سمن ها بازوی کمکی دولت در رفع مشکلات جامعه
پرینت
#۶۴۵٢
98/04/04 سه شنبه 14:31

سمن ها بازوی کمکی دولت در رفع مشکلات جامعه

ناجی: هدف گذاری و شفاف سازی فعالیت سمن ها ضروری است

آقانوری/ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز سمن ها را بازوی کمکی دولت در جهت رفع مشکلات مختلف جامعه دانست و بر هدف گذاری فعالیت سمن ها بر اساس شرایط حاکم بر جامعه تأکید کرد.

به گزارش فردیس نیوز، سعید ناجی در نشست با گروه های مردمی و سمن های فعال در شهرستان فردیس که پیش از ظهر امروز در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، گفت: گستردگی و حجیم بودن و پیچیدگی وظایف مسئولان، دولت ها را از پرداختن به تمامی مسائل جامعه عاجز کرده و سمن ها و گروه های مردمی در این حوزه ها کمک حال دولت هستند.

وی هدف گذاری برای رفع مشکلات در حوزه های مختلف توسط سمن ها را ضروری دانست و افزود: سمن ها و گروه های مردمی تشکیل می شوند تا مسائل و معضلات جامعه را بشکنند و در این راستا هدف گذاری و فعالیت در خصوص یک موضوع، به صورت تخصصی، توسط سمن ها می تواند گره گشا باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز با تأکید بر اینکه برای اثرگذاری و نتیجه بخشی فعالیت سمن ها، حرکت آنها باید به صورت شفاف و بر روی یک موضوع خاص صورت گیرد؛ اظهار داشت: با توجه به حجم و گستردگی موضوعات و مشکلات جامعه، احتمال مغفول ماندن پاره ای از مسائل و عدم توجه به آن از سوی مسئولان دولتی وجود دارد؛ چنانکه در فردیس به موضوع احداث کتابخانه طی سال های متمادی، پرداخته نشده است. بنابراین تعیین حوزه فعالیت و پرداختن به یک موضوع توسط سمن ها می تواند در کنار دولت، گره گشای بسیاری از مسائل جامعه باشد.

وی همچنین با بیان اینکه شناسایی موضوعات مهم در جامعه برای کاهش و رفع مشکلات و معضلات موجود، بسیار حائز اهمیت است؛ گفت: هدف گذاری ها باید بر اساس مسائل مورد نیاز و حاکم بر جامعه، صورت گیرد و در این راستا همه سلایق و عقاید و آحاد جامعه و همه موضوعات به صورت جزئی از جمله پرداختن و حمایت از یک بیماری خاص، مد نظر سمن ها قرار گیرد. همه سمن ها نباید به یک موضوع بپردازند.

ناجی در ادامه بر لزوم فعالیت سمن ها و گروه های مردمی در چارچوب قانون تأکید کرد و افزود: در فعالیت سمن ها توجه به مسائل قانونی و حرکت در مسیر قانون، در نظر دولت از اهمیت ویژه ای برخوردار است که باید مورد توجه این گروه ها قرار گیرد.

وی تصریح کرد: دولت علاقمند به روانسازی کار سمن هاست و ایجاد خانه سمن از جمله موضاتی است که پیش از این در دستور کار قرار گرفته است. در استان البرز گروه بندی سمن ها و تقسیم موضوعات در حال شکل گیری است و امیدواریم بتوانیم از ظرفیت های موجود در حهت رفع مشکلات شهر استفاده شود .

معاون استاندار البرز همچنین گفت: بافت شورا یک نهاد اجتماعی است که وظیفه آن توجه به تمام نیارهای شهروندان است و مخاطب آن تمام شهروندان هستند؛ بنابراین پراختن به موضوعات سمن ها و تلاش برای پویایی آنها باید مورد توجه مدیریت شهری قراد گیرد.

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز: مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز:
نقشه استراتژی منابع انسانی شرکت گاز استان البرز تا پایان شهریور رونمایی می شود ...
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...
ضرورت  توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس	ضرورت توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس
سرویس مدارس می تواند یک کلاس فرهنگی باشد ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان
قاسمی: با سیل مهربانی و سد دانایی با مشکلات مقابله می کنیم ...