شهرداران همکاری کنند؛ 60مدرسه در فردیس نیازمند زیباسازی و آسفالت
پرینت
#۵٠۶۴
96/04/26 دوشنبه 20:51

شهرداران همکاری کنند؛ 60مدرسه در فردیس نیازمند زیباسازی و آسفالت

افزایش 12 درصدی شهریه خدمات آموزشی در مدارس هیئت امنایی فردیس

فردیس نیوز- یازدهمین نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان فردیس با حضور فرماندار ، رئیس آموزش و پروروش و سایر اعضا ظهر امروز دوشنبه 26 تیرماه در محل سالن باهنر آموزش و پرورش شهرستان برگزار شد.

به گزارش فردیس نیوز، در این نشست در خصوص تعیین شهریه مدارس هیئت امنایی و چگونگی و تعیین مدارس برای همکاری شهرداری ها در کمیته استقبال از مهر بحث و بررسی و گزارشاتی توسط  مرکز بهداشت از  فعالیت پایگاه های سنجش و سلامت و پایگاه های تغذیه سلامت مدارس ارائه شد.

در این نشست مدیر آموزش و پرورش شهرستان فردیس با بیان اینکه 60 مدرسه در شهرستان فردیس نیازمند زیباسازی و آسفالت می باشد بر لزوم مشارکت شهرداری ها در در کمیته استقبال از مهر و آماده سازی مدارس برای سال تحصیلی جدید تأکید کرد.

وی افزود: 12 مدرسه در منطقه 3 نیازمند آسفالت و 11 مدرسه نیازمند زیباسازی است. در منطقه 10نیز 13 مدرسه به آسفالت و 13 مدرسه به زیباسازی نیاز دارد . درمشکین دشت 10 مدرسه و در فرخ آباد یک مدرسه  به زیباسازی و آسفالت نیاز دارند. که امیدواریم با توجه به اولویت بندی نیاز مدارس، شهرداران در هر منطقه به زیباسازی و آسفالت 5 مدرسه و شهرداری مشکین دشت نیز برای 3 مدرسه اقدام کنند.

فرشته فهمیده ضمن اعلام  افزایش 12درصدی شهریه خدمات آموزشی در مدارس هیئت امنایی فردیس گفت: در شورای آموزش و پرورش شهریه خدمات آموزشی در مدارس هیئت امنایی دولتی در مقطع ابتدایی 170 هزار تومان، متوسطه اول 300هزار تومان و متوسطه دوم 400 هزار تومان مصوب شد ضمن اینکه سال گذشته این مبالغ در متوسطه اول 253 هزار تومان و در متوسطه دوم 352 هزار تومان بوده است.

وی با بیان اینکه 7 مدرسه هیئت امنایی در فردیس وجود دارد که دو مدرسه آن خیرساز است ادامه داد: شهریه خدمات آموزشی در مدارس هیئت امنایی خیرساز نیز با افزایش 12 درصدی 750هزار تومان است.

مدیر آموزش و پرورش فردیس ضمن تأکید بر اهمیت تغذیه دانش آموزان و رعایت اصول بهداشتی در پایگاه های تغذیه سلامت گفت:یکی از مهمترین اولویت های پروژه مهر تأمین شرایط بهداشتی پایگاه های تغذیه سلامت مدارس می باشد. در حال حاضر 76 درصد از مدارس شهرستان فردیس دارای پایگاه تغذیه سلامت هستند که آموزش و پرورش در نظر دارد در 24 درصدمدارس  باقیمانده نیز از فضاهای موجود برای تأمین فضای پایگاه سلامت اقدام کند.

 وی ادامه داد: با هماهنگی آموزش و پرورش پایگاه سلامت  255 مدرسه شهرستان فردیس  توسط شبکه بهداشت بازدید و به لحاظ دارا بودن شرایط بهداشتی و لزوم بهسازی، مورد بررسی قرار گرفته و تا قبل از آغاز سال تحصیلی جدید آماده سازی خواهد شد. ضمن اینکه مرکز بهداشت لیستی از غذاهای گرم و سالم را بصورت بخشنامه به پایگاه های تغذیه سلامت مدارس ابلاغ خواهد کرد.

فهمیده همچنین از ساماندهی سرویس مدارس و تشکیل اولین نشست کارگروه ماده 18 در فرمانداری فردیس خبر داد و افزود: نظارت بر سرویس مدارس از طریق اتحادیه مؤسسات اتومبیل کرایه صورت می گیرد . پیمانکاران و رانندگان معرفی شده از سوی اتحادیه سرویس مدارس را بر عهده خواهند گرفت.

وی حق الزحمه سرویس مدارس برای هر دانش آموز به ازای 6 کیلومتر مسافت را 90 هزارتومان اعلام کرد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان فردیس  با بیان اینکه 16 پایگاه فرعی و یک پایگاه مرکزی ثبت نام مدارس در شهرستان فردیس مستقر شده و پاسخگوی اولیای دانش آموزان است اظهار داشت: ثبت نام در 370 مدرسه دولتی و غیردولتی شهرستان انجام شده و برخی مدارس مشکل تراکم دانش آموزی دارند که با تعدیل دانش آموزان در سطح مدارس این مشکل تا حدی قابل جبران است.

وی با بیان اینکه در سال جاری در تعداد کلاس های درسی افزایش محدودی خواهیم داشت گفت: با توجه به محدودیت منابع مالی و نیروی انسانی سازمان آموزش و پرورش، افزایش کلاس های درسی نباید منجر به لزوم افزایش نیرو شود. بنابر این ناچاریم افزایش جمعیت دانش آموزی را بدون افزایش بیش از حد کلاس ها و بدون تراکم دانش اموزی در کلاس ها مدیریت کنیم.

این مسئول کمبود کلاس و فضای آموزشی را مشکل پیش روی آموزش و پرورش فردیس در سال تحصیلی جاری و سال های آتی خواند و اظهار امیدواری کرد تا با استقرار شورا و شهرداری مستقل ، مشارکت مسئولین و خیرین این مشکل فزاینده در سال های آتی برطرف شود.

وی ضمن تقدیر از حمایت های خیرین مدرسه ساز در شهرستان فردیس ادامه داد: در حال حاضر خیرین بسیاری اعلام آمادگی برای ساخت مدرسه کردند . آقای جلالی مهر قول ساخت دومدرسه در فردیس و مشکین دشت را دادند. خانم قمر لک دومنزل مسکونی برای ساخت فضای ورزشی یا نمازخانه در اختیار آموزش و پرورش قرار خواهند داد. آقای داورپناه مدرسه ای هجوار مدرسه دکتر سعادت در بعثت خواهند ساخت و آقای جلالی ساخت مدرسه در شهرک نگارستان را وعده داده اند که امیدواریم با حمایت خیرین بتوانیم کمبود فضای آموزشی شهرستان را تا حدودی جبران کنیم.

فهمیده ضمن پیش بینی افزایش 3 درصدی جمعیت دانش آموزی در سال جاری گفت: در حال حاضر 2800 دانش آموز پیش دانشگاهی فارغ التحصیل شده و 2961 دانش آموز وارد مقطع پیش دانشگاهی شده اند.

 

 

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...
ضرورت  توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس	ضرورت توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس
سرویس مدارس می تواند یک کلاس فرهنگی باشد ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان
قاسمی: با سیل مهربانی و سد دانایی با مشکلات مقابله می کنیم ...
بارش های امسال و تغییر  وضعیت در حوزه منابع آبی کشور بارش های امسال و تغییر وضعیت در حوزه منابع آبی کشور
کولیوند: سیل کمک های مردمی به سیل زدگان، نتیجه همبستگی ملت ایران است ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز سیل مهربانی همکلاسی های البرز
و مشارکت بیش از 700 مدرسه و مرکز آموزشی در آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج ...