دکتر مختاری : شهرهای درگیر با کرونای انگلیسی قرنطینه شوند / بی احتیاطی خیانت به مردم است

شهرهای درگیر با کرونای انگلیسی قرنطینه شوند / بی احتیاطی خیانت به مردم است

با آن که قرنطینه ها در کشورهای اروپایی و آمریکایی شدت گرفت و مردم کوچه و خیابان را ترک کردند اما آمار مبتلا و مرگ و میر در این کشورها زیاد است.

امروز وزیر بهداشت درباره افزایش آمار کرونا در کشورهای پیشرفته صحبت کرد و به صراحت اعلام کرد که بیش از 1000نفر در آلمان و بیش از 5هزار نفر در آمریکا براثر ابتلا به کووید_19 جان خود را از دست داده اند. دولت کشورهای اروپایی و آمریکایی از رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی توسط مردم می نالند. در ایران که 83 نفر فوتی داشته نیز این هشدار داده می شود که باید پروتکل های بهداشتی رعایت شود در غیراینصورت می شویم مانند همان کشورها با آمار مرگ و میر کرونایی بسیار بالا. دکتر مجید مختاری، عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا در گفتگو با خبرنگار اجتماعی رکنا در پاسخ به این سوال که چه تفاوتی بین ایران و کشورهایی که آمار مرگ و میر بالای کرونایی دارند وجود دارد؟ گفت: روند درگیری با بیماری کرونا، موارد مثبت و مرگ و میر در کشورهای اروپا به ویژه در انگلیس و آمریکا کاهش یافته است.

علت روند صعودی مبتلایان کرونای در آمریکا و اروپا

وی افزود: به عنوان مثال طبق آمار اعلام شده از چند منبع در آمریکا آمار کرونای روز گذشته 63هزار و 850 مورد مثبت بوده در حالی که این عدد یک ماه پیش بالای 180 تا 200هزار نفر می رسید. مرگ و میر آنها اگر در گذشته 3500نفر بود اما دیروز مرگ و میر 1080 نفر بوده است. در اروپا و کشور انگلستان که آمار مرگ و میر کرونایی شان در شرایط بد حدودا 1500 تا 1600 بود روز گذشته 258 نفر مرگ و میر داشتند و اگر موارد مثبت بالای 100هزار نفر در روز موارد مثبت و روز گذشته 10972 نفر بود.

دکتر مجید مختاری درباره علت این روند صعودی گفت: این روند صعودی چند فاکتوری و علتی است. احتمالا مردم پروتکل های بهداشتی را بهتر رعایت کردند یا اثر واکسن کروناست که در این کشورها تزریق شده است.

رعایت نکنیم چند هفته آینده به فاجعه برمی خوریم

وی با اشاره به این که شرایط ایران با واکسن مناسب بهتر نیز می شود، افزود: در حال حاضر بالای 52میلیون دوز واکسن در جهان زده شده است. بدون واکسن و رعایت های بهداشتی ممکن است ما در چند هفته آینده به فاجعه بربخوریم. به همین دلیل اصرار می کنم که گاردها را پایین نیاوریم و حتما منع ترددها را جدی بگیریم. توصیه کردیم شهرهایی که کرونای انگلیسی در آن شناسایی شده است، باید قرنطینه شوند. 10 بیمار در تهران، یک بیمار در قزوین و یک بیمار در اهواز شناسایی شده است. احتمالا بیماران بیشتری مبتلا به کرونای انگلیسی هستند ولی ما تشخیص نداده ایم. بنابراین باید احتیاط بکنیم و نباید هیچگونه نرمشی در ارتباط با این مسئله صورت گیرد چرا که خیانت به مردم محسوب می شود.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه