاهم نامه اداره کار فردیس با مرکز فنی حرفه ای زیبادشت اشااره کرد و گف: در پی انعقاد این تفاهم نامه، کلاس های آموزشی حوزه قوانین تعاون با هدف  ارتقا سطح علمی و حقوقی تعاونگران با حضور  50 نفر تعاونگر برگزار شد.

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز