روزه داری هنگام بارداری و شیردهی

اطمینان از دریافت کافی مواد غذایی مورد نیاز مادر و جنین در شرایط روزه داری را می توان از طریق مشاوره با متخصص تغذیه به دست آورد

فردیس نیوز- دکتر لطفی : اطمینان از دریافت کافی مواد غذایی مورد نیاز مادر و جنین در شرایط روزه داری را می توان از طریق مشاوره با متخصص تغذیه به دست آورد.

به گزارش فردیس نیوز ، دکتر راضیه لطفی ، دکترای بهداشت باروری و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی البرز در مورد روزه داری در مادران باردار گفت:  روزه داری در بارداری، موضوع قابل بحث و پیچیده ای است و گاهی نظرات متناقضی در این باره وجود دارد. در دین مبین اسلام، به عبادت، بدون آسیب رساندن به سلامت انسان تاکید شده است. زنان باردار و شیرده می توانند روزه خود را به تعویق بیاندازند، اما گاهی تمایل دارند در این ماه مبارک، روزه بگیرند.

وی با بیان اینکه  در بارداری سوخت و ساز بدن مادر تغییر یافته و در پایان یک روز روزه داری قند خون او کاهش می یابد تصریح کرد: در سه ماهه اول بارداری که بخش های مختلف بدن جنین از جمله مغز در حال تشکیل شدن می باشد، شرایط حساسی ایجاد شده که  در سه ماهه دوم بارداری روزه داری تاثیر سویی بر جنین نداشته اما در سه ماهه سوم بارداری با توجه به این که منبع اصلی انرژی جنین قند خون مادر می باشد، در روزه داری های طولانی مدت، با کاهش قند خون مادر، بافت چربی تجزیه شده و این نیاز را جبران می کند.

دکتر لطفی افزود: اما ترکیباتی که از تجزیه چربی حاصل می گردد، از طریق انتقال از راه خون مادر ممکن است بافت عصبی جنین را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین، در صورتی که سرگیجه و ضعف شدید و مختل شدن حواس رخ دهد، مادر باید حتماً با مشورت با پزشک و بررسی دقیق روزه بگیرد.

دکتر لطفی با تاکید براینکه از از دریافت کافی مواد غذایی مورد نیاز مادر و جنین در شرایط روزه داری باید اطمینان حاصل کرد توصیه کرد: در دوران بارداری حتما به مشاوره تغذیه یا متخصص تغذیه در رابطه با روزه داری بسته به شرایط فرد  مراجعه شود.

وی ادامه  داد: در خصوص مادران شیرده، مادرانی که در 6 ماه اول شیردهی قرار دارند و به طور کامل از شیر خودشان کودک را تغذیه می کنند، به دلیل این که کاهش وعده های غذایی با کاهش حجم شیر همراه است، توصیه نمی شود روزه بگیرند. اما پس از این که غذای کمکی برای کودک آغاز شد، مادر می تواند روزه بگیرد، مشروط به این که حتماً با پزشک خود در این باره مشورت کرده و در صورت مناسب بودن شرایط وی برای روزه داری، در وعده های سحر و افطار به حد کافی از مایعات ، میوه و سبزی، لبنیات، گوشت ، خرما و سایر مواد مغذی استفاده نمایند.

دکتر لطفی در پایان اشاره کرد:  در صورتی که مادر باردار تصمیم به روزه داری گرفت، باید ابتدا شرایط مادر توسط پزشک متخصص مورد بررسی قرار گرفته و بر حسب شرایط جسمی و بارداری مادر تصمیم به این کار گرفته شود. در شرایطی که مادر و جنین اختلال در وزن گیری داشته باشند، و یا مادر دچار افزایش فشار خون در بارداری باشد اصرار به روزه داری منطقی به نظر نمی رسد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه