شورای عالی آموزش و پرورش ، مرجع سیاستگذاری آموزشی است
پرینت
#١٣١١
93/11/26 يكشنبه 10:47

شورای عالی آموزش و پرورش ، مرجع سیاستگذاری آموزشی است

شورای عالی آموزش و پرورش مرجع سیاستگذاری آموزشی، شورای عالی آموزش و پرورش، رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی

فردیس نیوز- رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: شورای عالی آموزش و پرورش، مرجع سیاستگذاری آموزشی است.

به گزارش فردیس نیوز، حجت الاسلام محی الدین بهرام محمدیان در باره زمان و ساعات آموزش اظهارکرد: شروع  و پایان سال تحصیلی از اول مهرتا پایان خرداد ماه براساس قانون مجلس شورای اسلامی است و میزان ساعات آموزشی و پرورشی درهفته برای هر دوره تحصیلی و مجموع آن نیز از مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش است که در برنامه درسی ملی نیزبه آن استناد می شود.

وی افزود: روزهای تحصیلی با مصوبه ساماندهی زمان آموزش، از سوی شورای عالی آموزش و پروش تعیین شده و مرجع تصویب و تعیین تعطیلات رسمی مجلس شورای اسلامی است و هم اکنون بحث کاهش و یا ساماندهی تعطیلات رسمی کشوردردولت محترم برای ارائه لایحه به مجلس شورای اسلامی مطرح می باشد.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی اظهار کرد: قانونگذار تاکید کرده است که هیچ یک ازمقررات آموزشی و پرورشی کشورکه با وظایف شورای عالی آموزش و پرورش مرتبط باشد، قبل از تصویب در این شورا، رسمیت نمی یابد و مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش نیز در حدود اختیارات برای تمام موسسات آموزشی و دستگاه های ذیربط لازم الاجراست.

محمدیان با اشاره به نحوه ارزشیابی مدارک صادره خارج ازکشورافزود: بررسی آئین نامه رسیدگی و ارزشیابی مدارک تحصیلی صادره از سوی مدارس کشورهای خارجی از وظایف شورای عالی آموزش و پرورش است که عمدتا کمیسیون اساسنامه ها و مقررات تحصیلی شورا، رسیدگی های اولیه به این موضوع را بر عهده دارد و این موضوع شامل دانش آموزان ایرانی شاغل به تحصیل و یا فارغ التحصیلان مدارس خارجی می شود.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی ، خاطرنشان کرد : همچنین دانش آموزان اتباع بیگانه اگر بخواهند در مدارس ایرانی ادامه تحصیل دهند، بررسی مدارک تحصیلی وتطبیق آن ها نیز بر عهده شورای عالی آموزش و پرورش می باشد.

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
صدای شما تلگرام کانال خبری
پر بازدید ها

    آخرین اخبار البرز