ضبط و معدوم سازی بیش از 500 کیلوگرم انواع آلایش مرغی غیرمجاز در فردیس

تشدید کنترل و نظارت اداره دامپزشکی فردیس در پی وقوع چند کانون بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در شهرستان های همجوار

فردیس نیوز- در راستای ارتقاء سطح امنیت زیستی در واحدهای شهرستان فردیس، بازدیدها و نظارتهای بهداشتی در حوزه طیور و فرآورده های مرتبط در دو نوبت صبح و بعدازظهر درحال اجراست.

به گزارش فردیس نیوز، رئیس اداره دامپزشکی شهرستان فردیس ضمن اعلام خبر فوق گفت: پس از وقوع چند کانون بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در شهرستان های همجوار و لزوم تشدید اقدامات کنترلی و پیشگیرانه بمنظور ارتقاء سطح امنیت زیستی در مرغداری ها و سایر واحدهای تحت پوشش دامپزشکی فردیس ، بازدیدهای کارشناسی این اداره تشدید و از واحدهای عرضه مرغ ، گوشت ، ماهی ، تخم مرغ و ... و همچنین خودروهای یخچالدار حمل فرآورده ها در سطح شهر بازرسی بعمل می آید.

وی همچنین گفت بازدیدهای بهداشتی و بعضاً مشترک با سایر ادارات مرتبط از واحدهای عرضه پرندگان زینتی نیز در دستور کار این اداره قرار دارد و با موارد تخلف برخورد قانونی صورت گرفته و طیور غیرمجاز سریعاً جمع آوری و به کشتارگاه ارسال می گردد.

 دکتر محمدمهدی راهنورد در ادامه گفت: در این زمینه در بازرسی از چهار خودروی یخچالدار حمل فرآورده های خام دامی و یک خودروی غیرمجاز در محدوده مشکین دشت فردیس بیش از 500 کیلوگرم انواع آلایش مرغی غیرمجاز و غیربهداشتی ضبط و در محل معدوم سازی شد.

وی در پایان از شهروندان خواست درصورت مشاهده هرگونه فرآورده مشکوک ، تاریخ گذشته ، فله ای و فاقد لیبل و مشخصات از خرید آن جدا" خودداری نموده و مراتب را از طریق شماره تلفنهای 36640518 و 36615111 به اداره دامپزشکی فردیس و یا ازطریق سامانه رایگان 1512 دامپزشکی استان البرز که بصورت شبانه روزی آماده پاسخگویی و رسیدگی به شکایات شهروندان میباشد گزارش نمایند

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه