ساماندهی هدفمند پوشاک مدارس در گروی همکاری و نظارت آموزش و پرورش
پرینت
#۶۵٧٠
98/06/12 سه شنبه 10:12

ساماندهی هدفمند پوشاک مدارس در گروی همکاری و نظارت آموزش و پرورش

آقانوری/ رئیس اتحادیه کفاشان و سراجان شهرستان فردیس از تشدید نظارت بر ساماندهی پوشاک مدارس خبر داد و همکاری بیشتر آموزش و پرورش در راستای اجرای بهتر این طرح را خواستار شد.

به گزارش فردیس نیوز، اسداله ایرجی در گفتگویی تلفنی در خصوص ساماندهی پوشاک مدارس، گفت: در راستای افزایش کیفیت پوشاک مدارس، این طرح امسال با جدیت و نظارت بیشتری اجرا می شود و گشت مشترکی از بازرسان اتحادیه، اتاق اصناف، آموزش و پرورش و اداره صمت به صورت ویژه از مراکز تولید پوشاک مدارس بازدید می کند. 

وی افزود: پارچه پوشاک مدارس تِرِگال و بهای آن بر اساس نرخ مصوب استانی تعیین شده که بر اساس طرح و نوع دوخت با نظر کارشناسان حوزه پوشاک در اتحادیه، قیمت مابه التفاوت آن مشخص می شود. برای اجرای این طرح، تفاهم نامه ای بین تولیدکننده و مدارس برقرار می شود که به تأیید اتحادیه و آموزش و پرورش می رسد. همچنین ضمانت اجرای حُسن انجام کار توسط مدارس از تولیدکنندگان أخذ می شود. ضمن اینکه تولیدکنندگان موظفند حداکثر درمهلت زمانی 25 شهریور تا اول مهر، پوشاک مدارس را تحویل دهند.

رئیس اتحادیه کفاشان و سراجان فردیس با بیان اینکه برای تولید پوشاک، اولویت با تولیدکنندگان فردیس است؛ ادامه داد: برای اجرای این طرح 40 نفر از تولیدکنندگان و خیاطان دارای مجوز کسب و مورد تأیید اتحادیه در فردیس به آموزش و پرورش معرفی شدند که متأسفانه علیرغم پیگیری اتحادیه، تعدادی از آنها توسط آموزش و پرورش کنار گذاشته شدند.

وی در ادامه همکاری و نظارت ویژه آموزش و پرورش بر مدارس را برای اجرای کامل و هدفمند طرح ساماندهی پوشاک مدارس، ضروری دانست و اظهار داشت: درتفاهم نامه با تولیدکننده  میزان 10 درصد کمک داوطلبانه به آموزش و پرورش ذکر شده که این رقم از همه تولیدکنندگان أخذ می شود. اما در سال های گذشته مشاهده شده که متأسفانه برخی مدارس مبلغی بیش از این میزان، از تولیدکننده مطالبه می کنند و این امر از یکسو موجب افزایش هزینه و کاهش سود تولیدکنندگان شده و از سوی دیگر موجب جبران هزینه ها با کاهش کیفیت پارچه و دوخت از سوی تولیدکنندگان و در نهایت عدم رضایت مشتریان از پوشاک تولیدی می شود.

ایرجی در ادامه برپایی نمایشگاهی از تولیدات پوشاک مدارس در شهرستان فردیس را ضروری دانست و افزود: سال گذشته پیشنهاد برپایی نمایشگاه پوشاک مدارس با هدف ایجاد فضای رقابتی بین تولیدکنندگان در جهت افزایش کیفیت پوشاک،  از سوی اتحادیه مطرح شد که متأسفانه با عدم همکاری آموزش و پرورش، به اجرا نرسید.

وی افزود: همچنین سال گذشته از حدود 340 مدرسه در شهرستان فردیس، تنها 110 مدرسه برای امضای تفاهم نامه اقدام کردند که  امیدواریم امسال با دقت و نظارت و همکاری بیشتر از سوی آموزش و پرورش با اتحادیه، بتوانیم در ساماندهی پوشاک مدارس موفق تر عمل کنیم.

رئیس اتحادیه کفاشان و سراجان فردیس گفت: با توجه  به نظارت مستمر اتحادیه بر تولیدی ها، در سال گذشته هیچ مورد شکایتی از تولیدهای فردیس به اتحادیه نرسید. اگرچه برخی تولیدکنندگان از شهرهای دور و نزدیک از جمله مشهد و زنجان به صورت مستقیم با مدارس قراداد بسته بودند که شکایت هایی از عدم کیفیت دوخت و پارچه و عدم تحویل به موقع  پوشاک از این مراکز مطرح بود. تلاش کردیم امسال با دقت و نظارت بیشتر از این موارد و تضییع حقوق مصرف کنندگان جلوگیری کنیم.

SecImgSes



جستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
ترویج ارزش های دفاع مقدس با اجرای برنامه های فرهنگی ترویج ارزش های دفاع مقدس با اجرای برنامه های فرهنگی
یادمان شهدای شهرک وحدت افتتاح می شود ...
بیگلو تاکید کرد؛ بیگلو تاکید کرد؛
صدور جواز بدون تاییدیه بهداشت توسط اتحادیه میوه و پروتئین شهرستان فردیس ...
اقدامات ویژه نظارتی دامپزشکی فردیس در ایام عزاداری اقدامات ویژه نظارتی دامپزشکی فردیس در ایام عزاداری
معاینه و بازرسی 726 دام سبک و سنگین در جهت حفظ سلامت مردم ...
آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛ آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛
طرح ترنم با هدف توسعه عدالت آموزشی و ارتقای سطح کیفی مدارس کم برخوردار ...
مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز: مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز:
نقشه استراتژی منابع انسانی شرکت گاز استان البرز تا پایان شهریور رونمایی می شود ...
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...