سرنوشت همچنان نامعلوم شهردار فردیس
پرینت
#۶۶٩٧
98/08/13 دوشنبه 20:23

سرنوشت همچنان نامعلوم شهردار فردیس

نشست شورای فردیس در پی مناظرات اعضای شورا بی نتیجه ماند

آقانوری/ در دویست و بیستمین نشست رسمی شورای اسلامی شهر فردیس دو دستور جلسه  انتخاب اعضای کمیسیون های تخصصی شورا و شهردار مطرح شد و پس از مباحثات طولانی اعضا، همچنان بی نتیجه ماند.

به گزارش فردیس نیوز، در این نشست که عصر روز گذشته برگزار شد  و حدود ۳.۵ ساعت به طول انجامید؛ انتخاب اعضای کمیسیون های تخصصی شورا به عنوان اولین صورتجلسه قرائت شد و رئیس شورا با اشاره به اختیارات قانونی ریاست پارلمان شهری، چند نفر را برای عضویت در کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی پیشنهاد کرد و از اعضای شورا خواست به ۵ نفر رای دهند.

وی تصمیم هیئت رئیسه شورا در جهت پویایی و کارآمدی کمیسیون های تخصصی پارلمان شهری را ۳ کمیسیون با ۵ عضو اعلام کرد که این رویه مورد اعتراض برخی از اعضای شورا قرار گرفت.

مجتبی قاسمی عضو شورای اسلامی شهر فردیس در واکنش به این اقدام، پیشنهاد اعضای کمیسیون از سوی رئیس شورا را مهندسی ساختار کمیسیون ها و محدود کردن اختیارات اعضای شورا  در انتخاب و عضویت در کمیسیون ها دانست.

به گفته وی تصمیمات هیئت رئیسه در صورتی قابل اجراست که در صحن شورا به تصویب برسد؛ ضمن اینکه عضویت در کمیسیون ها باید با اختیار اعضا و بر اساس تخصص و سوابق آنها باشد نه با اجبار و بدون اختیار.

پس از بیان انتقادات از سوی مخالفان این رویه، به پیشنهاد ذبیحی سخنگوی شورا، بند مربوط به انتخاب اعضای کمیسیون های تخصصی شورا تا زمان رسیدن اعضا به همدلی و اتفاق نظردر این خصوص، از دستور جلسه خارج شد.

در ادامه نامه های فرماندار، دادستان عمومی و مدیر کل بازرسی استان البرز در خصوص انتخاب شهردار قرائت شد که مضمون هر ۳ نامه با اشاره به نامه اصلاحی شهردار مشکین دشت در خصوص سوابق محمد خسروزاده، بر لزوم  بررسی مجدد شرایط احراز صلاحیت  شهردار و  ارسال صورتجلسه شورا به وزارت کشور تاکید داشت.

پس از آن صحن شورا به جلسات پرسش و پاسخ، مناظره و گاهی مشاجره و اتهام زنی البته با لحنی  مؤدبانه اما مشمئز کننده و تمسخر آمیز ! بین گروه های موافق و مخالف شهردار منتخب تبدیل شد. یکی خطاب به نماینده استان، سخن گفت؛ برخی به دفاع از شهردار سفارشی متهم شدند و برخی با اتهام زنی به سایرین از تخلفات خود در زمان شهردار سابق پرده برداشتند!

اعضای مخالف شهردار منتخب، به نامه شهردار مشکین دشت و اظهارات خلاف واقع شهردار منتخب برای رسیدن به تصدی گری شهرداری فردیس اشاره داشتند؛ در حالیکه  گروه موافق شهردار منتخب، به انتقاد از رئیس شورا در خصوص عدم ارسال صورتجلسه انتخاب شهردار به وزارت کشور پرداخته و هریک با سخنانی، این اقدام را تخلفی آشکار و  مایه اختلال در امور شهر دانستند. 

گروه موافق شهردار منتخب، با ادعای دفاع از آرای خود نه شهردار منتخب، عدم ارسال صورتجلسه انتخاب شهردار در مهلت 10 روزه پس از تاریخ تصویب، عدم برگزاری جلسه فوق العاده برای بررسی تأیید صلاحیت شهردار را موضوع بحث قرار داده و از رئیس شورا برای تعلل در انجام وظایف قانونی پاسخ خواستند.

رئیس شورا در تمام مدت با توجه به هجمه همکارانش در خصوص دو صورتجلسه مطروحه، در موضع دفاع از خود و قرائت مفاد قانون ها و آیین نامه ها قرار داشت.

به گفته وی صورتجلسه انتخاب شهردار  در مهلت قانونی به هیئت تطبیق ارسال شده بودکه با دستور قضایی دادستان مبنی بر بررسی مجدد احراز صلاحیت شهردار منتخب با توجه به نامه اصلاحی شهردار مشکین دشت  در خصوص صلاحیت فرد مذکور، متوقف شد.

اما  فیلمبرداری و لایوهای اینستاگرامی توسط برخی مسئولان دفاتر اعضا و برخی رسانه ها و صحبت های نمایشی اعضای شورا تا به آنجا رسید که ملیحه اکبری عضو دیگر شورا  به این موضوع اعتراض کرد و آن را خلاف اصول اطلاع رسانی صحیح دانست.

و نکته دیگر اینکه تنها نقطه اتفاق نظر و وفاق اعضای شورا، عملکرد مثبت مسعود نجفی در سمت شهرداری فردیس بود که همه نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر فردیس برای چندمین بار به آن اذعان داشتند.

در نهایت پس از کش و قوس های فراوان این نشست شورا نیز  بی نتیجه پایان یافت تا همچنان موضوع انتخاب شهردار فردیس نقل محافل استان و حتی گاهی رسانه های کشور باشد.

همچنین قرار شد برای حفظ مصلحت پارلمان شهری و آبروی کاندیداهای سمت شهرداری فردیس، این موضوع در نشستی غیر علنی مورد بحث و بررسی قرار گیرد و نتیجه آن به اطلاع عموم برسد.

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛ آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛
طرح ترنم با هدف توسعه عدالت آموزشی و ارتقای سطح کیفی مدارس کم برخوردار ...
مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز: مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز:
نقشه استراتژی منابع انسانی شرکت گاز استان البرز تا پایان شهریور رونمایی می شود ...
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...