شهدای فردیس در شهر شهدای اقتدار ناشناس ماندند

تأکید قاسمی بر ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و الگوسازی برای جوانان با معرفی شهدا در جامعه

فردیس نیوز-  رئیس هیئت رزمندگان اسلام شهرستان فردیس گفت: جمع آوری خاطرات و اطلاعات در خصوص شهدا چاپ کتاب زندگی نامه این عزیزان در دستور کار هیئت رزمندگان اسلام شهرستان فردیس قرار گرفته است.

به گزارش فردیس نیوز، مجتبی قاسمی  در خصوص این خبر اظهار داشت: در این راستا همزمان با سالگرد شهید جلیلوند کتاب زندگی نامه این شهید رو نمایی شد و کتاب زندگی نامه و خاطرات شهیدان کارگر و مسیب زاده در حال چاپ است . همچنین کتاب زندگی نامه و خاطرات شهیدان تمام زاده و قنواتی در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه فردیس با  730  شهید بیشترین آمار شهدا را در سطح استان البرز به خود اختصاص داده است، وجود 17 شهید اقتدار  در این شهر را دلیل نامگذاری این شهر به نام شهدای اقتدار ذکر کرد و افزود: علاوه بر این فردیس با ۱۲ شهید مدافع حرم، شهدای خدمت در کشتی سانچی و سانحه هوایی، مجموعه ای گرانبها از  شهدا را به خود اختصاص داده است که معرفی شهدا و سیره و روش زندگی آنها  در جامعه به عنوان بهترین الگو برای جوانان و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ضروری است.

رئیس هیئت رزمندگان اسلام شهرستان فردیس ضمن تأکید بر اینکه رسانه ها در معرفی شهدا به جامعه همکاری داشته باشند گفت: فردیس شهدای شاخصی را در دل خود جای داده است که شهید رضا کارگر اولین شهید مدافع حرم استان البرز و شهید تمام زاده اولین شهید روحانی مدافع حرم استان از اهالی فردیس و مایه افتخار این شهر می باشند که متأسفانه در خصوص معرفی این شهدا کاری صورت نگرفته است. 

وی  به وجود ۴ شهید جاوید الاثر  از شهدای مدافع حرم شهر فردیس اشاره کرد و گفت: پیکر مطهر شهید عباس آسمیه، شهید معینی، شهید هادی شریفی و شهید مجید سلمانیان هنوز به وطن بازنگشته است . 

قاسمی با اشاره به انفجار زاغه مهمات بیدگنه و شهادت 39 نفر از جوانان کشور از جمله پدر علم موشکی ایران سردار شهید تهرانی مقدم گفت: با توجه به وجود 17 شهید اقتدار در شهرستان فردیس، این شهر به نام شهدای اقتدار نامگذاری شد و اکنون پادگان بیدگنه می تواند به عنوان یک مکان مقدس و محل شهادت این عزیزان، برای آشنایی به منظور آشنایی  نسل جوان با فرهنگ شهادت مورد بازدید قرار گیرد.

وی برگزاری یادواره شهدا و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا را یک وظیفه همگانی دانست و افزود: همزمان با میلاد اما رضا (ع) یادواره شهدای اقتدار و مدافع حرم به همت هیئت رزمندگان اسلام در  فردیس برگزار و از خانواده های این عزیزان تجلیل شد. 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه