شورای اداری فردیس و معارفه معاون سیاسی انتظامی فرمانداری

ناحیه صنعتی داشلیجه راه اندازی می شود/ مشکل قطعی آب مشکین دشت رفع شود

فردیس نیوز - دومین نشست شورای اداری شهرستان فردیس با حضور کولیوند و اکبریان نمایندگان مجلس البرز، امام جمعه، فرماندار و  مسئولان دستگاه های اجرایی شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار و معاون سیاسی انتظامی فرمانداری فردیس معارفه شد.

به گزارش فردیس نیوز، امام جمعه فردیس در این نشست که صبح امروز برگزار شد، مشروعیت جایگاه  مسئولیت را خدمت به مردم دانست  و افزود: همه ما باید در جایگاه مسئولیتی خود، خدمتگزار مردم باشیم که در غیراین صورت باید در پیشگاه خدا پاسخگو باشیم.

حجت الاسلام علی اکبر ایمانی با اشاره به مشکلات کمبود و قطعی آب در شهرستان به ویژه در بخش مشکین دشت گفت: مراجعات بسیاری در این خصوص داریم و با توجه به گرمای هوا مردم در مضیقه هستند. این موضوع باید به سرعت مورد رسیدگی قرار گرفته و مشکل مردم برطرف شود.

در ادامه فرماندار فردیس با بیان برخی اقدامات در حال پیگیری از سوی فرمانداری، به مشکل شهرک صنعتی داشلیجه و تقسیمات سیاسی در این منطقه اشاره کرد و افزود: در راستای تحقق شعار سال و تأکید استاندارالبرز، رفع مشکلات بخش های صنعتی به ویژه ناحیه صنعتی داشلیجه در حال پیگیری است و به زودی ناحیه صنعتی زیبادشت در این منطقه راه اندازی می شود.

ابوالفضل اینانلو با تأکید بر اینکه ملاک تقسیمات سیاسی در شهرستان فردیس مصوبه هیئت وزیران خواهد بود، گفت: در موضوع تقسیمات سیاسی مصوبه هیئت وزیران بر همه بخشنامه ها  اولویت دارد و بر اساس آن  اجرا می شود. در پی جلسات و مذاکرات انجام شده در مرز با کرج مشکلی نداریم .

وی با بیان اینکه طبق قانون یک شهرک صنعتی نمی تواند در حوزه دو شهرستان واقع شود، اظهار داشت: نگرانی در این خصوص وجود ندارد و شهرک  صنعتی داشلیجه بر اساس مصوبه هیئت وزیران  در بخش های مربوط به فردیس در حوزه این شهرستان باقی می ماند و به صورت ناحیه صنعتی داشلیجه در فردیس راه اندازی می شود که می تواند در رونق اقتصاد و اشتغال منطقه نقش مؤثری را ایفا کند.

مقام عالی دولت در فردیس موضوع انتزاع  شهرداری فردیس از کرج را از جمله امور پیگیری شده از سوی فرمانداری اعلام کرد و افزود: جلسات کارشناسی با مدیرکل شوراها و شهرداری استانداری البرز و شهرداران کرج و فردیس انجام شده و موضوع انتزاع به صورت  کامل انجام خواهد شد.

وی با اشاره به پیشرفت فیزیکی بیمارستان فردیس  گفت: بیمارستان فردیس با پیشرفت 50 درصدی در حال  انجام است و امیدواریم تا پایان سال 98 یا ابتداس سال آتی شاهد تکمیل  ساختمان این بیمارستان باشیم.

اینانلو در خصوص تصفیه خانه فاضلاب به عنوان مهمترین موضوع مورد نیاز شهرستان فردیس، تصریح کرد: طبق توافقات صورت گرفته قراراست طی نشست کمیته امداد با شهرداری فردیس در خصوص توافقات تغییر کاربری املاک مجاور نیروگاه منتظر قائم، بخشی از املاک سهم شهرداری فردیس به تصفیه خانه فاضلاب اختصاص یابد.

وی همچنین در این نشست ضمن تبریک روزخبرنگار از زحمات خبرنگاران در انعکاس اخبار شهرستان و انتقال عملکرد مسئولان به جامعه قدردانی کرد.

گفتنی است در این نشست پس از مدت ها خالی بودن پست معاون سیاسی انتظامی فرمانداری فردیس، با حکم استاندار البرز علیرضا صیاد برای این سمت معرفی شد. وی با 28 سال سابقه خدمت در وزارت کشور امروز و در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی، در پست معاون سیاسی انتظامی فردیس  رسما کار خود را آغاز کرد. 

 

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه