سرفرازی : 100 سازمان مردم نهاد توسط حوزه زنان و خانواده استان البرز شناسنامه دار شدند

تأکید دولت تدبیر و امید بر ایجاد فرصت های برابر برای فعالیت زنان در جامعه با تأیید نقش موثر زنان در حوزه فرزندپروری و تحکیم خانواده

فردیس نیوز - صبح امروز 3 مردادماه طی نشست مشاورین امور بانوان استانداری البرز با حضور مشاور استاندار و مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری و جمعی از  مشاورین دستگاه های اجرایی در امور زنان و خانواده با فرماندار و امام جمعه فردیس در خصوص نقش موثر بانوان در امور مختلف بحث و تبادل نظر شد و در پایان از کارگاه قالی بافی یکی از کارآفرینان این شهرستان بازدید بعمل آمد.

به گزارش فردیس نیوز، در این نشست مشاور استاندار البرز و مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری به برخی از ظرفیت های موجود  بانوان در استان البرز پرداخت و گفت: با فعال شدن کارگروه های زنان در شهرستان ها و ادارات کل استان می توان شاهد تصویب طرح های تاثیر گذار در کارگروه بانوان و خانواده استان بود. 

وی افزود: کارگروه بانوان و خانواده استان زیر مجموعه شورای برنامه ریزی و توسعه استان است که با برنامه ریزی صحیح می توان شاهد رفع مسائل و مشکلات حوزه زنان و خانواده استان بود.

بی بی عصمت سرفرازی با اشاره به طرح های اجرا شده در دولت تدبیر و امید از جمله طرح های مشترک با آموزش و پرورش استان مانند طرح آسیب شناسی اجتماعی و روانی دانش آموزان دختر دوره متوسطه ، بهبود وضعیت بهداشت دختران دانش آموز در مناطق محروم و طرح های مشترک با اداره کل جهاد کشاورزی مانند آموزش و ترویج کارآفرینی و توسعه کسب و کار پایدار در زنان روستایی و طرح های دیگری مشتمل بر 46 پروژه با برخی از سازمان های مردم نهاد استان ، اداره کل استاندارد ، اداره کل بهزیستی و اداره کل فنی و حرفه ای استان پرداخت.

وی افزود: پرداختن به بهره مندی از توانمندی سازمان های مردمی فعال در حوزه زنان و خانواده در دستور کار این دفتر نیز قرار دارد.

مشاور استاندار البرز در امور بانوان همچنین گفت: با برنامه ریزی در راستای شبکه سازی تخصصی حوزه زنان و خانواده با تعامل ویژه ی دستگاه های اجرایی استان و سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه زنان و خانواده شاهد نقش آفرینی همه جانبه زنان در توسعه همه جانبه و پایدار خواهیم بود.

وی افزود: حوزه زنان و خانواده استان البرز با جدیت بحث سازمان های مردم نهاد را دنبال کرده و تا کنون شناسنامه حدود 100 سازمان مردم نهاد ثبت و تهیه شده است. 50 سازمان مردم نهاد در حوزه زنان و خانواده و همچنین در حوزه کودکان شناسایی شده و نشست های آموزشی و استانی برگزار شده و امیدواریم با همکاری سازمان های دولتی بتوانیم گام های موثری در این حوزه برداریم.

سرفرازی همچنین گفت: ایجاد فرصت های برابر برای فعالیت زنان در جامعه مورد تأکید دولت تدبیر و امید است اما نقش موثر زنان در حوزه فرزندپروری و تحکیم خانواده مورد تأیید است.

در حاشیه این نشست ها مشاور استاندار و مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری البرز به همراه مشاورین بانوان و خانواده فرمانداری های تابعه استان و جمعی از مشاورین دستگاه های اجرایی از یکی از کارگاه قالی بافی یکی از برترین کارآفرینان استان و شهرستان فردیس بازدید کرد. 

شرکت قالی بافی بهین صنعت هونامیک با 150 پرسنل از زنان سرپرست خانوار شهرستان فردیس به مدیریت ندا پورنگهبان، دارای نمایندگی های رسمی در کشور های مختلفی از جمله بلژیک، کانادا، برزیل و دیگر کشور های همسایه می باشد.

 همچنین در این بازدید از دو طرح تمثال مقام معظم رهبری که به دست زنان هنرمند فردیسی بافته شده است و طرح ترکیبی لباس با حاشیه های فرش دستباف ایرانی نیز رونمایی شد. 

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه