سرنوشت کتابخانه بعثت ، همچنان در پرده ابهام
پرینت
#۶۴٨٧
98/04/24 دوشنبه 18:08

سرنوشت کتابخانه بعثت ، همچنان در پرده ابهام

کتابخانه تخصصی کودکان و نوجوانان در فردیس راه اندازی می شود

فردیس نیوز- نشست انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس با حضور مدیر کل کتابخانه های عمومی استان البرز، فرماندار فردیس و اعضای این انجمن پیش از ظهر امروز در سالن جلسات فرمانداری فردیس برگزار شد و موضوعات اوقات فراغت، مناسب سازی کتابخانه ها برای معلولان و مصوبات گذشته مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش فردیس نیوز، در این نشست مدیر کل کتابخانه های عمومی استان البرز ضمن تقدیر از حمایت های استاندار البرز از توسعه کتابخانه های عمومی گفت: با سیاست های ابلاغی و حمایت های استاندارالبرز،۱۰ هزارمتر مربع  زمین با زیربنای 5 هزار و 500 متر با اعتبار 52 میلیارد تومان به کتابخانه مرکزی  استان البرز اختصاص یافت و با جذب پیمانکار احداث آن آغاز می شود که می توان از آن به نام رخداد عظیم فرهنگی استان یاد کرد.

احمدعلی هراتی همچنین از راه اندازی کتابخانه مشارکتی در استانداری خبر داد و افزود: مجوز این کتابخانه صادر شده و با حمایت استاندار البرز به زودی راه اندازی می شود.

وی با تأکید بر لزوم پیگیری مصوبات ونتیجه بخش بودن جلسات انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس، گفت: انتظار داریم کارها عملیاتی پیش برود ولی با وجود تلاش ها اعتبارات ۹۷ در خصوص پروژه کتابخانه مشکین دشت انجام نشد و ابتر ماند.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان البرز با بیان اینکه رای زنی ها برای ترک تشریفات و اجرای پروژه کتابخانه مشکین دشت در سازمان همیاری ها انجام شده و انتظار داریم که امسال با جذب  بودجه ۹۷، عملیات احداث آن کلید بخورد و برای سال آینده باقی نماند.

وی با اشاره به تأکید استاندار البرز در مورد تخصیص اعتبارات ویژه به کتابخانه های عمومی در کمیته برنامه ریزی شهرستان های استان، افزود: امیدواریم با حمایت فرماندار فردیس برای جذب بودجه 97 پروژه کتابخانه بعثت و تخصیص اعتبار مناسب برای سال 98، این موضوع با جدیت در سازمان همیاری ها پیگیری شود تا این پروژه برای امسال آغاز شود.

در بخشی از این نشست شهردار مشکین دشت علت عدم اجرای پروژه کتابخانه شهرک بعثت را تأخیر در ابلاغ اعتبار آن توسط سازمان برنامه و بودجه ذکر کرد و افزود:  علیرغم همه تلاش هایی که برای مجوز این پروژه در قالب ماده 23  انجام شد به دلیل تأخیر در ابلاغ بودجه که در 3 خردادماه جاری انجام شد، زمان کافی برای برگزاری دو مرحله مناقصه نبود و استانداری اجازه برگزاری دومین مناقصه را نداد. در اولین مرحله نیز موفق به جذب پیمانکار نشدیم اما پیشنهاد کردیم که این پروژه از طریق سازمان همیاری ها انجام شود.

سید جعفر موسوی با بیان اینکه مدیریت شهری مشکین دشت نسبت به کتابخانه های عمومی دیدگاه حمایتی دارد، گفت: شورا و شهرداری مشکین دشت با تخصیص دو قطعه زمین به کتابخانه های عمومی، پرداخت به موقع سهم نیم درصد، پیگیری اخذ مجوز ماده ۲۳ کتابخانه بعثت، حسن نیت خود را در این خصوص اثبات کرده و در راستای توسعه فضاهای فرهنگی به ویژه کتابخانه عمومی تلاش می کند.  

در این نشست مدیر کتابخانه های شهرستان فردیس نیز تخصیص دو قطعه زمین به کتابخانه های عمومی در شهرک سیمین دشت و بلوار مپنا را که از مصوبات نشست های گذشته این انجمن بوده و شهرداری فردیس آن را وعده کرده بود از مدیریت شهری فردیس خواستار شد.

سیدعباس طباطبائی همچنین با تبریک هفته بهزیستی، مناسب سازی اماکن عمومی از جمله کتابخانه ها برای معلولان را  ضروری دانست و افزود: معلولان نیز مانند همه مردم حق استفاده از کتابخانه ها را دارند و تلاش می کنیم تا این امر در کتابخانه های عمومی شهرستان مد نظر قرار گیرد.

وی همچنین از فرماندار فردیس خواست تا بودجه لازم برای تکمیل طرح توسعه کتابخانه مقدس اردبیلی را در کمیته برنامه ریزی شهرستان مورد پیگیری قرار دهد.

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛ آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛
طرح ترنم با هدف توسعه عدالت آموزشی و ارتقای سطح کیفی مدارس کم برخوردار ...
مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز: مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز:
نقشه استراتژی منابع انسانی شرکت گاز استان البرز تا پایان شهریور رونمایی می شود ...
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...