رونمایی از 3 دستاورد تازه در سازمان فاوا؛

از UPS ماژولار بهره برداری شد

فردیس نیوز ، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرج با اعلام این خبر، این دستاوردهای جدید و مهم را گامی در جهت ارتقاء خدمت رسانی و بهینه سازی ارتباطات شبکه ای و بهبود سرعت در شبکه ارزیابی کرد.


به گزارش فردیس نیوز ، مهرداد فیروزبخت با اعلام این خبر در خصوص جزئیات این پروژه ها افزود: با همت و تلاش های شبانه روزی تیم فنی سازمان در واحد مدیریت شبکه و پشتیبانی فنی، خوشبختانه شاهد راه اندازی پیش از موعد فاز دوم اتاق سرور سازمان بوده ایم. طبق زمان بندی های انجام شده، راه اندازی فاز دوم برای ابتدای سال آینده پیش بینی شده بود که با همت تیم شبکه، 4 ماه پیش از زمان نهایی پروژه سازمان موفق به بهره برداری از این پروژه شد.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات هدف از راه اندازی فاز دوم پروژه را حرکت به سمت یکپارچگی بیشتر در شبکه دانست و گفت: هدف نهایی سازمان، راه اندازی دیتاسنتر شهرداری کرج در سازمان فاوا است اما تا پیش از آن زمان، به منظور تمرکز گرایی بیشتر و یکپارچه شدن سیستم مانیتورینگ ونگهداری سرورها در سازمان، اتاق سروری برای نگهداری از سرور نرم افزارها و سرویس های الکترونیکی مختلف شهرداری کرج احداث شد که امروز شاهد بهره برداری از فاز دوم آن بودیم.

وی افزود: در این فاز همزمان با نصب شش دستگاه سرور، دو دستگاه فایروال فیزیکی و تجهیزات مربوط به سوئیچینگ، ظرفیت فعال اتاق سرور از 50 درصد به 100 درصد ارتقاء پیدا کرد و دو رک غیرفعال نیز میزبان سرورهای انتقال یافته از ستاد مرکز و مناطق به سازمان شدند.

فیروزبخت در ادامه با اشاره به ارتقاء بستر مرکزی شبکه شهرداری کرج از کابل مسی به فیبرنوری تصریح کرد: در شرایط کنونی کلیه سرورها، سوئیچ ها و تجهیزات داخل اتاق سرور از طریق فیبرنوری به یکدیگر متصل شده اند و فیبر جایگزین کابل های مسی شده است. به این ترتیب سرعت ارتباطات بین سرورها از سازمان با ستاد مرکز و ستاد مرکز از 1 گیگابایت به 10 گیگابایت افزایش یافته است.

وی افزود: راه اندازی UPS ماژولار در سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات، از دیگر اقداماتی بود که طی این هفته شاهد بهره برداری از آن بوده ایم. با بهره برداری از این سیستم، مشکلات قطع برق به صفر خواهد رسید.

این مسئول اضافه کرد: این مدل از UPS که در نوع خود از بهترین مدل ها است، با پشتیبانی مناسب از سیستم ها، تامین پیوسته برق برای سرورها و تجهیزات شبکه را به طور دائمی میسر می سازد و به دلیل حساسیت بسیار زیاد سیستم های مستقر در سازمان، تامین پیوسته انرژی به شدت حائز اهمیت است و کاهش یا افزایش ناگهانی ولتاژ، تغییر فرکانس، انواع اعوجاج لحظه ای یا دايم که نمونه‌هایی از مشکلات ایجاد شده بر روی شبکه‌های برق شهری هستند با استفاده از این UPS به طور کامل از بین می روند.

فیروزبخت در خصوص ویژگی این UPS گفت: این سیستم متشکل از سه UPS در یک پکیج است که در صورت بروز مشکل در یکی از این UPS ها، به صورت آنلاین تامین برق از دیگر UPS ها انجام می شود و دیگر قطع برق نخواهیم داشت. این روش کمک می کند تا سیستم تامین برق به صورت یکپارچه، امن و آنلاین صورت پذیرد و مانیتورینگ دائمی سخت افزاری بر روی شبکه تامین برق ایجاد شود.

مدیرعامل سازمان فاوا در خاتمه با اظهار امیدواری از سرعت یافتن روند اجرایی پروژه ها در سازمان، گفت: خدا را شاکریم که هر روز در سازمان شاهد بلوغ و شکوفایی بیش از گذشته هستیم و با افتتاح پروژه های جدید هر روز یه گام در جهت بهبود ارتباطات و شبکه در سازمان برداشته می شود 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه