رونمایی از 13دستاورد علمی و دانشگاهی در البرز

مرکز آموزش عالی آمادگی رفع مشکلات زیست محیطی به ویژه ریزگردها را دارد

فردیس نیوز - با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و دیگر مسئولان کشوری و استانی ۱۳ دستاورد علمی و دانشگاهی در کرج رونمایی شد.

 به گزارش فردیس نیوز، صبح امروز با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و دیگر مسئولان کشوری و استانی ۱۳ دستاورد علمی و دانشگاهی و همچنین دستاوردهای نوین برتر فن بازار در مرکز آموزش عالی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران که در کرج مستقر است، رونمایی شد.

دکتر علی سلاجقه رییس مرکز آموزش عالی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه این مرکز آموزش عالی آمادگی رفع مشکلات زیست محیطی به ویژه ریزگردها را دارد، اظهار کرد: مرکز پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران آمادگی دارد تا در زمینه های زیست محیطی، آب، کشاروزی و منابع طبیعی و ریزگردها فعالیت کرده و مشکلات را رفع کند.

سلاجقه گفت: متاسفانه برخی مدیران دستگاه های اجرایی فکر می کنند دانشگاه در قبال انجام کارهای علمی بودجه هنگفتی دریافت می کنند، باید اعلام کرد که این تفکر اشتباه است چرا که مقام معظم رهبری وقتی موضوع اقتصاد مقاومتی را مطرح می کند دانشگاه اقدام به تربیت نیروهای متخصص و متعهد می کند.

به گفته رییس مرکز آموزش عالی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران مقام معظم رهبری به استفاده از ظرفیت های درونی برای شکوفایی اقتصاد تاکید دارند.

سلاجقه به سطح بالای ظرفیت های این مرکز آموزش عالی اشاره کرد و گفت: معتقدیم سرمایه اصلی این مرکز تربیت نیروی انسانی در سطوح مختلف است.

وی گفت: باید تلاش کنیم ظرفیت های علمی مرکز علمی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی را به دولتمردان معرفی کنیم چرا که تا کنون اساتید این مرکز آموزش عالی ۷۷ دستاورد مهم علمی را ارائه کرده اند.

در این مراسم طرح بررسی کارایی سیستم «بیدراف» در تصفیه پساب حاصل از پرورش برخی آبزیان به عنوان نخستین دستاورد رونمایی شد.

ماشین کودپاش دامی دو طرفه هلیسی مجهز به استوانه پرتاب، طرح پهنه بندی اقلیمی ایران از دیدگاه بیمه محصولات کشاورزی در مقابل آسیب های خشکسالی، سرماهای زیان بخش و بارش های سیل آسا، طرح تکثیر در اسارت و پرورش مار افعی لطیفی و افعی زنجانی، راهکاری تامین سم مورد نیاز کشور و تقویت جمعیت های طبیعی کاهش یافته از جمله طرح های بود که رونمایی شدند.

ایجاد ترکیب ژنیتکی گوسفندی چند قلو زا کم دنبه، طرح ساخت و ارزیابی یک نمونه دستگاه بسته بندی میوه و سبزیجات تازه مبتنی بر سامانه کنترلی توسعه یافته، طرح اطلس ملی بیابانزایی کشور، تولید بیو سنسور بر پایه اکتردو اکسیژن کلاک برای سنجش سریع اجزاء غذایی و مخاطرات غذایی از دیگر دستاوردهای جدید پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران است.

طرح سنتزیک نانو مولتی جاذب جدید برای حذف نیترات و کادمیوم از پساب کشاورزی، طرح ژئوپونیک و تغذیه فسفری گیاهان از آپاتیدهای ایران، دانشنامه تعاون و فرآیند تدوین آن، طرح الگوی ایرانی مشارکت و توانمند سازی جوامع محلی با رویکرد شبکه اجتماعی و طرح رزین جدید مقاومت تر و خشک در کاغذ برپایه پلی اکریل آمیت دیگر طرح های جدید پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران به شمار می رود.

منبع :مهر


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه