سخنگوی شورای فردیس مطرح کرد:
پرینت
#۶۵١۴
98/05/06 يكشنبه 17:53

سخنگوی شورای فردیس مطرح کرد:

فراخوان عمومی برای انتخاب شهردار؛ بهترین روش برای جلوگیری از شانتاژ و فشارها برای انتخاب افراد خاص

فردیس نیوز -سخنگوی شورای اسلامی شهر فردیس  در جمع اصحاب رسانه با اشاره به حساسیت موضوع انتخاب شهردار، پایبندی  به قانون را اولویت شورا در انتخاب شهردار ذکر کرد و روند اجرای  شهردار را با مستندات قانونی تشریح کرد.

به گزارش فردیس نیوز، مجتبی قاسمی در نشست خبری که پیش از ظهر امروز برگزار شد،  با اشاره به 17 مرداد و روز خبرنگار، از وجود یک شهید خبرنگار در فردیس خبر داد و افزود: خبرنگاران شهرستان نسبت به انتشار مطالبی از این شهید بزرگوار اقدام کنند.  

وی با بیان اینکه رسانه ها می توانند در ایجاد فرهنگ ترافیک، حقوق شهروندی و غیره در جامعه نقش مؤثری داشته باشند، گفت: مجموعه شورا به تقویت رسانه ها  اعتقاد دارد؛ اما شخصا با روش موجود که برخی رسانه ها مجیزگوی شهردار یا ستاد تبلیغاتی اعضای شورا باشند؛ به شدت مخالفم.

عضو شورای اسلامی شهر فردیس در بخش دیگری با بیان اینکه با استعفای غفاری، مدیریت شهری وارد فاز جدیدی شد، اظهار داشت: برخی معتقد بودند با استعفای شهردار  نظم شهر به هم می خورد و در کار شهرداری اخلال ایجاد می شود؛ اما سرپرست شهرداری همان اختیارات شهردار را دارد و با توجه به ابلاغ بودجه و انجام مناقصات، ساز و کار شهرداری مشخص شده و توسط سرپرست در حال پیگیری و اجراست.

وی ریشه بسیاری از مشکلات  امروز جامعه را عدم توجه به قانون دانست و افزود: اساس کارشورا  در انتخاب شهردار، رعایت قانون است که طبق آن و بر حسب اختیارات قانونی شورا ، مراحل انتخاب شهردار  باید به ترتیب از استعفای شهردار، انتخاب سرپرست و سپس انتخاب شهردار برسد درحالیکه برخی فشارهای خارج از شورا، با بی حرمتی به جایگاه نمایندگان مردم و اختیارات آنها و نیز بی توجهی به قانون، انتخاب شهردار را پیش از استعفای شهردار وقت، می خواستند. اما شورا با اجرای روند قانونی و تعیین مکانیزم انتخاب شهردار بر اساس فراخوان عمومی نشان داد شورا وارد دوره بلوغ خود شده است.

قاسمی با اشاره به اینکه انتخاب شهردار از طریق فراخوان عمومی و  دعوت از افراد واجد شرایط و بررسی رزومه آنها انجام می شود؛ تصریح کرد: انتخاب شهردار حقی است که از سوی قانونگذار در اختیار شورا قرارگرفته و فراخوان عمومی روشی است تا از شانتاژ ، فشار و معرفی افراد خاص توسط اشخاص و یا نهادهای مختلف جلوگیری شود.

وی ادامه داد: انتشار فراخوان عمومی برای انتخاب شهردار، ایده جدیدی است که نتیجه مثبتی در شهرهای همجوار از جمله ملارد داشته است؛ چرا که ایجاد فرصت برابر برای افراد توانمند و واجد شرایط، معرفی مدیران جدید به عرصه مدیریت، جایگزین شدن ضابطه مندی به جای رابطه مندی و امکان ارائه توانمندی های نسل جوان در عرصه مدیریتی خواهد بود که در بررسی رزومه افراد، شرایط مندرج در آیین نامه انتخاب شهردار مصوبه وزارت کشور ملاک عمل خواهد بود.

عضو پارلمان شهریی فردیس گفت:  اختلافات شورا تا کنون در خصوص عملکرد شهردار بوده است و حالا اختلافی در مجموعه شورا نیست، در آینده ای نزدیک شورا به ۹ نفر می رسد  و با همدلی بیشتر در انتخاب شهردار و ارائه خدمات مطلوب به شهروندان تصمیم گیری خواهد کرد.

وی تصویب تمام لوایح دو فوریتی شهرداری پس ازسرپرستی نجفی را نشانه همدلی بین شورا و شهرداری خواند و با تأکید بر لزوم همدلی بیشتر کمیته تطبیق فرمانداری در تأیید مصوبات شورا، گفت: سیاست شورا بر وحدت و همدلی است. ما معتقدیم مدیریت شهری یک تیم ۱۱ نفره متشکل از شورا، مجموعه شهرداری و کمیته تطبیق فرمانداری است که می توانند با همدلی و هماهنگی بیشتر همه مشکلات را حل کنند و شهر را در مسیر پیشرفت هدایت کنند.

قاسمی در ادامه از اجرای طرح جهاد محله در مناطق مختلف شهر فردیس خبر داد و افزود: در فردیس ۱۷ شهرک وجود دارد که در این طرح قرار است، اعضای شورا ، شهردار و معاونین با حضور در مناطق مختلف، بازدید میدانی  و احصای نیازها طی برنامه ریزی کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت برای ارائه خدمات به این مناطق اقدام کنند.

وی در پاسخ به درخواست رسانه ها در خصوص مطالبات معوقه  آنها در سال 97 گفت: درسال گذشته در دفترچه بودجه، 120 میلیون تومان برای خرید کتاب، نشریات و غیره ردیف اعتباری در نظر گرفته شده در حالیکه 400 میلیون تومان به رسانه ها پرداخت و 400 میلیون هم تعهد ایجاد شده  است که این امر ۶۶۱ درصد، انحراف از بودجه را نشان می دهد  و انحراف بودجه بیش از 10 درصد از نظر قوانین کشوری جرم محسوب می شود و توسط سازمان بازرسی مورد بررسی قرار می گیرد.

نماینده مردم فردیس در شورای اسلامی شهر با اشاره به مطرح شدن لایحه 200 میلیونی شهرداری برای کمک به خبرنگاران و تأمین معوقات آنها در کمیسیون فرهنگی، افزود: در این خصوص  و به منظور شفاف سازی عملکرد شهرداری در خصوص رسانه ها، ریز هزینه کرد، لیست مطبوعات و مطالب منتشر شده از شهرداری خواسته شد و بارها در این خصوص پیگیری شد، اما  تاکنون هیچ یک از نامه ها پاسخ داده نشده است.

در بخش دیگری مسئول پایگاه خبری فردیس نیوز و سپرست روزنامه های سپهر البرز در شهرستان فردیس در خصوص برنامه مدیریت شهری برای اجرای پروژه های عمرانی، حاشیه های تفریغ بودجه و گِرِید شهرداری و ادعای شهرداری برای منبع مالی 100 میلیاردی که توسط غفاری شهردار سابق مطرح شده بود؛ از سخنگوی شورا توضیح خواست. مهدی مزرئی با اشاره به گذشت دو سال از عمر مدیریت شهری و حواشی مربوط به اختلاف نظرات شورا و شهرداری گفت: در طول این مدت هیچ پروژه عمرانی شاخصی در شهر انجام نشده و بلوار مپنا که به ادعای شهردار سابق و با  تبلیغات بسیار  قرار بود به زودی تکمیل شود؛  تنها در بخش کوچکی اجرا شده است، با توجه به درآمد شهرداری که 100 میلیارد اعلام شد، برنامه مدیریت شهری برای پروژهای عمرانی موردی برای ایجاد امیدواری در شهروندان چیست.

قاسمی با بیان اینکه اقدامات عمرانی انجام شده،  در شان مردم فردیس نیست؛ بیان کرد: خوشبختانه با وجود نجفی که در زمان اندک گذشته از سمت سرپرستی شهرداری فردیس نشان داده که فقط مدیر ستادی نیست و با بازدید از پروژه ها  و نشست های مختلف تلاش می کند عدم تکمیل یا اجرای پروژه ها را مورد بررسی قرارداده و با جدیت پیگیری کند. آقای نجفی قول دادند که شاهد اجرای یک نهضت آسفالت در سطح شهر  باشیم و در موارد مختلف خدمات شهری وضعیت  به نحو مطلوب و مورد رضایت شهروندان برسد.

وی با اشاره به وجود مبلغ ۱۰۰میلیاردی در حساب شهرداری، اظهار داشت: با تصویب کمیسیون برنامه و بودجه شورا، مقرر شد؛ شهرداری مازاد درآمد سال های قبل را باید در پروژه های عمرانی صرف کند. همچنین طی نامه ای از شهردار خواسته شد؛ طی لایحه ای پروژه های عمرانی جدیدی که نیاز است در شهر به اجرا برسد و یا پروژه هایی که نیاز به تزریق بودجه دارند، به شورا ارائه کند تا در خصوص آن تصمیم گیری شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر فردیس گفت: بودجه ۹۶ انجام شده  و درخواست رفع ابهام که توسط کمیته تطبیق فرمانداری مطرح شده بود نیز بارسال شده است  که در صورت تأیید مرجع ذی صلاح، موضوع درجه بندی و گرید  شهرداری پیگیری می شود.

 

 

SecImgSes



جستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛ آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛
طرح ترنم با هدف توسعه عدالت آموزشی و ارتقای سطح کیفی مدارس کم برخوردار ...
مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز: مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز:
نقشه استراتژی منابع انسانی شرکت گاز استان البرز تا پایان شهریور رونمایی می شود ...
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...