سالن پلاتو فردیس و اعتبار دوساله ای که محقق نشد
پرینت
#۶٨١۶
98/10/09 دوشنبه 10:45

سالن پلاتو فردیس و اعتبار دوساله ای که محقق نشد

فردیس نیوز- رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فردیس  گفت: تکمیل و تجهیز سالن تئاتر چند منظوره فرهنگسرای ولایت به 500 میلیون تومان اعتبار نیاز دارد.

به گزارش فردیس نیوز، حجت الاسلام حمید ولیزاده در این خصوص اظهار داشت: علیرغم تلاش های صورت گرفته، سال گذشته  سهمی از اعتبارات استانی نصیب این مجموعه نشد. امسال نیز برای این پروژه  230 میلیون تومان بودجه  در نظر گرفته شده که قرار بود یک چهارم از این مبلغ محقق شود؛ اما هنوز هیچگونه اعتباری در این خصوص جذب نشده است.

وی با اشاره به کمبود زیرساخت های فرهنگی و هنری شهرستان فردیس افزود:  این مجموعه شامل نگارخانه، سالن پلاتو، بخش هایی برای استقرار انجمن های هنری و غیره است که در کنار سالن همایش فرهنگسرای ولایت می تواند مجموعه کاملی از فعالیت های فرهنگی و هنری از جمله تئاتر، موسیقی و غیره را تحت پوشش  خود قرار دهد و زمینه پیشرفت هنرمندان این شهرستان را فراهم کند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی  فردیس درپاسخ به این سؤال که آیا با توجه به فقر سرانه های فرهنگی و هنری و توان اقتصادی شهروندان، اقدامی برای  اجرای تئاتر یا موسیقی خیابانی توسط این اداره انجام شده است؛ اظهار داشت: اجرای تئاتر و موسیقی خیابانی برای استفاده همگانی و رایگان شهروندان نیازمند حمایت و همکاری مالی از سوی دستگاه و نهاد دولتی یا خصوصی امکانپذیر است؛ چرا که دعوت از حضور هنرمندان، تهیه تجهیزات و مکان لازم، نیازمند هزینه است که اداره ارشاد قادر به پرداخت آن نیست؛ ضمن اینکه درشرایط کنونی و به دلیل برقراری  امنیت امکان برگزاری اجتماعات هنری خیابانی نیست.

وی  با اشاره به تلاش های اداره فرهنگ و ارشاد فردیس در برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی، هنری در فرهنگسرای ولایت و مجموعه اکومال طی دوسال گذشته،  گفت: استقبال مردم شهرستان از برگزاری کنسرت ها چشمگیر است و علیرغم قیمت بالای بلیط ها که توسط تهیه کننده اعلام می شود، در ساعات و روزهای اول بلیط ها فروخته می شد که این امر نشان از روحیه هنری و علاقمندی مردم این شهرستان به هنر است.

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری